2737
2739
عنوان

کودک ترسو

134 بازدید | 7 پست

پسرم ۲سالشه خیلی ترسویه به طوری که بردمش پارک اصلا حاضر نشد سرسره بازی کنه به زور ی بار بردمش که اونم گریه کرد چکار کنم حالا دوس دارم شجاع باشه و نترس 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

اول رو اعتمادب نفسش کارکنین باراه های افزایش اعتمادب نفس روکودک تقویتش کنین وهمزمان یواش یواش تواجتماع قرارش بدین یه دوستی ک مثل شمابچه کوچیک داره رفتوآمدکنین وازبچتون بخواین ک باهاش بازی کنه

دقیقا پسرت کپی پسر منه تو دوسالگیش، یعنی اگرم میرفت بالا سرسره میچسبیدبه یه گوشه نمیترسی و حتی وقتی یه بچه اونجا بود

ولی الان داده ۴ ساله میشه و بسیار شجاع و اجتماعی 

تنها کاری که کردم این بود که باهاش در مورد موقعیت های اجتماعی خیلیی زیاد صحبت میکردم و کتاب میخوندم

مثلا می گفتم اگه تو پارک کسی به شما زد با صدای بلند بهش بگو نکن

یا مثلا میتونی به بچه ها بگی که دوسشون داری،یا بیان باهات بازی کنن

شایدشش ماه فقط داشتم جملات اینجوری بهش می گفتم بعد یهو تغییر کرد،مث اینکه براش خیلی از مشکلات حضور در اجتماعش حل شده باشه ها

در مورد دوستی خیلی باهاش حرف زدم،یه مدت به همه ی دختر پسرای خیابون اشاره میکردم می گفتم ببین این داداشی یا آبجی دوستته 

با بچه های آروم و مهربون اگه دور و اطرافتون هستن هم ارتباط بگیرین تا هم بازی خوب داشته باشه

همین باعث میشه بیشتر اعتماد کنه

و مهمتر اینکه براش خیلی دعا کنین،مخصوصا روزهایی مناسبتی 

من خیلی براش دعا میکردم تا این حالت ترسش از بین بده

الان فوقالعاده شجاع و اجتماعیه

فقط 23 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2738