2733
2734

سلام به مامان های خلاق

میدونید که برای بزرگ شدن کودکانتان علاوه بر رشد جسمی، باید یه سری مهارت های زندگی هم به اونها آموزش داده بشه تا بتونن آینده موفق تری داشته باشن؟

شما را به وبینار رایگان روز پنج شنبه ۸ خرداد ذهن خلاق دعوت میکنم 

و جهت ثبت نام روی لینک زیر کلیک نمایید :

https://eseminar.tv/wb8826

سلام

بنظرم با یه متخصص روانشناسی کودک و نوجوان باید مشورت کتید 

من تعریف خانم دکتر مهسا ساداتی رو در این زمینه خیلی شنیدم اسم ایشون رو تو گوگل سرچ کنید متوجه محبوبیت ایشون در بین والدین می شوید و اگه نیاز به رزرو وقت مشاوره حضوری یا تلفنی،  دارید شماره منشی ایشون هست.

کلینیکشون مختص کودک و نوجوان هست و در درمان و تشخیص صحیح انواع اختلالات کودک و نوجوان بینظیرند

بیس کاریشون هم تا اونجایی که امکان داره بر عدم  دارو درمانی هست.

هفت کلید موفقیت برای کودکان

این هفت کلید همانند یک سرمایه ارزشمند در تمام زندگی همراه کودک خواهد بود و او را به موفقیت و سعادت میرساند.

کلید اول:

به کودک خود بگویید که محبوب و دوست داشتنی است.

حس دوست داشته شدن پایه و اساس عزت نفس است.

وقتی به کودک خود میگویید دوستت دارم، به این مفهوم است که شما از روی غریزه مادری او را دوست دارید.

اما دوست داشتنی بودن، به این معناست که وجود تو در این جهان به گونه ای است که قابل دوست داشتن است.این درواقع همان عزت نفس کودک است.

کودکانی که اعتماد به نفس کافی ندارند،حل مشکلات و پیدا کردن راه حل برایشان سخت و دشوار است.

آن ها مرتب جمله من نمیتوانم را با خود تکرار میکنند.

کودکانی که اعتماد به نفس پایینی دارند،اغلب دارای حس بدبینی نسبت به خود و افسردگی هستند.

اما کودکانی که اعتماد به نفس بالایی دارند:دارای حس مثبت و خوشبینی نسبت به خود هستند و میتوانند ناتوانی های خود را بپذیرند.

کلید دوم:

به او بگویید که تو میتوانی!

هرچقدر هم کاری که او انجام میدهد سخت باشد ،اما اگر والدین اعتماد به نفس و خودباوری را در وجود او پرورانده باشند،آن کودک فردی مصمم و با اعتماد به نفس بالا خواهد شد.

هرگز به کودک خود نگویید که نمیتواند کاری را انجام دهد،بلکه در انجام آن به او کمک کنید تا قادر باشد آن را به سرانجام برساند.

کلید سوم:

تو برای ما محترمی!

احترام گذاشتن به کودک،حس ارزشمندی را در او ایجاد میکند.

گاهی نظر کودک خود را هم بپرسید.

نام کودک خود را با احترام صدا کنید.

هنگامی که مهمان به خانه تان می آید: همانند کودک مهمان از کودک خود پذیرایی کنید. پس با این قبیل کار ها به او بفهمانید به همان اندازه برای شما قابل احترام است.

کلید چهارم:

به او بفهمانید که فرد مهمی است.

ادامه مطلب

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.