2733
2734

سلام خانمهای عزیز. دختر من چهارده ماهه است. آیا برای تشخیص پرانتزی پاهاش تا دو سالگی اش باید صبر کنم؟ متخصص ارتوپد در تهران چه کسی را پیشنهاد میکنید؟ خیلی نگران دخترم هستم. نمیخوام مثل من از پرانتزی پاش خجالت بکشه.

منم پام پرانتزیه .نه زیاد ولی خب معلومه.شلوار تنگ نمیتونم بپوشم و اعتمادبه نفسم پایینه تو خرید و تیپ زدن.جز جراحی هم کاری نداره درحال حاضر.من ۳ سالم بود عکسامو میدیدم معلوم بود که پرانتزیه.حتنا کوچولوتو ببر با فیزیوتراپی معمولا حل میشه

خوش اومدی آوای مامان😘😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دختر منم دوسالشه پرانتزیه پاهاش 

اولش که اصلا نمیتونست راه بره ،همش می افتاد و میخورد زمین

پیش چندتا دکتر خوب بردیم همشون گفتن الان هیچ کاری نمیشه کرد ، باید صبر کنید تا بزرگ بشه

2731
دختر من از ده ماهگی راه افتاد. الان 14 ماهشه و دقیقا هنگام راه رفتن و دویدن متوجه میشم که اذیته.و پر ...

خب زیر دوساله خوبه الان ببرش غالب وکفش بهش میدن درمان‌میشه سن پایین تربهتره وچون وختره فرداتوزیبایش خیلی مهمه  حتما ازالان‌پیگیری کن من خواهرام دوساله وخورده ای فهمیدیم بردیم ازبین رفت ولی پسرخالم ۷ سالگی بردن فایده نداشت 

ومارا به سخت جانی خوداین گونه امید نبود‌...
2738

عزیزم میگن پرانتزی بودن پای بچه تا یه سنی طبیعیه ولی اگر میخوای خیالت راحت بشه ببر پیش دکتر بهنام نصیری کارشون و تشخیصشون خیلی خوبه بچه دوست من مشکل داشت تو راه رفتن ولی خداروشکر فک کنم تو 10 جلسه درمان شد 

برای چک آپ پای کودک زیر ۲ سالم رفتم پیش دکتر #‍ حمیدرضا ابوعلی. دکتر  بعد از اسکن و معاینه گفت که صافی کف پا و انحراف  زانو داره و باید کفی و کفش طبی تهیه کنیم و تا حد اقل ۲ سال از کفش و کفی استفاده کنه و تحت نظر باشه. که اتفاقا تو مطب خودشون همه اینها رو می شد سفارش داد. مارو خیلی ترسوند و گفت انحرافش شدیده و حتما باید سفارش بدیم . از ما مبلغ زیادی گرفتند. ولی وقتی بعدا ز چند روز از چند پزشک با سابقه و منصف نظر گرفتیم و خودم هم یک سری اطلاعات از جاهای مختلف کسب کردم فهمیدیم که اصلا انحراف زانو  تو کودکان از ۲ سالگی بطور طبیعی شروع میشه و تا ۷ سالگی ۹۹درصدشون برطرف میشه و اگر هم یک درصد به علت بیماری و یا تصادف کودکی دچار انحراف زانو شدید باشه با کفی و کفش طبی قابل درمان نیست و این شیوه درمان رد شده. دکترهای دیگه به ما گفتند که شکل خمیده پای کودکمون کاملا طبیعیه و به دلیل صفحات رشدشه و این دکتر کاسبی راه انداخته برای خودش و از والدین نگران نه تنها داره سواستفاده می کنه بلکه به کودکان آسیب جدی میتونه بزنه. امید وارم نسل همچین انساهایی زود تر از رو زمین برداشته بشه.