2726
عنوان

میشه یه لحظه بیاین

68 بازدید | 6 پست

من ی مدته تصمیم گرفتم ادم خوبی بشم و حق کسی رو نخورم تلاش هم کردم هم حق الله رو انجام بدم هم حق الناس . 

برا حق الله تصمیم گرفتم نمازای قضامو بخونم و حجابمو رعایت کنم(خیلی بد حجاب نبودم اما سهل انگاری زیاد کردم الان دیگه همش هدبند میزنم)

اما مشکلم حق الناسه جبرانش سخته . مثلا یک مورد قبلا شماره دانشجویی و کدملی دوستم را داشتم رفتم تو پرفایلش و نمره هاشو دیدم بهم شک کرد ازم پرسید تو رفتی گفتم نه هم دروغ گفتم هم تجسس . به دوستم دسترسی دارم اما خجاااااالت میکشم بگم روم نمیشه اخه از بچگیم بود به خدااا.

به نطرتون برای اینجور چیزا باید چه کار کرد وقتی روت نشه بری قضیه رو بگی اگه کسی واقعا از حکم شرعی اصلاع داره بهم بگه 

قبلا بچه بودم نمیفهمیدم یا مثلا عکس بی حجابمو خودمو برا پسری میفرستادم توی فضای مجازی که همو نمیشناختیم .

چه کار کنم جبران کنم

تو رو خدا حالم بده اینو میگم اما  یه بار تو فضای مجازی از یه پسری خواستم برام خودارضایی کنه و فیلمش رو بفرسته اونم این کارو کرد . خودمم چند بااار خودارضایی کردم .میدونم کارم بد بود اما احمق بودم حالیم نبود خاک تو سرم 

من چجور میتونم جبران کنم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

توبه..ب دوستتم باید بگی دیگ سخت هست ولی باید بگی تا تورو ببخشه

._. استادمون‌میگفت‌:ماشینو‌که‌طراحی‌میکنن یه‌آینه‌کوچیک‌میزا‌رن‌واسه‌‌نگاه‌کردن‌به‌عقب یه‌شیشه‌بزرگ‌میزارن‌واسه‌دیدن‌جلو همونقد‌ر محدود‌به‌گذشته‌نگاه‌کنید نگاهتون‌به‌جلو‌باشه!"میفهمین‌کِه‌چی‌میگم.. #زندگی‌ذره‌کاهیست که‌کوهش‌کردیم... مامان یه پسر کوچولو هستم^^

اشتباهتون فقط به خدا بگید.آنقدر مهربونه که مثلا بعد بیست سال شما رو به یاد اشتباهتون میندازه وشما هم ابراز ناراحتی واستغفار می کنید.

توبه کنید ،یعنی تصمیم جدی بر انجام ندادن دوباره.

از نظر حقیر به دوستتون نگید چون احتمال داره باعث بشه روابطتون بد بشه.براش استغفار کنید.حالا اگه نمره یا چیزیم دیدید پیش خودتون بمونه.واز اینکه دروغم گفتید از خدا هم معذرت خواهی کن.

کسی که توبه میکنه مثل کسی هستش که گناهی نکرده.

موفق باشید