2733
2734
عنوان

ناقل هموفیلی

577 بازدید | 15 پست

بچه ها خانومی که ناقل هموفیلی هست ایا بیماره ؟  اخه یه سری از منابع میگن سالم هست یه سریا میگن میتونه عامل انعقادی هشت رو بسازه واسه یکی از دوستام میخوام تو ازمایشش نوشتع ناقل 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
اخه تو اینترنت نوشتن میتونه عامل انعقادی رو بسازه اینو متوجه نمیشم

آره دیگه تو ناقل سالمی و میتونی عامل انعقادی رو بسازی ولی کسی که مریضه فاکتور انعقادی ۸ رو نمیسازه 

ببین عزیزم من برات مثال میزنم

چون هموفیلی جزو بیماریایی هستش که جنسی هست و وابسته به کرومزومx هستش  ، و زن دو عدد کرومزومx داره، جهش از نوع هموفیلی  هم میتونه یا روی هر دو کروموزوم باشه یا روی یکی از کرومزوم های خانم باشه، اگ روی یکی از کرومزوم ها باشه، خانم ناقله، ینی اینکه فرزند هم میتونه سالم باشه  و یا  هموفیلی .

در مردان قضیه فرق می‌کنه ، چون این بیماری وابسته به کرومزومx  هستش و مردان فقط یک کرومزومx دارن ، پس اگر جهش در مردان اتفاق افتاده باشه ، مرد بیمار محسوب میشه و ناقل نیس چون یک کرومزومx و یک yدارن . 

بیماری هموفیلی چندین نوع داره.

امیدوارم فهمیده باشی

این کاربری کاربری دست دو تا رفیقه 😎 
آره دیگه تو ناقل سالمی و میتونی عامل انعقادی رو بسازی ولی کسی که مریضه فاکتور انعقادی ۸ رو نمیسازه&n ...

چرا نمیسازه خب وقتی مریص باشه باید بسازه تا خون تو لخته شدن دچار مشکل بشه دبگه البته اینطور فکر میکنگ

ببین عزیزم من برات مثال میزنم چون هموفیلی جزو بیماریایی هستش که جنسی هست و وابسته به کرومزومx هستش& ...

ممنون اینارو میدونم رشتم تجربیه فقط دوستم نگرانه چون دکترش گفته عامل انعقادیرو میسازه اگه نمیساخت مشکلی نبود یه سوال ایا همه ی ناقلا عامل انعقادیرو میسازن؟

2738
ممنون اینارو میدونم رشتم تجربیه فقط دوستم نگرانه چون دکترش گفته عامل انعقادیرو میسازه اگه نمیساخت مش ...

نه عزیزدلم کسی که سالمه (مثل شما) این فاکتورو یا آنزیم رو میسازه و باعث میشه که خون در محل زخم یا بریدگی لخته بشه و خونریزی زود بند بیاد ..

ولی در فرد بیمار این آنزیم ساخته نمیشه و در نتیجه خونش دیر بند میاد ..منظور از لخته شدن اینجا یعنی جلوگیری از خونریزی به بیرون از بدن.. نه اینکه خون تو بدن لخته بشه 

ناقل هیچگاه بیمار نیس، درمورد هموفیلی هم فقط خانم می‌تونه ناقل باشه و آقا یا سالمه یا ناقل. ولی خانم ...

آقا نمیتونه ناقل هموفیلی باشه دو حالت داره یا سالمه یا بیمار 

ولی خانم سه حالت داره یا سالمه یا ناقله یا بیمار

خدارامیشناسم ازشمابهتر/شماراازخدابهتر/خداازهرچه پنداری جداباشد/خداهرگزنمیخواهدخداباشد/نمی خواهدخدابازیچه دست شماباشد/که اوهرگزنمیخواهدچنین آیینه ای وحشت نماباشد
نه عزیزدلم کسی که سالمه (مثل شما) این فاکتورو یا آنزیم رو میسازه و باعث میشه که خون در محل زخم یا بر ...

گلم ایشون بحثشون اینه که آیا کسی ک ناقله ممکنه این آنزیم ساخته نشه که جواب منفی هستش، چون بیمار نیس و اسمش باهاشه ، ناقل ، ینی به نسل بعد منتقل می‌کنه ولی خودش سالمه

آقا نمیتونه ناقل هموفیلی باشه دو حالت داره یا سالمه یا بیمار  ولی خانم سه حالت داره یا سالمه ی ...

من اشتباه اونجارو تایپ کردم، توی توضیح بعدیم قشنگ مسئله رو باز کردم

اخه تو اینترنت نوشتن میتونه عامل انعقادی رو بسازه اینو متوجه نمیشم

عزیزم ببین ژنی که تولید فاکتور ۸ رو مدیریت میکنه روی کروموزوم x  قرار داره . شما اگه ناقل باشی یعنی یک xسالم و یک x معیوب داری . از اونجایی که ژن بیماری مغلوبه ، کرومزوم سالم شما اثر کرومزوم معیوب رو پوشش میده در نتیجه شما علائم بیماری رو بروز نمیدی

خدارامیشناسم ازشمابهتر/شماراازخدابهتر/خداازهرچه پنداری جداباشد/خداهرگزنمیخواهدخداباشد/نمی خواهدخدابازیچه دست شماباشد/که اوهرگزنمیخواهدچنین آیینه ای وحشت نماباشد
2706