2737
2734
عنوان

پاسخ به سوالات پزشکی

| مشاهده متن کامل بحث + 21653 بازدید | 48 پست
نیکی سلام
فسفر

فسفر در اصل یکى از ترکیبات استخوان است ولى هم‌چنین یک یون داخل سلولى مهم مى‌باشد که در متابولیسم انرژى نقش دارد. سطح فسفر سرم، فقط به‌طور تقریبى مى‌تواند نشانگر میزان کل فسفر بدن باشد و مى‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفى قرار بگیرد، از جمله غلظت کلسیم سرم، و pH خون.و در ادرار، فسفر بافر مهمى است که دفع اسیدهاى تولیدشده درسوخت وساز واسطه‌اى را تسهیل مى‌نماید. میزان فسفر بافرى ادرار، با دفع اسید قابل تیتر رابطه مستقیم دارد.
هیپرفسفاتمى یا افزایش فسفر بدن (فسفر بیش از 5) اغلب در بیمارى شدید کلیوی، پس از ضربه، یا در افزایش شدید کاتابولیسم روى مى‌دهد. این حالت ندرتاً در اثر دریافت بیش از حد روى داده؛ معمولاً بدون علامت است. به‌علت افزایش تشکیل فسفات کلسیم در این حالت، غلظت سرمى کلسیم کاهش مى‌یابد. تشکیل بیش از حد فسفات کلسیم زمینهٔ کلسیفیکاسیون (استخوانی شدن) بافت‌هاى نرم را فراهم مى‌سازد. تجویز آنتاسیدهاى متصل‌شونده به فسفر مانند ژل هیدروکسى آلومینیوم، جذب گوارشى فسفر را کاهش داده، غلظت سرمى فسفر را کم مى‌کند. در بیماران کلیوی، ممکن است نیاز به دیالیز باشد
لذا خانم نیکی شما باید نتیجه آزمایشات دیگر و علائم بالینی همراه را بگید تا بشه دقیقتر نظر داد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آقای دکتر دختر من 8 ساله هست و دکتر گفتند که تقریبا ویتامین دی بدنش کمه و قرصهای د- ویتین 50000 رو تجویز کردند و گفتند در بچه ها طبیعیه . ولی من باورم نشد و میترسم مورد خطرناکی باشه . نظر شما در این زمینه چه هست . ؟؟؟؟؟؟؟ ممنونم از شما .
phosphorrus=6.13
calsium=8.7
vitamin D=<4
پس از دو ماه مصرف ویتامین دی :
phosphorrus=6.5
calsium=9.78
vitamin D=22.78

با سلام آقای دکتر من کمی عصبی هستم از نیمه های ماه رمضان قلب من شروع به درد کرد نوار قلب هم گرفتم گفتند مشکلی نداری ولی این دردهمچنان با من همراه است چکار کنم؟
امـــــــــــــــــــــــــــروز را دریــــــــــــــــــــــــــاب......
2728
بچه 16 ماهه خواهرم روز 5 شنبه تب شدیدی کرد و تا شب تب داشت بردنش دکتر و بهش امپول زدن و انتی بیوتیک تزریق کردن ازش ازمایش خون و ادار هم گرفتن تا امروز که دوباره تب کرده و دکتر بهشون گفته تو خونش عفونت دیده شده ولی ازمایش ادارش خوب بوده و مشکلی نداشته می خواستم بدونم علت این تب چیه؟ و درمانش چی هست ایا خطرناکه ؟
چرا باید یک دفعه تبش شروع بشه؟ خیلی ممنوننننننن
می شه برای مادر شدنم صلوات بفرستین 
sarah خانم سلام
شایعترین علت تب در کودکان عفونت هستش ودر دوران شیرخوارگی عفونت گوش (اوتیت مدیا) خیلی شایع است واز دیگر عفونت های شایع عفونت دستگاه تنفسی و ادراری هست و لازم به ذکر است مننژیت نباید فراموش بشه و همه اینها با معاینه مشخص می شوند
تب در کودکان کمتر از 5 سال میتونه به راحتی سبب تشنج بشه (باید خیلی مواظب بود) لذا ضمن درمان مناسب باید حتما تب با پاشویه یا شربت استامینوفن یا شربت بروفن کنترل بشه
2738
اسماء خانم سلام
کیست تخمدان در خانم ها بسیار شایع می باشه شما باید سونو بکنید تا تعداد کیست و اندازه آنها مشخص بشه و همچنین بگید آیا درد هم دارید ؟
در مورد خونریزی اولا باید بگید چند سال دارید ؟ از که شروع شده ؟ متاهل هستید یا نه ؟ آیا سابقه قبلی دارید؟ مقدار خونریزی چقدر هستش؟ و از همه مهتر آخرین بار کی پاپ اسمیر انجام دادید و جوابش چی بوده ؟
اکه لطف کنید به این سوالات جواب بدید بهتر میشه راهنمائی کرد
دکتر فرهاد سلام پسرمن6ماهودوهفته سن داره ازوقتی غذای کمکی براش شروع کردم روزی 6بار مدفوع می کنه که اسهالی نیست علت چیست؟وقتی توی فرنیش شیر پاستوریزه می ریزم مدفوعش بوی بدی چیزی شبیه به شیر ترشیده میده ایا طبیعیه یا یک نوع حساسیت به شیره؟درضمن قبل از غذای کمکی پسرم فقط روزی یک بار دفع داشت

با تشکر
جناب دکتر فرهاد سونو انجام دادم : در تخمدان سمت چپ یک کیست با جدار نازک و محتوای شفاف به ابعاد 45*32 میلیمتر دیده میشود . همیشه پریود هام فوق العاده منظم و 28 روزه بود و اولین باره این اتفاق برام افتاده :(...سنم 24 ساله هستم و مجرد...الان 12 روزه که خونریزی دارم خیلی شدید یا کم نیست...متوسط رو به زیاد از اولین روز هم همینقدر بود و کم نشده :(...
فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ
atiخانم سلام
خصوصیات درد قلبی این است که به شکل فشارنده همراه تیر کشیدن به سمت دست چپ است که متعاقب فعالیت شروع میشه و گاها همراه با تنگی نفس هستش
اما دردی که تیز باشه در یک نقطه باشه (یعنی بتونه با انگشتانت محل درد را نشان بدی )و بدون فعالیت و اغلب متعاقب استرس و فشار روانی باشه درد عضلانی اسکلتی هستش
نوار قلب خیلی کمکی به شما نمیکنه اما اگه درد با خصوصیات فوق را دارید و یا ریسک فاکتورهایی مثل چربی خون ، فشار خون و بی تحرکی دارید بهترین تست از لحاظ اطمینان انجام تست ورزش می باشد
2706