2726

اسامی سرگروه ها

@عروسترکم                 👈🏻       سرگروه قرمز❤️

@sepiiiiiideh            👈🏻      سرگروه بنفش 💜

@مهدیه24                  👈🏻       سرگروه زرد 💛

@هستی،بانو               👈🏻       سرگروه نارنجی گروه ۲🧡

@مامانجوجوبودم         👈🏻       سرگروه نارنجی گروه ۱🧡

ادامه 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

برای شروع رژیم👈🏼 توضیحات روبخونیدو بیایید👈🏼تاپیک رژیم      به راحت نفسیگنج پایدارمجوی،شب شرابنَیَرزدبهبامداد خمـار 

@donyay_kochak‍  👈🏻       سرگروه آبی گروه ۳💙     

@مامان_الیساهستم‍   👈🏻       سرگروه آبی گروه ۲💙     

@kiarash_mami‍    👈🏻       سرگروه آبی گروه ۱💙 

@سمیه1396‍             👈🏻       سرگروه سبز 💚

@بامدادخمار‍             👈🏻        سرگروه تثبیتی های قهرمان 🏅🎖

برای شروع رژیم👈🏼 توضیحات روبخونیدو بیایید👈🏼تاپیک رژیم      به راحت نفسیگنج پایدارمجوی،شب شرابنَیَرزدبهبامداد خمـار 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

🔴🔴برنامه ی گروهی 🔴🔴

✅همه باید اول روز دیگه نهایت تا ۱۲ ظهر 🕛 برنامه غذایی که قراره اونروز مصرف کنن رو بزارن و سرگروهشون رو تگ کنن که اگه ایرادی تو برنامه غذاییتون هست اصلاح بشه

🔴 بهترین روش کالری شماری اینه که هر چیزی قراره تا اخر روز مصرف کنید رو همون اول روز حساب کنید تا بدونید تا شب چند کالری مصرف میکنید و کالریتون رو کنترل کنید

و مثلا چیزی نخورید بعد تازه برید کالریشو ببینید و کالریتون بزنه بالا یا اگه  کالریتون خیلی پایینتر از مجاز باشه سرکروهتون راهنمایی کنه که چه چیزهایی مصرف کنید 

پس گزارش هاتون رو اول روز بزارید و تا ساعت دوازده و اگه دیگه نشد نبودید مساله ای پیش اومد گزارش آخر روز بزارید و نهایت تا ۸ شب بعد اون گزارش قبول نیست 

✅هر هفته یکشنبه ها تا نهایت ساعت دوازده ظهر 🕛 باید وزنتون رو به سرگروه بگید که وارد لیست و تاپیک کنن هر کی فقط به سرگروه خودش وزنش رو بگه 

✅هر سوالی دارید سرگروهتون یا من رو تگ کنید

🔴اگه سرگروهتون از برنامه غذاییتون ایراد میگیرن این فقط و فقط بخاطر خود شماست که بهتر وزن کم کنید پس حتما به نکاتی که میگن توجه کنید 

✅هر کدوم از سرگروه ها به بچه هاشون تایم ورزش بدن که همه تو یک ساعت مشخص ورزش کنید که انگیزه بگیرید هر گروه هر ساعتی که دوست داره و همه موافقن

✅هر هفته کسایی که بهترین کاهش رو داشتن و یا گروهشون تغییر کرده تگ میشن و تشویق میشن

✅دوهفته اعلام وزن نکردن و سه بار گزارش ندادن پشت سر هم باعث حذفتون میشه 

✅گروهی که کاهش بچه هاش بهتر باشه هم تشویق میشه و هم میتونه چالش بعدی رو تعیین کنه

✅هر کدوم از سر گروه ها یه لینک مخصوص گروهش بزاره تو امضاش که هر مطلب جدید و با چالشی میزاریم تو اون لینک بزاره که همه گروه ببینن و هشتگ مخصوص گرهتون رو درست کنید مثلا گروه_بنفش# بچه های گروه هم برای پیدا کردن مطالب و چالش های جدید تو امضای سرگروه وهشتگ مخصوص گروهشون رو ببینن

✅هر چالش و برنامه جدیدی بود سرگروه ها رو تگ میکنم و سرگروه ها به بچه هاشون بگن و اطلاع بدن ولی این به این معنی نیست که خودتون دیگه بیخیال باشید و نخونید همیشه امضای سرگروه و هشتگ مخصوص گروهتون رو رو بخونید که از مطالب و چالش های جدید باخبر باشید

✅ این قانون گذاشتن ها برای تاپیک و یا سخت گیری من و سرگروه ها فقط برای اینه که شما خوب وزن کم کنید اینو بچه های قدیمی تر میدونن که چقدر روی انگیزه و کاهش تاثیر مثبت داره

🔴🔴🔴 دیگه ببینم کدوم گروه نمونه میشه ها 

نمونه گزارش روزانه

اول هشتگ بزنید گزارش#  

و سرگروهتون رو تگ کنید

صبحانه: ——+——-+—- کالری (—)

ناهار: ——+———+——کالری(—)

شام: ——-+———+——کالری(—)

میانوعده ها:——-+——-*—— کالری(__)

کالری مجاز (——)

کالری مصرفی (——)

ورزش (———-)

حالا جاهای خالی بسته به چیزایی که خوردید تغییر میکنه دیگه

2728

🅰️ وزن کشی و سایز 

🔴 برای وزن کشی یکشنبه ها ناشتا یکساعت بعد از بیدار شدن و بعد از دستشویی رفتن وزن درسته 

سه روز قبل از پریود شدن و در دوره ی پریود وزن نکنید چون بخاطر احتباس اب ‌‌مایعات در بدن وزنتون کاذبه و ممکنه بیشتر نشون بده 

چهارده روز قبل از پریود هم روز احتمالی تخمک گزاریتونه و وزن کاذبه (به همون علت پریود که گفتم ) 

روز قبل از وزن کشی غذای سنگین و شور نخوری 

همیشه با یک ترازو و در یک محل وزن کنید 

به هیییییچ عنوان بجز یکشنبه وزن نکنید 

اگه همه ی موارد رو رعایت کرده بودید ‌کاهش نداشتید علت کم نشدن وزن رو بخونید 👆🏻👆🏻👆🏻 بالاتر نوشتم 

وزنتون رو هم یکشنبه قبل از دوازده ظهر به سرگروهتون اطلاع بدید که وارد لیست کنه 

اگه کاهش داشتید منم تگ کنید که ذوق کنم 😍

🔴 برای سایز هم دهم هر ماه تو تاپیک سایز بزارید روش سایز گرفتن رو‌تو تاپیک سایز گذاشتم (پست متفرقه نزارید اونجا تاپیک فقط دهم هر ماه باز میشه )👈🏻👈🏻👈🏻👈🏻👈🏻👈🏻 تاپیک سایز  

قوانین_تاپیک#  

🔴  ۱عضو جدید نمیگیریم

🔴  ۲ خوندن تاپیک توضیح جامع اجباریه

🔴  ۳ نخوندن توضیحات ، سه روز پشت هم گزارش ندادن ، دوهفته وزن       

اعلام نکردن و رعایت نکردن قوانین تاپیک باعث حذف تون میشه

🔴   ۴فست خگخ وزنکشی باید حتما تو روز مخصوص خودش باشه کالری                

رژیمتون هم کم و زیاد نکنید

🔴    ۵ رژیم سریع نداریم اصلا هر کی تو تاپیک عضوه با برنامه ی تاپیک      

باشه

👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

✅ روش تقویت اراده 💪🏻👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼

🔴 وزن دلخواهتان را روی چند کاغذ با خط درشت بنویسید.

به مکانهایی که در دیدتان هستند بچسبانید تا بواسطه دیدن آن پالس های مثبت دریافت کنید.به عنوان مثال درب یخچال گزینه بسیار مناسبی است، روی میز کار،همچنین دیوار اتاق خواب و خلاصه هرجایی که بیشتر با آن سرو کار دارید.

🔴 خجالت نکشید بگذارید همه بدانند که شما تصمیمتان را گرفته اید.تصمیمی قاطع، راسخ و متفاوت با دفعات پیش.

🔴 عکس زمان خوش اندامیتان را نزد خود داشته باشید چرا که با نگاه کردن به آن، این باور در شما ایجاد می شود که من می توانم بار دیگر مانند آن دوران باشم.مدام به خود تلقین کنید که من می توانم به این حالت بر گردم .اگر چنین عکسی ندارید یا از ابتدا چاق بودید عکس یک دوست یا بازیگر خوش اندام را برای خود الگو قرار دهید و برای رسیدن به آن اندام تلاش کنید .

🔴 به هیچ وجه به کل مسیر فکر نکنید بلکه تنها امروزتان را در نظر داشته باشید.مثلا اگر قصد کاهش 40 کیلوگرم از وزن خود را دارید تنها به این فکر کنید که من امروز باید 100 گرم از وزن خودم را کم کنم و نه اینکه من باید 40 کیلو کاهش وزن داشته باشم.

🔴هر هفته خود را وزن کرده و اگر وزنتان کاهش یافته بود به خود جایزه بدهید.لازم نیست زیاد خرج کنید، یک کتاب، یک گیاه زینتی، یک شیشه عطر و یا هر جایزه دیگر.کافیست به گونه ای باشد که هرگاه به آن نگاه کنید خاطره شیرین آن موفقیت را برای شما زنده کند.

چرا که نه، شما بر فرمان های بخور بخور غلبه کرده اید.در وقت مناسب به رغبت ها و هوسهای بی جا و فرمانهای لذت بخش نه گفته اید.

🔴راه دیگر این است که یک دست لباس جدید نه با سایز امروز بلکه با سایز دلخواهتان تهیه کنید.گهگاهی آنرا پرو نمائید تا اینکه بدون مشکل بتوانید آن را به تن کنید.

🔴هرگز تسلیم وسوسه هایی که حین رژیم برای شما اتفاق می افتد نشوید.شک نکنید تن دادن به آنها لذت چند دقیقه ای و عذاب وجدان چند ساعته را برای شما به همراه خواهد داشت.سعی کنید در این مواقع خود را بکار دیگری مثل پیاده روی، ورزش و یا هر کاری غیر از آن.

🔴اگر رغبت زیادی به خوردن داشتید مسلما بهترین گزینه سبزیجات می باشند.از کاهو، کلم، خیار، هویج، گوجه و سایر سبزیجات می توانید سالادهای رنگارنگ تهیه کرده و به گونه ای آنها را تزئین کنید که کاملا شما را جذب خود کنند.

🔴در دو هفته اول رژیم وزن نسبتا زیادی کم می کنید.

بیشتر وزن کاسته شده در حقیقت مربوط به مایعات و آبی است که اضافه از نیاز در بدن شما وجود داشته است.ولی در هفته های بعد هرچه کم می کنید از چربی هاخواهد بود.بنابراین انتظار نداشته باشید که به عنوان مثال اگر در دو هفته اول 3.5 کیلوگرم کم کردید، در دو هفته بعد نیز همان مقدار حاصل شود بلکه شاید کاهش 2 کیلوگرم نیز کاملا راضی کننده باشد.پس این اختلاف زیاد بین دو هفته اول با هفته های بعد باعث ناامیدی شما نشود.

✅ روش تقویت اراده

🔴بخاطر داشته باشید اطرافیان شما به سه دسته تقسیم می شوند:

✅_گروه اول کسانی هستندکه مشوق شما در مسیر کاهش وزن خواهند بود.مسلما وجود چنین افرادی نعمت و کمک بسیار بزرگی برای شما خواهد بود.

✅– گروه دوم افرادی هستند که غالبا احساسی رفتار می کنند و دوست دارند شما را سر حال و چاق و چله ببینند. مثل خیلی از پدران و مادران.
مراقب باشید فریب دلسوزی های نابجای این گروه را نخورید.

چرا که هدف بسیار بزرگی را در سر داریدآن هم کسب دوباره سلامتی است.

✅– اما گروه سوم دشمن دانا : افرادی هستند که دوست ندارند شما را خوش اندام ببینند.

زیرا خود نیز اضافه وزن داشته و در کاهش وزنشان ناکام مانده اند و موفقیت شما به معنی ضعف و ناتوانی آنان خواهد بود.

🔴🔴 نکته آخر اینکه اگر روزی خدایی ناکرده وسوسه شدید و رژیمتان را شکستید ناامید نشوید.

هر اشتباهی قابل جبران است.

هر چه سریعتر دوباره بایستید و این مرتبه با قدرت بیشتر به کار خود ادامه دهید.

وقفه زیاد در انجام رژیم کار شما را دشوارتر خواهد کرد.

انگیزه# روهم بخونید کمکتون میکنه خودتون هم مطالبی که انگیزه و اراده رو زیاد میکنه بنویسید و هشتگ انگیزه بزنید تا بقیه استفاده کنن 

بالابردن متابولیسم 

رژیم کم کالری یا به اصلاح کم خوری!
چرا اشتباهه!؟وقتی بدن غذای لازم دریافت نکند، مغز فرمان می دهد که بدن انرژی خود را ذخیره کند، بنابراین به جای اینکه چربی ها سوزانده شوند ذخیره می شوند!.👈انجام فقط ورزشهای هوازی
فکر می کنید روزانه یک ساعت عرق ریختن با ورزش های هوازی از بهترین راه های سوزاندن کالری و چربی هااست درست است؟ خیر، بر خلاف ورزش های قدرتی که فیبرهای تمام عضلات را درگیر می کند، ورزش های هوازی اینگونه نیستند و موجب ساخت عضله نمی شوند. در واقع بیش از حد ورزش هوازی انجام دادن می تواند موجب سوزاندن عضله شود.سوزاندن عضلات=کاهش متابولیسم😲
بدنسازی و تمرین با وزنه بهترین راه برای افزایش متابولیسم و چربی سوزی است!ماهیچه های شما حفظ میشود و چربی کاهش پیدا میکند! (سوال همیشگی:بدنسازی زنان را هیکلی نمیکنه کمک میکنه خوش فرم لاغر بشن🙄)👈قرص های چربی سوز
با شرایط فعلی اکثر قرص‌های چربی‌سوز توزیع شده در بازار استاندارد نیستند و از طرفی عوارض زیادی برای بدن دارن!که در کوتاه مدت یا دراز مدت تاثیرات جانبی سوء خودشون رو نشون میدن!بهترین راه تغییر شیوه زندگی ،صحیح خوردن و داشتن تحرک روزانه است

👈🏼از فلفل چیلی در غذا استفاده کنید👈🏼  انواع توت ها را بخورید

👈🏼  پروتئین بیشتر و کربوهیدرات کمتری مصرف کنید👈🏼آب سرد بنوشید👈🏼چای بنوشید👈🏼عضله بسازید 👈🏼بایستید و بیشتر حرکت کنی👈🏼تیروئید خود را سالم نگهدارید 👈🏼پاکسازی و سم زدایی از بدن را انجام دهید (دتاکس و خگخ )👈🏼 خواب آرام و پرآسایش داشته باشید👈🏼مکمل های اسید چرب امگا 3 را مصرف کنید👈🏼 به اندازه کافی ویتامین دی دریافت کنید👈🏼ورزش کنید 

مطالب_مفید_رژیم#    

👈🏼مولتی ویتامین اجباریه 

من مولتی ویتامین مینرال رو توصیه میکنم شما هر مدلی که دوست دارید یا بنظرتون بهتره مصرف کنید 

غروب یا شب بخورید ممکنه تو بعضی ها اشتها و یکم زیاد کنه شب بخورید مشکلی نداره دیگه

👈🏼هر وقت وزنتون سه تا پنج کیلو کم شد دوباره فرمول کالری رو حساب کنید

👈🏼 کربوهیدرات رو نباید حذف کنید فقط محدود کنید منظورم بیشتر روی سیب زمینی و نان و برنج و ماکارونی هست کربوهیدرات های میوه و سبزیجات و حبوباب اصلا مشکلی نداره 

👈🏼برنج‌ رو اصلا حذف نکنید موهاتون میریزه هفته ای یه وعده و ناهار باشه 

👈🏼برای لاغر نشدن صورت آب زیاد سبزیجات و‌میوه روغن زیتون و ژله ناشتا خوبه 

👈🏼برای شل نشدن پوست حتما ورزش کنید ولی کمی شل شدن تو رژیم مخصوصا کاهش بالا طبیعیه بعد از یمدت تثبیت درست میشه 

👈🏼مهم تر از رژیم و کاهش وزن تغییر سبک غذایی و زندگیه اگه از اول سبک غذا خوردنتون رو اصلاح کنید واسه همیشه دیگه اضافه وزن نمیگیرید 

سلولیت#  

بچه ها کسایی که سلولیت دارن (یعنی تجمع چربی زیر پوست بصورت نا منظم ) یه ماسک میزارم که استفاده کنن 

پودر قهوه رو با روغن نارگیل مخلوط کنید و روی سلولیت هاتون بمالید و بزارید ده دقیقه بمونه بعد آبکشی کنی 

بادکش هم برای سلولیت خیلی خوبه 

من یزمانی با لوله ی جارو برقی رونهامو بادکش میکردم 😅 

پرخوری_احساسی#  

غذا خوردن احساسی یعنی شما به راحتی مواد غذایی را استفاده می کنید ولی به خاطر گرسنگی غذا نمی خورید بلکه به خاطر رهایی از استرس غذا می خورید. یک بسته چیپس سیب زمینی و یا شکلات ممکن است وقتی احساس بی حوصلگی، تنهایی، اضطراب، نا امیدی، افسردگی، عصبانیت دارید برای شما تسکین کوتاه مدت فراهم کند.

👈این نکات میتونند به شما کمک کنند✔یک دفترچه یادداشت مخصوص خوردن تهیه کنید و رویدادها، مکان‌ها و احساساتی که اشتهایتان را تحریک می‌کند، یادداشت کنید.

✔با انجام ورزش و فعالیت بدنی به جنگ استرس بروید. انجام فعالیت‌های ورزشی موجب می‌شود بدن شما هورمون اندورفین (هورمونی که مسوول احساس لذت است) بیشتری تولید کند.

✔وجود یک همصحبت همواره کمک‌کننده است؛ برای کاهش اضطراب و ناامیدی، احساسات خود را با یکی از افراد آشنا و نزدیک به خود در میان بگذارید.✔با وسوسه خوردن مبارزه کنید؛ وقتی واقعاً گرسنه نیستید، به جای غذا خوردن، با پیاده‌روی کوتاه، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی، مطالعه یا گشت و گذار در اینترنت یا تماس با یک دوست، حواس خود را پرت کنید.✔سعی کنید از خوردن غذا جلوی تلویزیون خودداری کنید. چون ممکن است در این حالت نتوانید علت و زمان رفع گرسنگی خود را تشخیص دهید.✔آرام غذا خوردن یک روش کارآمد است؛ پس آرام غذا بخورید و غذایتان را خوب بجوید. بدن شما برای دریافت کردن پاسخ سیری حداقل به ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد.✔خود را در معرض دیده شدن قرار دهید؛ دوستان و افراد خانواده‌تان را از برنامه کاهش وزن‌ خود باخبر کنید. این کار در ادامه مسیر به شما کمک می‌کند و شما را تشویق می‌کند تا روی قولتانبمانید.✔دلسردی یک مانع بزرگ در راه رسیدن به اهداف است؛ از دوستان و اطرافیانی که به اهدافشان نرسیده‌اند و موجب دلسردی شما می‌شوند، دوری کنید.✔اگر خسته هستید، ممکن است برای افزایش انرژی خود احساس کنید که به یک میان‌وعده نیاز دارید؛ به جای این کار یک چرت بزنید یا زودتر به رختخواب بروید.✔حرکت‌های رو به جلوی خود را ببینید؛ بر تغییرات مثبت که در عادت‌های غذایی خود ایجاد کرده‌اید، تمرکز کنید و به خود برای تغییرات مثبتی که در جهت سلامت خود ایجاد کرده‌اید، جایزه بدهید.

2706