2726
عنوان

لکنت زبان کودک دو ساله خواهش میکنم تجربه ای دارید راهنماییم کنید

| مشاهده متن کامل بحث + 793 بازدید | 74 پست
از فامیله دورو نزدیکنتون کسی سابقه لکنت داشته؟ یا از چیزی نترسوندینش؟ بنظرم ببرش تحت نظر دکتر گفتار. ...

آره برادرم داره. اما کسی متوجه نمیشه. خیلی کمه راحت کنترل میکنه. پسرم کلا خیلی استرسی و مضطربه. حتی با عمه هاش و فامیل خیلی دیر ارتباط میگیره محیط جدید ادم جدید میبینه اونقد مضطرب میشه که قرمز میشه و به هیچ عنوان جایی حتی یک دیقه نمیمونه گیر میده بریم

لطف میکنی برای حاجتم صلوات بفرستی؟ ممنونم دوستم😚

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

[QUOTE=131995794]باگفتاردرمانی کانلا خوب میشه دوست من ۷ سالش بود لکنت داشت ولی خوب شد[/QUOTE ...

اره عزیزم خیلی زود خوب میشه

جمله ی چرا انقدر زود ازدواج کردی؟ به اندازه ی جمله ی چرا ازدواج نمیکنی؟ زشته! جمله ی سومین بچه رو میخواستی چیکار؟ به اندازه ی سوال چرا بچه دار نمیشی ناراحت کننده اس! به اسم روشنفکری در زندگی دیگران دخالت نکنید🙏
عزیزم‌پسر منم تا اون‌ماه همینطور بود حساسیت نشون نده عادیه خوب میشه پسر منم میگفت چای سرد ش ش ش ش ش ...

کی گفته بعد 3 سال خوب نشد لکنت میشه؟

من چند ساله کارم مطالعه در مورد لکنت این حرف درست نیست و 90 درصد تا سن مدرسه خوب میشن و بقیه هم سال های اول مدرسه ...

چند درصد کم میمونه متاسفانه

2728
[QUOTE=131995794]باگفتاردرمانی کانلا خوب میشه دوست من ۷ سالش بود لکنت داشت ولی خوب شد[/QUOTE ...

آره یه سری تمریناته ک انجام میدن ماساژ با دستگاه داره فقط باید یه گفتار درمانی پیدا کنی ک بتونه با بچه ارتباط برقرار کنه من دختر بزرگم ب شدت از دکترش میترسید و بدتر میشد لکنتش

آره برادرم داره. اما کسی متوجه نمیشه. خیلی کمه راحت کنترل میکنه. پسرم کلا خیلی استرسی و مضطربه. حتی ...

تا مدتها با دل بچه ات راه بیا و بهش سخت نگیر 

و اجازه نده تو محیط استرس زا قرار بگیره به مرور خوب میشه

من تجربه مشابه با کاربر مینامممم داشتم و پسر منم تو۲ونیم سالگی یه مدت لکنت گرفت و بعد دوماه خوب شد ، اگر بعد از ۳سالگی ادامه پیدا کرد گفتار درمانی نیازه...مشاور هم این مطلبو تایید کرد...گفت به لکنتش واکنش نشون ندین ، ناراحتیتونو جلوش ابراز نکنین ..

وقتی شرایط درست شد حتما ببرید گفتار درمانی ، تا اونموقع این کارهارو انجام بدید جلوگیری میکنه از بیشتر شدن لکنت :

اصلا نزارید بترسه ، یه دفتر جدا بردارید نقاشی پسربچه بکشید ، ماشین ، عروسک ، دختربچه ، سیب و...

جمله بنویس : حسین سیب خورد به پسرت بگو تکرار کنه کلمه کلمه و آروم ، یا مثلا با اسم افرادِ آشنا باشه بهتره ، اگر غذا یا چیزیو دوست داره اونو تکرار کن : من شیر دوست دارم ، همه اینا باید کلمه به کلمه و آروم گفته بشه ، یه شعر کوتاهو بهش یاد بده ، اصلا اصرار نکنید حساس میشه یا جلوش نگرانی نشون نده ، ازش مدام سوال نپرسید و حرف نکشید ، ی روشیم که جواب میده مثلا تو خانواده پدرو مادر با صدای بلند باهم میگن ما خوشحالیم ما میخندیم ولی کلمه به کلمه و آروم و بچرو تشویق میکنن همراهیشون کنه . این روش هارو برو گفتار درمانیم بری خوب میشه انشالله 😘❤❤❤

زیبایی یک زن در لباسهایی که میپوشد نیست . در چهره یا در نحو آرایش موهایش هم نیست . زیبایی یک زن در چشمانش است . چشمانش راه ورودی قبلش هستند .مکانی که عشق در آن جای دارد .من عاشق زندگی و بشرم  💜عاشق طبیعت ، دریا و صدای باران 💜علاقه مند به فیلم های کلاسیک 💜 امیدوارم به قشنگترین آینده برای تو و برای خودم 💜
عزیزم‌پسر منم تا اون‌ماه همینطور بود حساسیت نشون نده عادیه خوب میشه پسر منم میگفت چای سرد ش ش ش ش ش ...

خداروشکر.دعا کن طفل معصوم منم خوب بشه. کار خاصی نکردی واسه خوب شدنش؟؟ پسر شمام میخواست چیزی تعریف کنه بیشتر کلمه ها رو حرف اولش و تکرار میکرد؟؟؟ پسر من بعضی وقتا میخواد بگه توپ اونقد شدید رو حرف ت گیر میکنه نمیتونه بگه که نفس کم میاره بمیرم براش دلم بخدا خیلی شکسته

لطف میکنی برای حاجتم صلوات بفرستی؟ ممنونم دوستم😚
آره برادرم داره. اما کسی متوجه نمیشه. خیلی کمه راحت کنترل میکنه. پسرم کلا خیلی استرسی و مضطربه. حتی ...

تشویقش کن اعتماد به نفسشو دببر بالا. بنظرم حتما برای بچت ی دکتر برو  .بزرگشه تو اجتماع قرار بگیره آسیب میبینه. من دخترم ۲۰ ماهشه خدایی نکرده  ببینم اینطوره  از روانشناس کمک میگیرم

⚘الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم⚘🌷تیکر تولد دوساله شدن دخترمه💋 خدایا مراقب خانواده ام باش. فقط بخودت خدایا توکل میکنم میدونم که هوای دخترو خانوادمو داری💚💙❤💛💟

هیچ اشکال نداره عزیزم چون دوسالشه خیلی سریع با گفتار درمان خوب درمان میشه

2706