2726

سلام به همه.

به کلاس کشف ویژگی های شخصیتی و استعدادیابی شغلی خوش آمدید.تا الان همه از نتایج خوششان امده است.

من در زمینه شخصیت شناسی و استعدادیابی شغلی و تحصیلی مهارت دارم. لطفا به 4 سوال زیر پاسخ دهید و نتیجه را بگید تا بخشی از خصوصیات شخصیتی و استعدادهاتون رو که حتی خودتون خبر ندارید رو بهتون بگم.

سعی می کنم به همه جواب بدهم. اگر نتونستم به همه جواب بدهم به ( سایت استعدادیار - بخش سوال 4 گزینه ای  )مراجعه کنید و نتیجه را ببینید.

لطفا نتیجه را به صورت زیر ، در همین تاپیک بنویسید

مثلا از بالا به پایین

سوال اول (گزینه 2)

سوال دوم (گزینه4)

سوال سوم (گزینه 5)

سوال چهارم (گزینه 8)

--------------------------------

سوال اول

گزینه (1) من فردی آرام و کم حرف هستم/من نسبت به دوستانم و خانواده ،فردی آرام و کم حرف هستم./ من ترجیح می دهم در شرایطی کار کنم که ساکت باشد و افراد کمی در کنارم باشند.

گزینه (2) من فردی شلوغ و فعال هستم/من نسبت به دوستان و خانواده ، فردی خوش صحبت و پرحرف هستم./ترجیح می دهم در شرایطی کار کنم ه شلوغ باشد و دیگران در اطرافم باشند/دوستانم مرا فردی خوش صحبت و پرحرف می دانند.

----------------------

سوال دوم

گزینه (3) من به تجزیه و تحلیل منطقی موضوعات علاقه دارم / من فردی منطقی هستم که طبق عقل و منطق رفتار می کنم/ من معمولاً بر اساس دلایل و منطق خود تصمیم می گیرم.

گزینه (4)من به بحث های عاطفی و احساسی که به مسائل انسانی می‌پردازد علاقه دارم/ من فردی عاطفی و احساسی هستم که طبق احساسام رفتار می کنم/ من معمولاً بر اساس احساسات خود تصمیم می گیرم.

-------------------

سوال سوم

گزینه (5) من از اجرای برنامه های از پیش تعیین شده و برنامه ریزی شده خوشم می آید/ من در محل کار و یا در خانه دوست دارم کارهای روزانه برنامه ریزی شده و از قبل مشخص باشد/ من معمولاً در کارهای روزانه مایلم طبق برنامه عمل کنم.

گزینه (6) من از اجرای برنامه های غیر منتظره و بدون برنامه قبلی خوشم می آید/ من در محل کار و یا در خانه دوست دارم برنامه نباشد و شاهد اتفاقات جدید باشم/ من معمولاً در کارهای روزانه مایلم برحسب ضرورت ها و فعالیت هایی که پیش می آید عمل کنم.

-------------------

سوال چهارم

گزینه (7) من فردی واقع گرا و دقیق هستم/ من فردی واقع نگر هستم که توجه ام به همین واقعیتها زندگی هست/ من در کارهایم از توجه به جزئیات بیشتر خوشم می آیم.

گزینه (8 )من فردی خلاق و ایده پرداز هستم/ من نسبت به دوستانم از قدرت تخیل و خیالپردازی بالایی برخوردارم/ من در کارم از توجه به مسائل کلی بیشتر خوشم می آید تا جزئیات آن.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

۲ ۴ ۶ ۸ حالا این تیپ شخصیتی چقدر میتونه تو زندگی موفق باشه🤔

این مطالب فقط بخش کوچکی از ویژگی های شخصیتی شماست. برای مشاهده بقیه ویژگی های شخصیتی و استعدادهای تحصیلی و شغلی خودتون، به (سایت استعدادیار)مراجعه نمایید.

لطفا در همین تاپیک بگید که نتایج چقدر شبیه شما هست و چقدر درست هست.

صفات کلیدی

وکیل
مشاور
مصلح اجتماعی
پرشور و اشتیاق
دارای قوه تخیل قوی
خلاق
با انگیزه
سازگار
انعطاف پذیر

و……

ویژگی های شخصیتی (قسمت اول)

این نوع شخصیت ها ، خوشبین، خلاق و پر از شور و اشتیاق و ایده های جدید هستند، مستقل اند و از اطمینان خاطر فراوان بهره دارند. آنان معاشرتی، پویا و شاداب بوده و خود به خودی و خود انگیختگی دارند.زندگی را مملو از فرصتها می بینند، به سرعت بین وقایع و اطلاعات ارتباط برقرار می کنند و با اطمینان بر اساس الگوهایی که مشاهده می کنند، پیش می روند. برای این نوع شخصیتی ، زندگی یک درام هیجان انگیز است و……

ویژگی های شخصیتی (قسمت دوم)

این نوع شخصیت ها ، یک روح به ‌راستی آزاد است. آن‌ها اغلب به مهمانی‌ها جان می‌بخشند، اما کمتر به هیجان محض و لذت بردن از لحظه علاقه‌مند هستند تا بهره‌گیری از ارتباطات اجتماعی و عاطفی که با دیگران دارند. این افراد جذاب، مستقل، پرانرژی و دلسوز را که 7% درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند مطمئناً می‌توان در هر جمعیتی شناخت و……

نقاط ضعف شخصیتی

برای این اشخاص رسیدن به ایده های جدید بسیار آسان است، از این رو مشکل می توانند در هر مقطع زمانی تنها به یک موضوع بیندیشند. گاه انتخابهای بد می کنند و گاه در هر زمان با شمار بیش از اندازه ای از مسائل سر و کله می زنند، به طوری که برایشان دشوار است مساله ای را که مهمتر است انتخاب کرده و به حل آن بپردازند و……

روابط با دیگران

• می توانند پیوسته در اندیشه محبت و دوستی باشند.
  • برایشان مهم است که دیگران در چه شرایطی قرار دارند.
  • می توانند بلافاصله با دیگران روابط موثر بر قرار کنند
  • و……

اوقات فراغت

این نوع شخصیت ها ، از این که داستان تعریف کنند لذت می برند. دوست دارند در کانون صحنه باشند و…..

پیشنهادات جهت رشد شخصیتی

• انرژیتان را با رفتن به جهت های بیش از اندازه مختلف هدر ندهید.
  • محدودیتهای خود را بشناسید و آنها را بپذیرید.
  • وقتی کاری را شروع می کنید، آن را تمام کنید و بعد سر برنامه های جدید بروید.
  • و……
2728

سوال اول گزینه ۱

سوال دوم گزینه ۴

سوال سوم گزینه ۶

سوال چهارم گزینه ۷

یک دفعه عرق‌کرده از خواب می‌پریم و می‌بینیم همه‌‌ی چیزهایی که توی این سال‌ها دیدیم کابوس بوده و هنوز سال هفتاد و هشته. صبح توی مدرسه خوابمون رو تعریف می‌کنیم و بغل دستی‌مون خمیازه می‌کشه و می‌گه ول کن این چرت و پرت‌هارو، دیشب سریال روزگار جوانی رو دیدی؟!⬅(موافقی یه سر به پیجم بزنی؟😻elqueno1367)
سوال اول ( گزینه ۱ ) سوال دوم ( گزینه ۴ ) سوال سوم ( گزینه 5 ) سوال چهار ( گزینه ۸ )

این مطالب فقط بخش کوچکی از ویژگی های شخصیتی شماست. برای مشاهده بقیه ویژگی های شخصیتی و استعدادهای تحصیلی و شغلی خودتون، به (سایت استعدادیار)مراجعه نمایید.

صفات کلیدی

رازدار
درون نگر
مهربان
متمرکز
همدل
مستقل
مصمم
قاطع
و……

افراد با این نوع شخصیتی ، در دنیایی از ایده ها زندگی می کنند. آنها اشخاصی مستقل، متفكر و اندیشمند، همراه با احساسات قوی، اصول محکم و همیت مشخص هستند. آنها به نقطه نظرها و تصمیمات خود اعتماد دارند، از پنداره های درونی خود انگیزه می گیرند و برای آنها به شدت احترام و توجه قائل اند.

این نوع شخصیت از تصور و تخیل غنی برخوردار است و به احساسات و انگیزه های دیگران بها می دهد. معمولاً در موقعیتهای مختلف به عمق آنها توجه دارند و……

این گونه شخصیتی بسیار نادر است و کمتر از یک درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهد، با وجود این، آنها جای پای خود را در جهان باقی می‌گذارند. این افراد دارای حس ذاتی آرمان‌گرایی و اخلاق هستند، اما آنچه آنها را از سایر گونه‌های شخصیتی آرمان‌گرایانه جدا می‌کند قاطعیت و اراده آنها است و……

نقاط ضعف شخصیتی

از آنجا که این اشخاص به شدت به ایده ها و نقطه نظرها توجه دارند، گاه کارهایشان عملی نیست و به بسیاری از کارهای روزانه که محتاج توجه است نمی رسند. آشنا شدن بیشتر با آنچه پیرامونشان می گذرد و تکیه بیشتر بر اطلاعات به اثبات رسیده، به ها کمک می کند تا از ایده های خلاق خود در دنیای واقعیت ها استفاده کنندو……

روابط با دیگران

• آرام و دل نازک هستند.
  • دوست دارند خانه راحتی داشته باشند.
  • می توانند بسیار صمیمی باشند. ممکن به خاطر نیازهای شریک زندگیشان تن به هر کاری بدهند.
  • و……

اوقات فراغت

این نوع شخصیت ها ، اعتقاد به تعادل بین صرف وقت به تنهایی و صرف وقت با دوستان و افراد خانواده دارند و……

پیشنهادات جهت رشد شخصیتی

• به زمانی که برای تنها بودن، در خیال فرو رفتن، بررسی تئوریها و خواندن و خلق کردن احتیاج دارید، احترام بگذارید.
  • نقطه نظرها، پنداره ها، احساسات و غنای درون خود را با نزدیکانتان سهیم شوید.
  • در ارتباط خود صریح و مستقیم باشید.
  • و……
سوال اول گزینه ۱ سوال دوم گزینه ۴ سوال سوم گزینه ۶ سوال چهارم گزینه ۷

صفات کلیدی

حساس
صبور
بردبار
آرام
ساکت
كم حرف
ملایم
محتاط
سازگار

و…..

ویژگیهای شخصیتی (قسمت اول)

این نوع شخصیت ها ، افرادی راحت و دوست داشتنی هستند. آنها معتقدند که زندگی کن، بگذار که دیگران هم زندگی کنند.
این نوع شخصیت ها ، اشخاصی آرام، ساکت، متوجه، علاقه مند و حساس هستند که بسیاری از مکنونات قلبی و جزئیات زندگی شان را برای خودشان نگاه می دارند. ظاهری آرام دارند، ولی در انجام امور بسیار با انگیزه و پرشور عمل می كنند. آنها شور و اشتیاق خود را اغلب از طریق کارشان نشان می دهند و کمتر در این خصوص حرف می زنند.
این نوع شخصیت ها ، محتاط، محافظه کار، متواضع و فروتن بوده و گرم و پر اشتیاق هستند، اما این رویه از زندگی شان را بروز نمی دهند، مگر آنکه با کسانی باشند که آنها را به خوبی بشناسند و…..

این نوع شخصیت ها ، هنرمندانی واقعی هستند، اما نه لزوماً به معنای متداول کلمه و اینکه در فضای باز به نقاشی درختانی کوچک مشغول باشند. اگرچه خیلی اوقات به‌خوبی می‌توانند چنین کاری را هم انجام بدهند. بلکه مسئله این است که آنها از زیبایی‌شناسی، طراحی و حتی انتخاب‌ها و اعمال خود برای فشار وارد کردن به محدودیت‌های قراردادهای اجتماعی بهره می‌گیرند. این نوع شخصیت ها ، از پشت کردن به انتظارات سنتی با انجام آزمایش‌هایی در زمینه زیبایی و رفتار لذت می‌برند و…..

نقاط ضعف شخصیتی

طبیعت به شدت حساس این نوع شخصیت ها ، به آنها امکان می دهد که نیازهای دیگران را تشخیص دهند و گاه برای برآورده ساختن این نیازها به شدت تلاش نماید. در این شرایط ممکن است این تیپ شخصیتی به نیازهای خود بی توجه باقی بماند. این رفتار ممکن است آنها را خسته و فرسوده کند. از این رو این اشخاص لازم دارند که به جای دیگران کمی به خودشان برسند و…..

روابط با دیگران

• علاقه مند، سخاوتمند، غیرخود خواه، صمیمی و مهربان هستند.
  • شنونده خوبی هستند و به نیاز های دیگران می رسند.
  • می توانند موقعیت های دشوار را ساده کنند و در مواقع دشواری به کمک دیگران برسند.
  • و…..

اوقات فراغت

این نوع شخصیت ها ، کار پاره وقت را دوست دارند تا بتوانند کارهایی را که به راستی به آن علاقمند هستند، دنبال کنند و…..

پیشنهادات جهت رشد شخصیتی

• در زمینه هایی که برای شما مهم هستند، بیشتر قاطعیت نشان دهید.
  • عقاید و احساسات خود را ابراز کنید و از گفتن “نمی دانم”، “هر چه که تو بخواهی” و غیره خودداری ورزید.
  • اگر در کارتان ناموفق هستید، شغلی پیدا کنید که ایده آل های شما را ابراز کند. برای تعیین اولویتهای خود کمک بگیرید و بعد شروع به کار کنید.
  • و…..
سوال ۱:گزینه۲ سوال۲:گزینه۳ سوال۳:گزینه۶ سوال۴:گزینه۸

صفات کلیدی

نوآور
خلاق
مخترع
دارای تخیل قوی
تیزبین
سریع
انعطاف پذیر
برانگیزاننده
پر هیجان

و……

افرادی پر انرژی، با پشتکار و مطمئن هستند.عملگرا بوده و به کار کردن علاقه زیاد دارند. این اشخاص پرشور و شوق، باهوش و اهل صحبت هستند، در بسیاری از کارها خوب و قوی ظاهر می شوند و پیوسته برآنند که بر صلاحیت و قدرت شخصی خود بیفزایند.همواره به دنبال رشد فكری، دانشی و مهارتی خود هستند و ارزش زیادی برای افكار و باورهای خود قائل اندو……

این نوع شخصیت ، به‌راستی وکیل مدافع شیطان است، یعنی نابود کردن استدلال‌ها و اعتقادات و در معرض دید همگان قرار دادن حاصل این تلاش. مجادله‌گران بر خلاف شخصیت‌های مصمم‌تر، این کار را به این دلیل انجام نمی‌دهند که می‌خواهند به هدفی عمیق‌تر یا استراتژیک برسند، بلکه فقط به این دلیل ساده چنین کاری را می‌کنند که برایشان سرگرم‌کننده استو……

نقاط ضعف شخصیتی

از آنجایی که این نوع شخصیت ها ، برای خلاقیت و نوآوری بیش از هر کار دیگری بها و ارزش قائل هستند، گاه راه استاندارد انجام دادن کارها را فراموش می کنند. به این علت که به کارهای روزمره و عادی توجه و علاقه ندارند، ممکن است به جزئیات امر، آن توجهی را که لازم است نداشته باشندو……

روابط با دیگران

• افرادی خوشبین، جذاب و جالب هستند و خوب صحبت می کنند.
  • برای آزادی و استقلال خود بهای فراوان قائلند.
  • پیوسته در اندیشه آزمایشات جدید هستند. به محض اینکه ایده جدیدی مطرح می شود، می توانند دست به کار آن شوند.
  • و……

اوقات فراغت

با توجه به علایق این نوع شخصیت ها ، ، ممکن است برنامه ها و ماجراهای زندگی از نظر آنها خیلی کوتاه باشد و……

پیشنهادات جهت رشد شخصیتی

• نیروی خود را در آن واحد صرف کارهای بیش از اندازه متنوع نکنید. فعالیت هایی را انتخاب کنید که برای شما از هر کار دیگری ارزشمندتر است.
  • زمانی را که اتمام یک پروژه به آن احتیاج دارد حدس بزنید. هر زمانی را که بدست آوردید، آن را دو برابر کنید.
  • و……
سوال اول2 سوال دوم3 سوال سوم6 سوال چهارم7

صفات کلیدی

ترغیب کننده
مشوق
مجاب کننده
عملگرا
واقع بین
انعطاف پذیر
سازگار
مقاوم
هدایتگر
تجربه گرا

و…..

ویژگیهای شخصیتی (قسمت اول)

این نوع شخصیت ها ، شاد، فعال، سهل انگار و خودجوش اند و هرگز برای چیزی نگران نمی شوند. تمرکزشان بر روی اینجا و اکنون است، از لحظه حال لذت می برند و علاقه ای به برنامه ریزی برای آینده ندارند.
این نوع شخصیت ها ، به شدت واقع بین هستند و با در نظر گرفتن نتایج فوری، یک روش عملی و واقع بینانه را در پیش می گیرند. به آنچه احساسشان به آنها حکم می کند، بها داده و بر مبنای احساسات خود عمل می كنند. آنها کنجکاو و مشاهده گر بوده و خود به خودی و خود انگیختگی دارند و…..

این نوع شخصیت ها ، همواره بر محیط بلافصل اطراف خود تأثیر دارد – بهترین راه برای تشخیص آنها در یک مهمانی است که دارند به‌سرعت از یک گروه به سراغ گروهی دیگر می‌روند. این نوع شخصیت ها ، که با طنزی نافذ و زمینی موجبات خنده و سرگرمی را فراهم می‌کنند عاشق این هستند که در مرکز توجه باشند و…..

نقاط ضعف شخصیتی

علاقه این نوع شخصیت ها ، برای زندگی کردن در لحظه و برخورد اضطرار گونه با بحرانهای غیر منتظره می تواند برای آنها تولید اشکال فراوان بکند. ممکن است به دلیل نداشتن برنامه ریزی، فرصتهای مناسبی را از دست بدهند. آنها در مواقعی، بیش از حد توان خود مسؤولیت می پذیرند و……

روابط با دیگران

• مستقل هستند و آزادی را دوست دارند. دوست ندارند کنترل شوند.
  • زیر فشار به سادگی احساس می کنند که گیر افتاده اند.
  • همیشه مترصد ماجراها و تجربه های جدید هستند.
  • و……

اوقات فراغت

این نوع شخصیت ها ، دوست دارند که در کانون صحنه قرار بگیرند و داستان تعریف کنند و لطیفه بگویند و……

پیشنهادات جهت رشد شخصیتی 

• اگر می خواهید در محل کار مورد احترام دیگران واقع شوید، به روشهای استاندارد انجام کارها توجه کنید.
  • برای اینکه پروژه های شما با قبولی بیشتری مواجه شوند، برنامه ریزی عملی کنید، به بداهه کاری صرف توجه نداشته باشید و سر هم بندی نکنید.
  • به کارهای ناخوشایند اما مهم توجه کافی مبذول دارید.
  • و……
سوال اول گزینه (۲) سوال دوم گزینه(۴) سوال سوم گزینه(۶) سوال چهارم گزینه(۸)

صفات کلیدی

وکیل
مشاور
مصلح اجتماعی
پرشور و اشتیاق
دارای قوه تخیل قوی
خلاق
با انگیزه
سازگار
انعطاف پذیر

و……

این نوع شخصیت ها ، خوشبین، خلاق و پر از شور و اشتیاق و ایده های جدید هستند، مستقل اند و از اطمینان خاطر فراوان بهره دارند. آنان معاشرتی، پویا و شاداب بوده و خود به خودی و خود انگیختگی دارند.زندگی را مملو از فرصتها می بینند، به سرعت بین وقایع و اطلاعات ارتباط برقرار می کنند و با اطمینان بر اساس الگوهایی که مشاهده می کنند، پیش می روند. برای این نوع شخصیتی ، زندگی یک درام هیجان انگیز است و……

این نوع شخصیت ها ، یک روح به ‌راستی آزاد است. آن‌ها اغلب به مهمانی‌ها جان می‌بخشند، اما کمتر به هیجان محض و لذت بردن از لحظه علاقه‌مند هستند تا بهره‌گیری از ارتباطات اجتماعی و عاطفی که با دیگران دارند. این افراد جذاب، مستقل، پرانرژی و دلسوز را که 7% درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند مطمئناً می‌توان در هر جمعیتی شناخت و……

نقاط ضعف شخصیتی

برای این اشخاص رسیدن به ایده های جدید بسیار آسان است، از این رو مشکل می توانند در هر مقطع زمانی تنها به یک موضوع بیندیشند. گاه انتخابهای بد می کنند و گاه در هر زمان با شمار بیش از اندازه ای از مسائل سر و کله می زنند، به طوری که برایشان دشوار است مساله ای را که مهمتر است انتخاب کرده و به حل آن بپردازند و……

روابط با دیگران

• می توانند پیوسته در اندیشه محبت و دوستی باشند.
  • برایشان مهم است که دیگران در چه شرایطی قرار دارند.
  • می توانند بلافاصله با دیگران روابط موثر بر قرار کنند
  • و……

اوقات فراغت

این نوع شخصیت ها ، از این که داستان تعریف کنند لذت می برند. دوست دارند در کانون صحنه باشند و…..

پیشنهادات جهت رشد شخصیتی

• انرژیتان را با رفتن به جهت های بیش از اندازه مختلف هدر ندهید.
  • محدودیتهای خود را بشناسید و آنها را بپذیرید.
  • وقتی کاری را شروع می کنید، آن را تمام کنید و بعد سر برنامه های جدید بروید.
  • و……
این مطالب فقط بخش کوچکی از ویژگی های شخصیتی شماست. برای مشاهده بقیه ویژگی های شخصیتی و استعدادهای تح ...

نصفش درست بود 

متاسفانه به دلیل چند شخصیتی بودنم (خردادی ام) اخلاق ثابتی ندارم 😒

2706