2726
عنوان

داستان جهیزیه من

18662 بازدید | 805 پست

سلام دوستان، من پارسال عقد کردم،شوهرم یه برادر کوچکتر داره و پدرش دو تا خونه و یه باغ داشت و زمین. بعد از عقد ما خونش رو فروخت و دو تا خرید البته به نام خودش، یکیش بعد عروسی میده به ما برای زندگی. پدر مادرم تو رو دروایسی روز خواستگاری جهاز تایین نکردن و کل جهاز افتاد گردن ما، الانم شوهرم میگه فقط یه تلویزیون میخره و همین.مامانشم سه چهار تا پتو ارزون قیمت و دو دست لیوان ایرانی داده بهش به عنوان جهیزیه. 

کل جهيزيه افتاده گردن ما و تو این گرونی هرچی حساب میکنیم کم میاریم، حتی داریم فقط حداقل هارو می‌خریم و جنسا خیلی معمولی. 

هرچی هم به شوهرم میگم، میگه من نمیتونم و حقوق ندارم، پدرم هم برای خرید خونه وام گرفته و نمیتونه. مادرشوهرم ام و خواهرشوهرم ام ازون طعنه زنا هستن. 

برادرای من خیلی تو خرید جهیزیه کمک خانوماشون کردن اما شوهرم اصلا منو درک نمیکنه میگه من توقعی ندارم اما جهاز با عروسه هرچی میتونی بخر. 

تو کل آشناهای ما سه تا کالا با داماد هستش. خیلی دلم گرفته. اصلا از ازدواج پشیمونم، من و همسرم همو خیلی دوست داریم اما تو مسائل مالی خیلی سفت و سخته. 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

عزیز من،شما هم فقط وسایل اصلی و کلی رو بخر،به خدا وسیله اونقدر مهم نیست،سعی کن با ساده ترین چیزها بری،هر کی هم خاست طعنه بزنه از خانواده شوهرت،تو هم بگو  تو خانواده های دیگه داماد هم یه سری از جهاز رو میخره که شما نخرید پس انتظار الکی نداشته باشید

با تموم سختی هایی که توی زندگی هامون داریم   ناراحتی ها و اعصاب خوردی ها   ،یکی از چیزایی که خیلی کمک میکنه انرژی مثبت دادن به اطرافیانمونه  ،حرف های قشنگ زدن  ،دل صاف داشتن،آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه.ایشالله دل هممون شاد و با خدا باشه  

خیلی بده ک ... سه تا ک چیزی نیست طرف ما کلا هفت تیکه بزرگ رو باید داماد بگیره حالا درسته واسه من همه رو بابام گرفته ولی شماهم اگه میتونی خودت هم کار کنی تا یه خورده بتونی کمک کنی

دچار ِ عشق ِ تو که می شوم دلم از ذوق سوت میکشد.. عجب تفاهمی داریم ما تمام ِ دغدغه ام این است زودتر به دنیا بیایی. زودتر باسواد شوی با سواد ِ عشق. تا بفهمی که جان ِ من چقدر تو را عاشق است نازکم دلیل ِ این همه رعایت ِ عاشقی ِ من حضور ِ توست جانکم. به من نگاه کن ببین چگونه دوستت دارم چگونه وقتی حتا نمیبینمت ، بیشتر دوستت دارم. از کنار ِ باغ ِ خاطراتم که رد می شوم تو بهترین خاطره از تمام ِ امسالی... عزیزکم چه خوب که هستی چه خوب که قرار است بیایی تا قاصدک بچینیم برای هم آرزو کنیم چه خوب که من قرار است مادرت باشم قرار است به جان من قسم یاد کنی قرار است صدایم کنی قرار است هزار بار برایت لالایی بخوانم تا بخوابی... و وقتی که خوابی دلشور ه داشته باشم که مبادا کابوس ببینی... قرار است برایت و ان یکاد بخوانم که چشم زخم نبینی قرار است با تو راه روم که یاد بگیری ...زمین نیفتی. و هزار قرار دیگر که فقط خدا میداند چقدر شنیدنی و ُ دیدنیست. تو از خورشید هم برای من گرم تری از ماه هم زیبا تری😍❤ ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

کی گفته جهاز با دختره این عادت رو خانواده دختر راه انداختن خب حتی تو اسلام نفقه برعهده مرده نفقه هم شامل تمام چیزهایی میشه که برا زندگی احتیاج هست بذار طعنه بزنن گوش نده عزیزم بهش بگو سه دونگ از خونه رو بزنن به نامت تا تو هم جهاز ببری والله مردم چقدر پرو هستن

روزگاری شهر ما ویران نبود/دین فروشی اینقدر ارزان نبود/صحبت از موسیقی عرفان بود/هیچ صوتی بهتر از قرآن نبود/دختران را بی حجابی ننگ بود/رنگ چادر بهتر از هر رنگ بود/دختر با حجب و حیا ، قرتی نبود/خانه فرهنگ ، کنسرتی نبود/مرجعیت مظهر تکریم بود/حکم او عالمی را تسلیم بود/یک سخن بود و هزاران مشتری/آن هم از لوث قرائت ها بری/وای که در سالهای سیاهه دوهزار/کار فرهنگی شده پخش نوار/ذهن صاف نوجوانان محل/پر شده از فیلم های مبتذل/پشت پا بر دین زدن آزادگیست/حرف حق گفتن عقب افتادگیست/آخر ای پرده نشین فاطمه/تو برس بر داد دین فاطمه/بی تو منکر ها همه معروف شد/کینه توزی با ولی مکشوف شد/در به روی رشوه گیران باز شد / دشمنی با نائبش آغاز شد/بی تو دلهامان به جان آمد بیا/کاردها بر استخوان آمد بیا...
جهاز با عروس هست دیگه ، حالا سه تا وسیله هم اونا میخریدن بلاخره باید بقیه ش و باز خودتون میخریدید.

همون سه تا کلی از خرج ما کم می‌کرد، الان یخچال با داماد باید با‌شه

همون یدونه یخچال میشه 20 تومن

الان سرویس چوبم تو 15 میلیون در میاد، البته سرویس تخت خوابش ام دی اف هست مامانم میگه جنس  بدم ...

شوهرت میخواد خونه رو کمد دیواری کنه؟؟؟

دچار ِ عشق ِ تو که می شوم دلم از ذوق سوت میکشد.. عجب تفاهمی داریم ما تمام ِ دغدغه ام این است زودتر به دنیا بیایی. زودتر باسواد شوی با سواد ِ عشق. تا بفهمی که جان ِ من چقدر تو را عاشق است نازکم دلیل ِ این همه رعایت ِ عاشقی ِ من حضور ِ توست جانکم. به من نگاه کن ببین چگونه دوستت دارم چگونه وقتی حتا نمیبینمت ، بیشتر دوستت دارم. از کنار ِ باغ ِ خاطراتم که رد می شوم تو بهترین خاطره از تمام ِ امسالی... عزیزکم چه خوب که هستی چه خوب که قرار است بیایی تا قاصدک بچینیم برای هم آرزو کنیم چه خوب که من قرار است مادرت باشم قرار است به جان من قسم یاد کنی قرار است صدایم کنی قرار است هزار بار برایت لالایی بخوانم تا بخوابی... و وقتی که خوابی دلشور ه داشته باشم که مبادا کابوس ببینی... قرار است برایت و ان یکاد بخوانم که چشم زخم نبینی قرار است با تو راه روم که یاد بگیری ...زمین نیفتی. و هزار قرار دیگر که فقط خدا میداند چقدر شنیدنی و ُ دیدنیست. تو از خورشید هم برای من گرم تری از ماه هم زیبا تری😍❤ ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

ما هم برای شوهرم کالا نزاشتیم

حالا باز شوهر تو ی تلویزیون و چندتا پتو خرید مال من همونارم ندادن.

البته خود همسرم خونه خرید 

اره خیلی سخته درکت میکنم 

در حد توانت خرید کن تو بهترینارو هم بخری ادم طعنه زن طعنه شو میزنه.

من امروز رفتم فرش خریدم واقعا کم اوردم دیگه

گروه نارنجی تاریخ شروع 1۴0۱,02,10 وزن 76,900                                 هدف 60                        ‌                          75,150🧡

خب عزیزم چیزی ک در توانه بخرید سخت نگیر،ب هر حال داری میگی شوهرمم میگه حقوق اونجوری ندارم خداروشاکر باش پدرشوهرت براتون خونه خریده ب همه چی می ارزه ،وظیفه ش نبوده لطف کرده

🍃🌸اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَآله مُحَمَّد وَ عَجِل فَرَجَهُم🌸🍃
2706