2726

من خودم بگم

ظاهرم ارومه.. همه میگن چه دختر خوش اخلاق و مظلومی هستی.. واقعا هم اخلاقم خوبه 

ولی مثل همه ادما یه وقتایی عصبانی میشم.. نمیتونم همون موقع به طرف برگردم تیکه بندازم خودم خالی کنم.. متنفرم از این اخلاقم تو دلم اون ناراحتی های کوچیک میمونه جمع میشه.. مثلا چند وقت پیش از شدت اضطراب کنترل نداشتم رو زندگیم 

بخاطر مشکلی که داشتم اخر پناه بردم به روانپزشک

درصورتی که اونایی که با حرفاشون ناراحتم کردند خیلی راحت گذشتند و رفتند و به زندگیشون رسیدن 

خیلی حرفا تو دلم تلنبار میشه همش مراعات اینو اون میکنم

مثلا از مادرشوهرم یه جورایی حساب میبرم حتی اگه از دستش ناراحت باشم عیین احمقا باز با خنده جوابش میدم

این اخلاقم باعث شده کلا ادمای اطرافم زیاد دور بردارن 

مامان بابام همیشه بهم میگفتن تو اگه اعتماد بنفس فلانی داشتی ببین به کجاها که نرسیده بودی 

به طور کلی خودم خیلی دست کم میگیرم 

چیکار کنم این اخلاقم باعث نشه رو بچم تاثیر بزاره

البته الان نسبت به مجردی هام خیییلی بهتر شدم ولی بازم سر و زبون ندارم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دقیقا منم همینم...مثلا بعضیا بهم ی چی میگفتن ناراحت میشدم مث خنگا میخندیدم ولی جدیدا ی تیکه کوچیک ولو با خنده هم شده میدم...دیدم طرف مقابل شعورش ک نمیکشه بذار خودم ب روش بیارم..تو خودت نریز بیخودی مریض میشی...یا رک جوابشو بده یا اخم کن و نیکه بنداز

2728

منم مثل تو ام تغییر کردم حرفمو میزنم ولی ایندفعه یکم تند شده زبونم .هرچی هم میکشم به خاطر حرفای پدرو مادرمه ک تحقیر یا با دیگران مقایسه ام کردن.ناخداگاه این اشتباهاتو خودم هم تو تربیت دخترم مرتکب میشم

با بخشیدن، واقعیت های گذشته عوض نمی شوند زیرا گذشته را نمی توان تغییر داد. ما فقط می توانیم دیگران را ببخشیم تا به آرامش بیشتری برسیم. بخشش به ما اجازه می دهد با گناه، سرزنش و احساس شرم خداحافظی کنیم و به ما یاد می دهد که با دوست داشتن دیگران از شر ترس های گذشته رها شویم

منم مث شمام تغییری نکردم. خیلیم حالم بده. نمیتونم حرفمو به کرسی بشونم. این مادر شوهرم کلافم کرده. به زور همه چی بهم تحمیل میکنه. همین ظهر میگه باید غذایی که دوس نداری بخوری که توپیدم بهش گفتم وقتی دوس ندارم چطور بخورم آخه. دیگه هیجی نگفت. همش میگه اینو بزار اونجا اونو بزار کجا خیلی عصبیم

خدایا بابت همه چی شکرت🤲🏻 خدا رحمان و رحیم هست، به منم نی نی داده😍تو تاریخ400/02/24 بی بی چکم مثبت شد😍خدایا خودت نگهدار فندوقم باش میدونی که۲۳ماه منتظربودم،خدایا ازت میخام به بزرگی خودت هرکس مثل من منتظر معجزه از جانبت هست،به حق بزرگیت دلشو شاد کن،الهی آمین🤲🏻💐😘

از راه دور نمیشه نظر داد.

ولی کل کل کردن با مادر شوهر یا هر ادمی که حرف نامناسب میزنه هم کار درستی نیست.

اول باید اروم باشی و اهمیت ندی، اگر اروم باشی جواب مناسب و مودبانه رو پیدا میکنی و به موقع میگی.

بعضی ادما کلا پرروان . مثل مادر شوهرمن. اصلا دوست داره دعوا راه بندازه. من نگاش میکنم رومو میکنم اونور. بیشتر میسوزه. میگه چرا هیچی نمیگی تو.میگم اخه همه حرفات درسته. با پوزخند. بیشتر میسوزه

گاهی هم یک جواب حسابی میذارم تو کاسه اش.

تو انسان مهربون و خوبی هستی و کارت درسته که متلک نمیندازی ولی چون فکر میکنی اون لحظه باید جواب بدی و اگر جواب ندی پس بی اعتماد به نفسی 

از اینکه جواب نمیدی بعدش ناراحت میشی 

شاید باور نکنی ولی خیلی آرزو دارن مثل تو باشن چون بعدا پشیمانی سراغ انسان میاد که چرا گفتم چرا دل شکستم کاش هیچی نمیگفتم

گر دختری پیش پدر ناز کند🍀 گره ی کرب و بلای همه را باز کند🍀صل الله علیکِ یارقیه جان🌷

من هم اینجوری بودم. دقیقا. بعد چندباری سعی کردم جواب بدم.کلی روی. خودم کار کردم کلللللی. چه به قوم شوهر چه به قوم خودم. به زندایی مثلا که خیلی با هم خیر سرمون رفیقیم. دیدم عه جواب می دم اینا بجای این‌که به خودشون بیان دور بر میدارن بهم بیشتر بی احترامی میکنن باز جواب میدم باز بیشتر بی احترامی میکنن. 

به این نتیجه رسیدم آدمی که انقد. شعور نداره اول یه چیزی میگه بعد هم شعور ندا ه اگه جوابشو بدی کم نمیاره فقط بهش اجازه میدی بهت بی احترامی کنه. در نتیجه دیگه خیالم راحت شد کارم درست بوده چیزی نمیگفتم. کلا حالا هم فقط مواقعی که چیزی باشه که اگه بگم یک تاثیری داره و لازمه بگم سعی میکنم ب شوخی خنده یک چیزی بگم. اون هم وقتایی ک لازمه نه همیشه چون کلا فهمیدم جواب دادن راه حل خوبی نیست و ر کن سال‌های سال خودمو سرزنش میکردم چرا ب زبونم اما آخرش فهمیدم تغافل باعث میشه اعصاب خودم بهتر باشه فرقش اینه الان جون انتخابم اولا هی سرزنش نمیکنم خودمو چرا نگفتی چرا بی زبونی دوما از دست طرف گرچه ناراحت میشم اما توش نمیمونم میگم شعورش همینقدره دیگه حواسم باشه دفه بعد حالا ک انقد بی‌شعور فلان جور رفتار کنم باهاش

من هم اینجوری بودم. دقیقا. بعد چندباری سعی کردم جواب بدم.کلی روی. خودم کار کردم کلللللی. چه به قوم ش ...

👌👌👌👌👌👋👋👋👋👋

شب تاریک و سنگستان و من مست☘️قدح از دست من افتاد و نشکست☘️نگهدارنده اش نیکو نگهداشت☘️وگرنه صد قدح نفتاده بشکست☘️باباطاهر ☘️
تو انسان مهربون و خوبی هستی و کارت درسته که متلک نمیندازی ولی چون فکر میکنی اون لحظه باید جواب بدی و ...

👌👌👌👋👋👋👋

شب تاریک و سنگستان و من مست☘️قدح از دست من افتاد و نشکست☘️نگهدارنده اش نیکو نگهداشت☘️وگرنه صد قدح نفتاده بشکست☘️باباطاهر ☘️
تو انسان مهربون و خوبی هستی و کارت درسته که متلک نمیندازی ولی چون فکر میکنی اون لحظه باید جواب بدی و ...

مرسی ولی یه وقتایی.. کلی از کارم حرص میخورم

اصلا فرمایش امام علی مگه نیست که خشم خود را فرو برید.. پس چرا من این کار رو میکنم تا مدت ها تو دل میمونه 😞

مرسی ولی یه وقتایی.. کلی از کارم حرص میخورم اصلا فرمایش امام علی مگه نیست که خشم خود را فرو برید.. ...

خب فرو بردن خشم باعث جلوگیری از خیلی چیزها میشه جلوی دعوا و مشکلات زیادی رو میگیره باعث میشه شخصیت داشته باشی اینکه تو دلت می مونه یه بحث دیگست به اینکه خشمت بخوری ربطی نداره

شاید برای این باشه که گفتم مثلا تو ذهنت رفته که باید جواب بدی و اون لحظه این کار نمیکنی

یا اینکه از بقیه توقع نداری 

چون خودت خوبی 

اما لطفا خوب بمون.

گر دختری پیش پدر ناز کند🍀 گره ی کرب و بلای همه را باز کند🍀صل الله علیکِ یارقیه جان🌷
2706