2703
2553
عنوان

روانشناس ها و افراد منطقی بیاند.

333 بازدید | 39 پست

سلام

من قبلا آدم درون گرایی بودم و احساسات و خواسته هام را از خانوادم پنهان کردند.و هم خودم و هم خونوادم راحت بودن ولی یک سالی بود سعی می کردم خواسته هام و احساساتم بروز بدم. البته خواسته هام مادی نیست.  کلا آدم پرتوقع نیستم. مثلا یکی از خواسته هام این بود که مامانم به درد و دلم  گوش بدی ولی کلا حوصله نداره. خواهرمم  با دوستاش  هست.کلا کسی را واسه درد و دل ندارم و تنهام.به این نتیجه رسیدم که دیگه خواسته ها و احساساتم را دیگه درمیون ندارم اینجوری هم خودم راحتم و هم خونوادم.برای درد و دلم  هم با وسایل و اشیا اتاق صحبت می کنم. دقیقا مثل دوران کودکی. امروز واقعا حس خیلی خوبی دارم. از اینکه دیگران متوجه احساساتم نمی شند خیلی خوشحالم. از اینکه واسه درد ودل کردن الان چیزهایی وجود دارند که به حرفام گوش می دند خیلی خوشحالم.

فکر نکنید بچم، ۳۰ سالم هست. ولی امروز احساس خیلی سبکی دارم.برونگرایی واسه من مثل سم بود.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

من برعکس تو فوق العاده برون گرا بودم.خانواده م همسرم و اطرافیان اصلا درکم نمیکردن.لقبایی مث پرحرف یا حوصله سر بر بهم میدادن..یروز تصمیم گرفتم برعکس شم ینی درونگرا و ساکت باشم.اینقد الان حالم خوبه😍همسرم همش سمتم میاد همش تماس پیام ازم تعریف میکنه و پیشقدم میشه توحرف زدن باهام

یِک "تو"،تَمامِ عُمر مَرا بَس اَست..!❤💍👑اگه خدارو میپرستین کمتر لایک کنین دیوونه شدم😒
2714

من شخصا با درد دل کردن مخالفم.

لزومی نداره دیگران از درونیاتم باخبر بشن.

تا حالا نشده با کسی درد دل کنم.

خودم با خودم راحتترم😊

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
خوب؟؟؟بنظر خودت خوبه یا بد؟؟

حقیقتش درونگرا که بودم دیگران درکم  نمی کردن  و برچسب هایی مثل مغرور بهم می زدن. برونگرای که شدم.روابط اجتماعی بهتر شد ولی نتونستم جلوی بروز احساساتم بگیرم. ولی الان می خوام تلفیقی از این دو را داشته باشم. کلا درون گرایی یک آرامش خاصی داره.

من شخصا با درد دل کردن مخالفم. لزومی نداره دیگران از درونیاتم باخبر بشن. تا حالا نشده با کسی درد د ...

با خودت درد و دل میکنی؟ اگه خیلی دلت گرفت چی کار می کنی؟

آدم درون گرا هم یه وقتایی دلش میخواد درد دل کنه ، این به معنای برونگرا شدن يهويي نیست ، چون انسان ذاتا یه موجود اجتماعی و دلش میخواد با دیگران در ارتباط،باشه فقط درصد این ارتباط تو افراد مختلف متفاوته.

توصیه میکنم خیلی حرف دلت و به دیگران ( غیر از خانواده نگی ) اگه با دوستات درد دل میکنی چیزای کلی رو بهشون بگو مثلا من دوست داشتم فلان کار و کنم نشد ...ولی زیاد توضیح نده و سفره دلت و پیش کسی باز نکن تا کسی یه وقت سواستفاده نکنه ، کلا واسه درد دل باید دنبال کسی باشی که باهاش دغدغه مشترک داشته باشی ، مثلا با مادرت در مورد مسائلی که تو خانواده و فامیل پیش میاد درد دل کن ، حتما بیشتر به حرفات گوش میده 

با خودت درد و دل میکنی؟ اگه خیلی دلت گرفت چی کار می کنی؟

آره با خودم با خدا

و اینکه کلا مثبت نگرم و اعتقادی به زانوی غم بغل گرفتن ندارم.

مجموع اینا باعث میشه زود حالم خوب شه

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
آدم درون گرا هم یه وقتایی دلش میخواد درد دل کنه ، این به معنای برونگرا شدن يهويي نیست ، چون انسان ذا ...

مامانم کلا اهل درد ودل نیست. مثلا وقتی ناراحتم و می خوام باهاش  حرف بزنم. پرخاش می کنه. البته می دونم که از حالت ناراحت من ناراضی هست و می خواد بگه تو اشتباه می کنی. ولی کلا آدم مناسبی برا درد و دل نیست

2706