2733
2734

سزارین الان ک ن درد داره ن هیچی

روز مشخص میری و شکمت پاره میکنن بچه بی زحمت میاد

و بعدشم ک با پمپ درد درد کم میکنن مادر نفهمه چه بلایی سر شکمش اومده

اما در کل طبیعی بسیار زیاد برای مادر و نوزاد مزیت داره

چون راهیی ک خداوند با بهترین خلقت و حکمت گذاشته تا نوزاد بافشار سر در کانال زایمان اخرین هورمون هاش ترشح و سلامتش کامل شه

عین همون پروانه داخل پیله ک باید با زور خودش از پیله دربیاد تا قوی و سرحال باشه

و مادر اخرین زورها و دردارو میزنه و درد اروم میگیره واقعاااااا ک تولد دوبارست براش

درسته سخته دردش زیاد و تمامی عوارض اون ب مهارت دکتر شما بستگی داره ک در سزارین هم عوارض همه وجود داره

من با تجربه دو زایمان طبیعی ک یکی چهار کیلو خورده ای بود

خیلی راضیم

و واژن مشکلات جنسی برام ایجاد نکرد

بلکه سر زایمان دومم بخاطر مهارت دکترم در بخیه زدن عالی بودم بعد زایمان و در رابطه

هرکی بالاخره یجور تجربه اش کرده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نه کلاس هارو نرفتم بخاطر اوضاع بیماری. اما چندین نفر گفتن که خوده روز زایمان همراه با ماما ورزش کرد ...

اره اینا هم خوبه تو خونه هم تا میتونی راه برو تا به عنوان پیاده روی زایمانت راحت تر بشه 

عشق من و بابایی منتظرتیم سالم و به موقعه بیایی تو بغل مون 😍😍😍میشه برای سلامتی نی نی م یه،صلوات مهمونم  کنی☺مر۳۰
2728
من پیاده روی خیلی داشتم خیلیا ینی دوروز قبل زایمان رفتم کوه.طبیعی زایمان کردم دردم نداشتم.دوروز بعدم ...

چقد بخیه خوردی عزیزم.

ورزش داشتی یا فقط پیاده روی؟؟؟؟

از امکانات بیمارستان هم استفاده کردی یا نه؟؟؟؟

درسته منم دلم برای پولی که شوهرم میخاد بده بیمارستان میسوزه ولی من به فکر اندامم هستم میدونی که چی م ...

تو چندماهی؟؟؟؟؟

تجربه ها واقعا فرق میکنه.

میگن بخیه ها باید چرب بشه.

و اینکه احتمال عفونت توی بخیه های شکم هم هست مهم مراقبت و بزاری باد بخوره و کمتر خودتو بپوشونی

چقد بخیه خوردی عزیزم. ورزش داشتی یا فقط پیاده روی؟؟؟؟ از امکانات بیمارستان هم استفاده کردی یا نه؟؟ ...

بیمارستان شهر ما اصلا امکانات نداره.6تا بخیه.کل نه ماه پیاده روی طولانی داشتم

2738
عزیزم من که طبیعی و به هیچ وجه قبول نمیکنم چرا بیام خودمو بندازم زیر چند ساعت درد و بخیه های ناجور . ...

انشالله موفق باشی من دکتر سز هم آماده دارم فقط مال طبیعی رو باید ملاقات کنم ببینم چی میگه.

ممنون بابت راهنماییت

سزارین الان ک ن درد داره ن هیچی روز مشخص میری و شکمت پاره میکنن بچه بی زحمت میاد و بعدشم ک با پمپ ...

خیلی لذت برم از تجربه ات عزیزم.

چقد بخیه خوردی؟؟؟

اذیت نشدی از بخیه ها

چند ساعت طول کشید مدت زایمانت؟؟؟؟

از امکانات بیمارستان استفاده کردی یا نه؟؟؟؟

خب تجربه ات چجور بود. امکانات دکتر و بیمارستان تعداد بخیه هات مدت زایمان

همچی خوب بود فقط بخیه هام خیلی بد بودن ولی اکر بازم بخام زایمان گنم طبیعی زایمان میکنم

بعداز ۲سال مبارزه با تنبلی تخمدان با امپول اچ سی جی و قرص لتزول۳۰ مهر ۱۳۹۷ فهمیدم باردارم😍اون روز قشنگترین روز زندگیم‌بود😍یعد فهمیدم تیرویید بارداری گرفتم خیلی حرص خوردن هنوزن قرص میخورم واسه تیرویید😥تا اومد خیالم کمی راحت بشه رفتم سونو ان تی فهمیدم ان تی بچم ۳/۴ هس😢رفتم امینو سنتز🤕اول گفتن بچه ات سالمه خداروشکر خیلی خوشحال شدم😥بعد دوهفته زنگ زدن کروموزوم‌۹ بچه وارونگی داره بیاین ازتون ازمایش خون بگیریم ببینیم خودتونم کروموزوم تون همین شکله😢😢ولی بخاطر هزینه های بالاش و اینکه دیگه تو ۲۰ هفنگی بودم و مجوز سقط نمیدادن نرفتم واسه ازمایش😢دیگه چیزی نمونده تا دخمل گلی من پاشو به دنیا بزاره🤗😍؛دعا کنید دخترم سالم باشه وسالم بیاد بغلم واسه سلامتیش یه صلوات بفرسین ممنون😘.......۱۰ تیر دخترم دنیا اومد خداروشکر سالمه😍😍امان از این دکترا😠
اره ولی بعضیا خیلی وحشتناک میترسن تواناییشو توخودشون نمیبینن

نه شکر خدا روحیه بالایی دارم اما تو انتخاب دکتر خیلی وسواسم دوس دارم بهترین لحظه عمرم باشه زایمانم نه اینکه با به یاد آوردنش دلم تیر بکشه

اره اینا هم خوبه تو خونه هم تا میتونی راه برو تا به عنوان پیاده روی زایمانت راحت تر بشه 

قربانت حتما اخه من کارهای خونه رو هم تا جایی که میدونم آسیب نمیرسونه خودم انجام میدم به عنوان ورزش اما دلشوره یه چیزیه که اصلا آدم رو ول نمیکنه

سلام عزیزم من ۳ سال پیش زایمان طبیعی با اپیدورال کردم.

قضیه زایمان من اینجوری بود که من سزارین میخواستم، اون موقع هنوز قانون زایمان طبیعی اجباری به این سفت و سختی نبود.

دکترم قبول کرد که اگر بیمارستان خصوصی بیام و یک سری زیر میزی هم بدم من و سزارین کنه، منم قبول کردم.

تا ماه ۸ هنوز دکترم روی حرفش بود ولی وقتی برای چکاب ماه آخر رفتم پیشش بهم گفت که دیگه به هیچ عنوان نمیشه سزارین بدون دلیل پزشکی انجام بده، من شکه شدم چون به هیچ عنوان آمادگی زایمان طبیعی نداشتم، نه کلاس ها رو شرکت کرده بودم و نه آمادگی روحی داشتم و از شانس بدم افسردگی بارداری هم گرفته بودم و از وقتی دکترم این حرفو زد کارم شده بود رفتن دنبال دکترهای دیگه و پیدا کردن روشی که بتونم سزارین بشم.

دیگه شمار دکترهایی که رفتم پیششون از دستم در رفته، چقدر  هزینه کردم، چند تا بیمارستان خصوصی خوب آشنا داشتیم ولی هیچ بیمارستانی قبول نکرد سزارینم کنه.

و در نهایت یکی به من گفت که اگر از روان پزشک نامه ای بیارم که به دلایل روحی توانایی زایمان طبیعی رو ندارم میتونن سزارین کنن که دیگه دخترم به من فرصت نداد و کیسه آبم پاره شد و زایمان کردم با اپیدورال.

البته بگم که من مشهد هستم و زمان زایمان من تازه قانون زایمان طبیعی اجباری اجرا شده بود و سخت گیری ها خیلی زیاد بود.

درباره ی زایمان با اپیدورال چند تا نکته وجود داره.

زمانی به مادر اپیدورال وصل میکنن که سر بچه پایین اومده باشه و داخل کانال زایمان باشه و پایین اومدن سر بچه به فعالیت و تحرک مادر خیلی بستگی داره اینکه ماه آخر مخصوصا پیاده روی داشته باشین ( پایین اومدن سر بچه رو با چرخیدن بچه اشتباه نگیرین، اکثر بچه ها میچرخن و اگر بچه ای نچرخه و بریچ باشه یعنی با پا باشه که سزارین میشه و یکی از دلایل پزشکی سزارین هست منظور من از پایین اومدن سر بچه یعنی سر بچه داخل کانال زایمان اومده باشه)

برای من زمانی سر دخترم داخل کانال قرار گرفت که من ۷ سانت شده بودم ولی مثلا دوستم ۴ سانت سر بچه اش داخل کانال بود و اپیدورال گرفت.

من تا ۷ سانت تحمل کردم ‌و از ۷ سانت که اپیدورال گرفتم دردها به حدی کم شد که من خوابیدم و بدون اغراق دیگه هیچی نفهمیدم و جالبه که به سرعت فول شدم و بیدارم کردن و منو بردن روی تخت زایمان و خوبی اپیدورال این بود که من به راحتی راه میرفتم و زور میزدم. درباره بخیه هم من بخیه خوردم ولی چندان اذیت کننده نبود.

2706