2703
2553
عنوان

به سوی ظهور.....

| مشاهده متن کامل بحث + 12621 بازدید | 228 پست

من همیشه فکر میکنم نمیتونم حق از باطل تشخیص بدم 

مثلا همین سید یمانی یا سید خراسانی با وجود این همه تلاش برای نابودی نشانه های ظهور چطور اطمینان کنیم اون شخص داره درست میگه همین الان هم خیلی ادعا هست که سید یمانی هست و خیلی ها براشون تبلیغ میکنن

اینکه سکوت کنی خودخوری کنی جسم و روحت اسیر چهاردیواری اتاق کنی فقط برای اینکه دهن مردم ببندی تا قضاوت ها و کنایه ها رو در مورد سرنوشتی که حکمت خداست نشنوی یه روش خودکشی تلخه «به ارزش تباه شدن تمام عمر»

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تو را به جای همه ی کسانی که نمی شناخته ام دوست میدارم                                            تورا به جای همه ی روزگارانی که نمی زیسته ام دوست میدارم                                            برای خاطر عطر نان گرم وبرفی که اب میشود و برای نخستین گناه                                           تورا به خاطر دوست داشتن دوست میدارم        تو را به جای تمام کسانی که دوست نمی دارم    دوست میدارم    

تو را به جای همه ی کسانی که نمی شناخته ام دوست میدارم                                            تورا به جای همه ی روزگارانی که نمی زیسته ام دوست میدارم                                            برای خاطر عطر نان گرم وبرفی که اب میشود و برای نخستین گناه                                           تورا به خاطر دوست داشتن دوست میدارم        تو را به جای تمام کسانی که دوست نمی دارم    دوست میدارم    
2456

کدوم یک از ماها واقعا برای یک بار هم شده تو زندگیمون جای خالی امام زمانمون را حس کردیم و از اعماق وجود آه کشیدیم از نبودنش ؟ از این همه غربت و اضطرار امام زمانمون کی قطره اشکی ریختیم ؟ همه میدونیم که گناهان ما مانع از ظهور مولامون شده ، کی به عشق اماممون نیت ترک گناه کردیم ؟ کدوممون یه بار هم شده بی خیال حاجت های خودخواهانه ی  دنیاییمون شدیم و خالصانه یه ختم صلوات نذر ظهور امامون کردیم ؟؟؟؟ امام مثل کعبه است .مردم باید گردش حلقه بزنن و به سمتش برن .  تا مردم جامعه نخوانش و شرایط را برای آمدنش فراهم نکنن امام نمیاد . چرا به خودمون نمیایم ؟ چرا نمیفهمیم که درد همه ی بشر فراموشی امام عصرشه ؟ امام زمانی که به قول امیرالمونین آواره ی ترد شده ی تنهاست 😔

به یاد آن ساعتی باش که بندبند تو در قبر از هم جدا می‌شوند و دوستانت بعد از به خاک سپردن از سر خاکت برمی‌گردند. این تذکر، تو را از هم و غم روزگارت تسلّی می‌دهد.《امام جعفرصادق (علیه السلام)》

من همش دعامیکنم این هفته ک تولده آقاس بهمون ی عیدی خیلی بزرگ بدن ان شاءالله ظهورشون نزدیک بشه وخودشون این مریضی از سرمسلمانان جهان کم کنن الهی امین🙏

الهم عجل الولیک الفرج🤲

لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین
2714

بانو جان درسته ک میگن از نشانه های ظهور مریضی ناشناختس ک کل جهان فرامیگیره حرمهارو تعطیل میکنن حتی خانه خدا رو میبندن کشورهای ک ب خداایمان نداشتن ب نماز خوندن ب خدا روی میارن وخیلی چیزاهای دیگه ک اینای ک گفتم همش اتفاق افتاده

لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین
سلام میشه لطفا در مورد نفس زکیه اطلاع رسانی کنید  

سلام

کشته شدن نفس زکیه یکی از علائم حتمی ظهور گفته شده.نفس زکیه شخصی هست که بین رکن و مقام به شهادت میرسه.

مجموعه روایاتی که درباره نفس زکیه بیان شده به این صورته که دسته ای از روایات خروج نفس زکیه رو قبل از ظهور و دسته ای بعد از ظهور گفتند.اما چیزی که شهرت داره شهادت نفس زکیه قبل از ظهور هست

گفته شده اسم این شخص محمد ابن الحسن هست.و به خاطر سرشت پاک و زهد و تقوایی که داره ملقب به نفس زکیه یعنی پاک و پاکیزه است.

وظیفه نفس زکیه اطلاع رسانی برای امام هست و مامور از طرف حضرته که در مکه کشته میشه،و در روایتی گفته شده پانزده روز بعد از قتل نفس زکیه حضرت ظهور میکنند.

#نفس_زکیه

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
میشه درمورد نشانه های ظهور بگید که الان وجود دارن و نشانه هایی که هنوز وجود ندادن 

علائم ظهور در یک دسته بندی کلی تقسیم میشند به علائم حتمی و غیر حتمی.

علائم حتمی طبق روایات صریحی که نقل شده حتما رخ میده و پنج مورد هست.

علائم غیر حتمی در صورتی اتفاق میفتند که شرایط و زمینه برای انها به وجود بیاد و ممکنه اصلا رخ نده.

یک دسته بندی دیگه هم برای علائم ظهور وجود داره به متصل و منفصل.

علائم متصل یعنی چیزی که نزدیکی ظهور رو خبر میده و به این معناست که ظهور داره آغاز میشه و حرکت صورت گرفته.

علائم منفصل هم مثل بیماری ها و حکومت ظلم و...که در واقع اصل ظهور رو میگه و باعث تقویت ایمان شیعه میشه.

پنج علامت اصلی یعنی کشته شدن نفس زکیه،خروج یمانی،خسف بیدا،خروج سفیانی و صیحه آسمانی هنوز اتفاق نیفتاده.

اما دسته ای از علائم غیر حتمی مثل رواج و ازدیاد انواع بیماری ها،رواج مرگ سرخ و سفید،گسترش ظلم،کشته شدن به خاطر اسلام آوردن و.....بعضا رخ داده.

نکته مهم اینجاست که همه این علائم باید ایمان ما رو تقویت کنه.ظهور وابسته به رخ دادن این علامت ها نیست.هر لحظه امکان داره حضرت ظهور کنند.

#علائم_ظهور

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
امام  زمان وقتی بیاد    با چه سلاحی میشه استادگی کرد مقابل دشمن  پیشرفته   ...

چند نظر وجود داره.یک عده میگند تمام سلاح های روز از کار میفته و نابود میشه و حضرت با تکیه بر قدرت خداوند و اراده پروردگار پیروز میشند.دلیلشون هم این هست که امام اگر الان حضور داشت و حکومت تشکیل داده بود سراغ تکنولوژی نمیرفت.از کمک های غیبی استفاده میکرد.

مثل روایاتی که گفتند حضرت با پرچم رسول خدا و سنگ در دست،همراه با عصای حضرت موسی،همراهی فرشتگان و...موفق میشند.

گروه دیگه ای معتقدند که حضرت از جدیدترین و به روزترین سلاح ها استفاده میکنند برای جنگ و استفاده از معجزه فقط برای موارد خاصی هست.

یک نظر دیگه ای هم هست که جمع میکنه بین این دو مورد رو.یعنی شرایط جهان قبل از ظهور به وضعی میرسه که مردم طالب منجی هستند و با ظهور بدون جنگ و خونریزی ایمان میارند.از طرفی عقل کامل شده و نیاز به سلاح نیست.امام با منطق و فکر،همراه با تکنولوژی روز و همراه معجزه میجنگند و پیروز میشند.

#سلاح

گلم مطالب رو واضح وروشن بزار تا همه متوجه بشن وبتونن درک کنن

سعی میکنم ساده بگم و خلاصه🤦‍♀️

2706