2726

تا حالا فکر کردید اگه مثلا چند سال پیش شروع کرده بودید روزی یه آیه حفظ کرده بودید الان حافظ کل قرآن بودید! از امروز شروع کنید روزی یه آیه حفظ کنید معمولا بعد نماز صبح چون کارهای روزمرتون هنوز شروع نشده و تایم خالی دارید حفظ کنید و در طول روز آیه رو تکرار کنید در حین کاراتون همینطور که پیش میرید و به آیه های بعد میرسید آیات روز قبل رو هم مرور کنید برای خودتون مرور هفتگی بذارید تا یادتون نره. انقدر اینکار تایم کمی ازتون میگیره که حتی اگه مشغول ترین آدم هم باشید برای حفظ یه آیه زمان دارید من از آذر 98 شروع کردم و الان جز اولو حفظ کردم در صورتی که چند ساله روشهای مختلف حفظو امتحان کردم مثلا روزی ده آیه یا بیست آیه ولی بعد یه مدت به دو سه صفحه رسیده خسته شدم و رهاش کردم ولی با این روش کیفیت و مداومت کارم خیلی بالا رفت. تصمیم گرفتم عجله نکنم و کاری به نتیجه نداشته باشم و تمرکزم رو فرایند کار باشه به هر حال روزی یه آیه بازم بهتر از روزی صفر آیه است. دوست داشتم تجربمو در اختیار کسایی که واقعا علاقمند حفظ کردن هستن بذارم امیدوارم موفق باشید.

با همه چی موافقت کن هیچیو توضیح نده بعدش همون کاری که میدونی درسته رو انجام بده

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مرسی🥰 

خواص سوره های قرآن رو سرچ کنید😍 اینجا ایران است رو برای تحقیر به کار نبرید💔هیچ چیز خطرناکتر از این نیست که جامعه‌ای بسازیم که در آن بیشتر مردم حس کنند که هیچ سهمی در آن ندارند. مردمی که حس می‌کنند سهمی در جامعه دارند از آن جامعه محافظت می‌کنند، ولی اگر چنین احساسی نداشته باشند، ناخودآگاه می‌خواهند که آن جامعه را نابود کنند.- مارتین لوترکینگ
2728
من گلم ولی نمیشه هرکاری میکنم شما حافظ کل هستید

نه عزیزم من از آذر شروع کردم الان یه جز حفظم با روزی یه آیه شروع کنید موفق میشید حتما

البته کلاس میرفتما پیش یه استاد که جلو همه بهم شدید انتقاد کرد نمیدونم چرا بعداون دیگه نمیشد

شما الان چقدر حفظید؟

نه عزیزم من از آذر شروع کردم الان یه جز حفظم با روزی یه آیه شروع کنید موفق میشید حتما

توکل برخدا من 12جزء حفظ بودم ولی خیلیی وقته سمتش نرفتم توروخدا برام دعا کنید لیاقتش بهم برگرده

میشه برای هدفهام یه صلوات بفرستی. ❤️❤️

به نظر بنده حقیر عمل به دستورات وآیات قرآن خصوصا سوره حجرات بحث غیبت وعیب جویی ولقب زشت و غرور ونژاد پرستی و... مهم تر از حفظ قرآنه

ناگفته نماند ابن ملجم قاتل مولا امام علی(علیه السلام)حافظ وقاری قران بود 

لذا حفظ بدون عمل بدردنمیخوره 😔

به نظر بنده حقیر عمل به دستورات وآیات قرآن خصوصا سوره حجرات بحث غیبت وعیب جویی ولقب زشت و غرور ونژاد ...

بله اون که شما میفرمایید که صد در صد درسته بنده هم با شما کاملا موافقم آدم اگه حفظ کنه همیشه یادش هست کجای قرآن چه دستوری داره من انگیزم از گفتن این روش به یاد داشتن همیشگی دستورات قرآن برای عمل به اون بود

توکل برخدا من 12جزء حفظ بودم ولی خیلیی وقته سمتش نرفتم توروخدا برام دعا کنید لیاقتش بهم برگرده

ان شا الله عزیزم حافظ کل بشید

به نظر بنده حقیر عمل به دستورات وآیات قرآن خصوصا سوره حجرات بحث غیبت وعیب جویی ولقب زشت و غرور ونژاد ...

چرا این حرفو میزنید چه ربطی داره پیش پیامبر میگن فلانی نماز میخونه ولی این خصلتو داره میگن همون نماز به دادش میرسه واینطورم میشه دوستایی داشتم یکجزء حفظن با هم سن خودشون زمین تا اسمون فرق دارن من خودم الان لیاقتش رو هنوز به دست نیاوردم ولی با همین حفظ قران خیلییی ازمشکلاتم حل شده وتغییرات خیلیی زیادی توی زندگیم اتفاق افتاده شما چرا خود امام علی ع رو مثال نمیزنید؟؟؟؟؟

میشه برای هدفهام یه صلوات بفرستی. ❤️❤️
چرا این حرفو میزنید چه ربطی داره پیش پیامبر میگن فلانی نماز میخونه ولی این خصلتو داره میگن همون نماز ...

خانوم اون نماز بود ستون وعمود دین نه حفظ قرآن 

بله برکت میاره ولی حفظ تنها وبدون عمل باعث عاقبت بخیری همیشه نمیشه 

ولی نمازو چرا درست میفرماین  بلاخره یه جایی نجات میده 

ولی صرف حفظ خالی قرآن بعید میدونم 

الان خیلی از کفار برای پاسخ به اسلام قرانو حفظ دارن 

دلیل نمیشه پس. هرکی حفظه=تقوا

2706