2737
2734
عنوان

راز آفرینش شیطان

| مشاهده متن کامل بحث + 421 بازدید | 39 پست
مرسی اره خوب بعضی از اینارم مراجع تقلیدم نمیدونن شاید..فرق بین امام زمان و ماست ببین خدا قبل ما چن ...

مسئله در رابطه با نکته اول:

یک بحثی هست به نام نظام احسن

ببینید این قضیه از لحاظ علمی هم ثابت شده

که این عالم با نظمی داره پیش میره که اگر غیر از این بود اصلا ادامه حیاتی امکان پذیر نبود

بهترین نظمی که میشده تو این عالم باشه همینه

اینکه داییناسورهایی باشن واز بین برن و..

و حتی اگه عالم دیگه ای بوده غیر از این عالم هم از همین بحث مستثنی نیست

بهترین اتفاقاتی که تو این عالم میتونسته بیفته همین ها بوده و این بهش میگن مظام احسن

کمک به هم نوع
حتی اگر دارای رذائل اخلای متعدد باشه؟؟؟!!

خدا به ملائک دستور داد به انسان سجده کنند زمانی که خلق شد.مگه اون موقع خودسازی کرده بود؟

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

فکر میکنم این برمیگرده به ظرفیت هر کس.به سعه وجودی اون موجود. بببن عزیزم خدا خالقه و هر لحظه خلق می ...

آهاااااا....این بیشتر قانعم کرد  

از وقتی شنیدم این موهبتو به همه موجودات عرضه کرد و فقط انسان قبول کرد مدام این سوالو داشتم...

مدامم میگم چرا اصلا فرشته خلق کرد!برای عبادتش؟مگ خدا وابسطه عبادت کسیه؟اونم کی.....کسی که اراده چندانی نداره..

باز انسانو بگی یچیزی

میگم اینا همه شبهاتیه که فقط حرف یک آدم معصوم میتونه برطرفش کنه

مثلا بعضی ها میپرسن اصلا چرا جهانو خلق کرد؟ماچی ایم و ازین حرفا

ممنون که وقت گذاشتین هم شما هم @aliazad    عزیز

دوستم؛من دیکتاتوری نیستم که به دموکراسی رای داده باشه  پس، اگر فکر میکنی نظرم اشتباهه یا حتی ناقصه،بهم بگو  
حتی اگر دارای رذائل اخلای متعدد باشه؟؟؟!!

ببینید ما چرا اشرف مخلوقاتیم؟

ما چرا انتخاب هامون تو این عالم ارزشمنده؟

چرا خدا برای انتخاب های فرشته ها بهشت و جهنم نزاشته؟

چرا فقط برای انسان بهشت و جهنم گذاشته؟

دلیلش اینه که انتخاب های انسان ارزشمنده

اگر انسان 1000 تا انتخاب بد داشته باشه ولی بعدش یک انتخاب خوب داشته باشه

خدا رو میکنه به همه فرشته هاش میگه دیدید گفتم...(این روایته)

کلی خدا خوشحال میشه

چرا چون حق انتخاب داره

میتونسته بد رو انتخاب کنه ولی نکرده

کمک به هم نوع
2731
مسئله در رابطه با نکته اول: یک بحثی هست به نام نظام احسن ببینید این قضیه از لحاظ علمی هم ثابت شده ...

اره اره اینو شنیده بودم دقت نکرده بودم    

مثل همون بحث انرژی  که غذا یا سایر اشیا و ..حتی اعمال انسان...بعضی ها هم گرم شدن زمین و اتفاقات اخرزمانی(سیل زلزله.) رو ناشی ازین میدونن که زمین اصلاساخته نشده برای گناه و...

خیلی جالب گفتین ممنون

دوستم؛من دیکتاتوری نیستم که به دموکراسی رای داده باشه  پس، اگر فکر میکنی نظرم اشتباهه یا حتی ناقصه،بهم بگو  
آهاااااا....این بیشتر قانعم کرد     از وقتی شنیدم این موهبتو به همه موجودات عرضه کرد و فق ...

در واقع خدا نمیتونه که خلق نکنه.خلق کردن داتی خداونده.مثل خورشید که نور دادن ذاتیشه.یعنی نمیشه انتظار داشت که نور نده.

برای پاسخ گرفتن باید مطالعه و تفکر زیاد داشت.قرآن و روایات در کنار تعقل و تفکر بهترین راهگشاست برای ادم.

انشاالله که خدا توفیق درک حقایق رو به همه ما بده.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
در واقع خدا نمیتونه که خلق نکنه.خلق کردن داتی خداونده.مثل خورشید که نور دادن ذاتیشه.یعنی نمیشه انتظا ...

انشالله  

@بانوی_بی_نشان   لطفا جواب سوال منم بده

راست میگن مرگ شیرین ترین اتفاق زندگی ها ادمیه و ادم خودش اون لحظه ک فرا میرسه ب اختیار خودش مرگ رو میپذیره و مقاومت نمیکنه؟ 

ایا این تعاریف ک از شب اول قبر از زبان مردم می‌شنویم راسته ک میگن تو قبر زنده میشی و بعد می‌میری و دو تا فرشته با سخت ترین حالت بازجوییت میکنن و از عتقاداتت و دینت ک باید اسلام باشن میپرسن پ مسیحی ها چی ک پیامبر و کتاب مارو قبول ندارن؟ 

دشمن زنان،زنان احمقن👊دانشگاه روانشناسی خوندم و در اینده من دکوراتور کیک میشم❤زندگیم رو با عشق ساختم،با عشق ادامش میدم💕من یک زن موفقم یک انسان قوی برای اهدافم تلاش میکنم و ب دست  میارمشون 
2738
@بانوی_بی_نشان   لطفا جواب سوال منم بده راست میگن مرگ شیرین ترین اتفاق زندگی ها ادمیه و ادم ...

ما برای شناخت مرگ باید به روایات رجوع کنیم و کلام خدا و معصوم،نه گفته های اطرافیان.

روایتی هست به این مضمون که بعد از مرگ چه مومن و چه گناهکار و کافر حسرت میخورند که ای کاش زودتر مرده بودیم و به عالم دیگه میرفتیم.

مرگ به خودی خود زیباست و سخت.مرگ یعنی انتقال از جایی به جای دیگه.جابجا شدن ترسی نداره.اما چرا سخته؟چون نفس انتقال سخته.مثل کودکی که متولد میشه.این خروج از یک عالم و ورود به عالم دیگه دردناکه و همه دچارش میشند.

حتما شنیدید این روایت رو که مرگ برای مومن مثل بوییدن گل سرخه و برای گناهکار سخته جان دادن.در واقع به خاطر دلبستگی به مال و مقام دنیاست که انسان نمیتونه دل بکنه و گناهانی که از پیش فرستاده و میدونه دستش خالیه.

وجود نکیر و منکر رو هم از آموزه های دین میفهمیم و شب اول قبر از کلیات سوال پرسیده میشه.

و خدا با عدالت رفتار میکنه.اینکه آیا جاهل قاصر بوده یا جاهل مقصر؟اسم دین به گوش طرف نخورده یا فهمیده ولی در شناخت حقیقت کوتاهی کرده؟

حرف در این موضوع بسیاره و وقت زیادی میطلبه

ما برای شناخت مرگ باید به روایات رجوع کنیم و کلام خدا و معصوم،نه گفته های اطرافیان. روایتی هست به ا ...

ممنونم. 

دشمن زنان،زنان احمقن👊دانشگاه روانشناسی خوندم و در اینده من دکوراتور کیک میشم❤زندگیم رو با عشق ساختم،با عشق ادامش میدم💕من یک زن موفقم یک انسان قوی برای اهدافم تلاش میکنم و ب دست  میارمشون