2726
عنوان

داستان شروع زندگی پدر و مادرم

561 بازدید | 35 پست

مامانم و از یه خونواده تقریبا متوسط ...و بابام متولد یکی از شهرستانای نزدیک تهران ،نظامی بودن و به خاطر شغلشون تهران بودن..و پدرشون فوت کرده بود و سرپرست خونوادشون بودن...یه خونواده خیلی ساده و تقریبا پرجمعیت...مامانم ۱۶ سالگی و با مخالفت خونوادشون ازدواج کردن چون تک دختر خونواده بودن...و پدر و مادرشون راضی به این ازدواج نبودن...مثل الان من لجباز بودن!!

مامانم و بابام از طریق یه دوست مشترک باهم آشنا شدن یعنی خانم دوستِ بابام که تو کلاسای کمکهای اولیه هلال احمر با مامانم دوست بوده....بابام نظامی و مامانم بیشتر عاشق ظاهر و شغل بابام شده...اشتباهی که الان خیلی از دخترای نی نی سایتی  می کنن.

بعدها که ازدواج کرده تازه متوجه اختلاف فرهنگی بینشون شده...یعنی حجاب اجباری و بحث سرِکار نرفتن و سختی های زندگی با فردی که سرپرست خونوادشه و فرهنگ خاصِ اون شهرستان رو دارن ....مامانم به رشته پرستاری خیلی علاقه داشت..که (هنوز هم اصلی ترین عامل درگیری مامان بزرگم با بابامه)....البته بابام تا دیپلم رضایت داده که مامانم به صورت شبانه درس بخونه...

ولی من به عنوان فرزند این ازدواج سالها فقط سکوت و صبوری مامانم رو دیدم و این جور ازدواجی رو هر چند عاشقانه اصلااا قبول ندارم....چون فقط مامانم از خود گذشتگی کردو پا روی خواسته هاش گذاشت و بابام ذره ای کوتاه نیومد!!

من از این اختلاف فرهنگی خیلی ضرر کردم چون همیشه شاهد بدگویی مامان بزرگم و دایی هام از بابام بودم و از بابام یه کینه به دل گرفتم!!

همیشه احساس می کنم تو برزخ بین خونواده بابام و مامانمم  برام تحمل خیلی چیزا و حرفا سخته!..دچار دوگانگی شدم و تصمیم گیری درست و  تشخیص بین خوب و بد برام سخته!!

و کسی هم بی غرض راهنمایی نمی کنه...همه یه جورایی می خوان بگن که حق ماییم!! هر کدومشون در جای خودشون حقن ولی الان مثل دو تا وصله ناجورن!!  

تا می توانم به لبخندها و شیطنت های دخترانه ام ادامه میدم.....

اوخی❤

من یک پرستار مهربونم❤👩🏻‍⚕اگر سوالی در زمینه نرسینگ (nursing) دارید حتما ازم بپرسید، اگر توان علمیشو داشته باشم با جون و دل جواب میدم💃🏻🥰لطفا سوال در مورد رشته و شغل پرستاری رو در این تاپیک پرسش در مورد شغل و رشته پرستاری بپرسید ازم❤🙏🏻

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بنظر من دنبال این نباش گذشته تقصیر کی بوده

مهم اینه که هر دوشون به شما محبت کردن و می کنن 

بی طرف باش و هر دوتاشونو دوست داشته باش

مشکلات اونارو هم بسپار به خودشون

التماس دعا دارم🥺 زندگیم گره خورده💔
2728
بنظر من دنبال این نباش گذشته تقصیر کی بوده مهم اینه که هر دوشون به شما محبت کردن و می کنن  بی ...

آخه بعضی وقتا از رفتار بابام خسته میشم از زور گوییش

خب بخشی از این مشکلات به مامانتون هم برمی گرده منم به خواست شوهرم اونم تو زمان خواستگاری کارم رو رها کردم که خیلی هم دوسش داشتم اما انتخاب خودم بود خیلیم اذیت شدم چون هم شوهرمو دوست داشتم هم کارمو دیگه هم خانوادمو در گیر این اذیت شدن نمی کنم که نسبت به شوهرم سرد بشن

من شیعم،حیدر آقامه  

عزیزم خب منم دوست داشتم شاغل باشم‌ ولی شوهرم دوست نداره دلیلی نمیشه یه عمر ازش کینه داشته باشیم که من مستقل نباشم..تازه عاشقانه هم دوستش دارم و اجازه نمیدم کسی بهش بی احترامی کنه...شما و مادرت هم نباید اجازه بدین کسی به پدرت بی احترامی کنه حتی اگر خانواده مادرت باشه

برای سلامتیه آقا امام زمان صلوات🌹❤
خب بخشی از این مشکلات به مامانتون هم برمی گرده منم به خواست شوهرم اونم تو زمان خواستگاری کارم رو رها ...

من مامان بزرگم خیلی کینه داره ...همش میگه چه زندگی مسخره ای برا دخترم بابات درست کرده!!!

آخه بعضی وقتا از رفتار بابام خسته میشم از زور گوییش

تو این مشکل طرف هر کدومو‌ بگیری، عذاب وجدان طرف مقابلم می گیری، چون هر دو رو دوست داری.

مادرتم که خداروشکر زن صبوریه. بهترین راه بیخیالیه نسبت به مشکلات اونا...

گاهی باید قبدل کرد یه چیزایی از کنترل ما خارجه

التماس دعا دارم🥺 زندگیم گره خورده💔
عزیزم خب منم دوست داشتم شاغل باشم‌ ولی شوهرم دوست نداره دلیلی نمیشه یه عمر ازش کینه داشته باشیم که م ...

آخه دو طرفه بوده ...میگم چرا یه بار بابام کوتاه نیومده یا نمیاد!!!

من مامان بزرگم خیلی کینه داره ...همش میگه چه زندگی مسخره ای برا دخترم بابات درست کرده!!!

عزیزم اگر  اجازه بدی کسی به پدرت  بی احترامی کنه مطمئن باش چتد صباحی دیگر بخودتو و خانوادت بی احترامی میکنن...

برای سلامتیه آقا امام زمان صلوات🌹❤
تو این مشکل طرف هر کدومو‌ بگیری، عذاب وجدان طرف مقابلم می گیری، چون هر دو رو دوست داری. مادرتم که خ ...

ولی من بین دو راهی ام!!!هم روش عمه هام رو دوست دارم ...هم کشش به سمت دایی هام و مامان بزرگم دارم

عزیزم اگر  اجازه بدی کسی به پدرت  بی احترامی کنه مطمئن باش چتد صباحی دیگر بخودتو و خانوادت ...

این مساله همیشه بوده...جوری میگن که باورم میشه حق با اوناست و بابام ظلم کرده به مامانم

2706