2737
2734
عنوان

ترکا بیاین یه لحظه

| مشاهده متن کامل بحث + 996 بازدید | 150 پست
لابون یعنی نمنه؟ بیه منظورون مگر دی؟

لابون یعنی بله با قاطعیت 

مثلا به فارسی قطعا بله 

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

لابون یعنی نمنه؟ بیه منظورون مگر دی؟

من گفتم بله که هست مگه نشنیدید!!

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.
من گفتم بله که هست مگه نشنیدید!!

لابون اصلا تو آذری زبانای شما غرب کشور  نیست ما هَیه داریم

در جواب سوال کسی بخواییم بگیم بله میگیم هیه اما نمیدونم چرا هیه رو دور از ادب  (بهتره بگم دور از کلاس) میدونن معمولا میگن بله 😊 هَن هم میگن به جای بله

الا بذکر الله تطمئن القلوب
2731
لابون اصلا تو آذری زبانای شما غرب کشور  نیست ما هَیه داریم در جواب سوال کسی بخواییم بگیم بله م ...

ما هم هیه میگیم برا بله 

لابون محاوره برا اینکه مثلا بگیم بله که اینطوره، یا قطعا که اینطوره 

نمیدونم متوجه منظورم شدین

حرف گ هم آخر فعلامون نیست  اشیدممیسن؟ یا اشیدمییبسن؟ میگیم😊😊 اما برام خیلی جالب لهجه های مخ ...

ما آخر همه فعلامونing میگیره مثل انگلیسی

2738
توی حرم امام رضا یه پیرزن بود مال شمال خراسان ترکی حرف میزد به سختی میتونستیم حرفای همو متوجه بشیم

درسته ما هم خیلی سخت حرفای آذری زبانها را میفهمیم

ترکی استانبولی و باکو بهتر متوجه میشیم 

ترکی مینویسید علامتای ِ َ  ُ رو بذارید دو ساعت دارم میخونم😂😂😂 تازه فهمیدم چی ب چیه

من خودم تو جمع فقط اسمشو میگم .

مادر شوهر من ۴۰ ساله ب شوهرش میگه هوی😂😂😂

اگر جواب کامنتتو ندادم یعنی نخوندم🙂

منم ترکم عزیزم ارومیه مارالیام  ولی خانواده شوهرم تو تهران هستن پیش اونا سعید جان یا سعیدخان صداش میکنم اونم پیش خانوداش طایفا صدام میکنه ترکا میدونن چیه.ولی پیش خانواده خودم اسم همو صدا میزنیم

2706