2726
عنوان

ارتباط سالم با پدر و مادر

312 بازدید | 52 پست

سلام به همه 

سال نو مبارک باشه 

بچه ها میخواستم در رابطه با ی موضوعی نظر شما رو هم بدونم 

من ی دختر 27 ساله هستم که اخیرا از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و سرکار هم میرم، اما گاهی اوقت تصور میکنم خانوادم فکر میکنن که من هنوز ی دختر 17 سالم یا شایدم نمیتونن یا دوست ندارن که اینو باور کنن که من یک انسان بالغ و مستقل هستم.

سال قبل من قصد داشتم با هزینه خودم ی گیتار بخرم اما وقتی خانوادم اینو فهمیدن جنجال زیادی راه انداختن و در نهایت پدرم به بدترین شکل ممکن منو کتک زد ...

زمانی که من چیزی برای خودم میخرم (لباس یا هر چیزی) تو خونه ما تقریبا دعوا میشه (سر اینکه پول خرج کردم یا جنس خوبی نخریدم یا ...) با اینکه من اصلا ولخرج نیستم و فقط زمانی که سرکار نمیرفتم توقع چندانی ازشون نداشتم اما الان که مستقل شدم  دلم میخواد چیزایی که همیشه دوست داشتم ولی به خودم اجازه نمیدادم ازونا بخوام تهیه کنم. 

گاهی اوقات زمانی که من در حال آرایش هستم پدرم میاد منو میبینه انقدر حرفای منفی میزنه که من منصرف میشم یا زمانی که میخوام از خودم عکس بگیرم اسممو میذارن دیوونه شروع به مسخره کردن میکنن (با اینکه من نه اهل آرایش زیادم نه مدام سلفی گرفتن) من خیلی دوسشون دارم اما این رفتاراشون آزارم میده ...

نظر شما چیه؟ برای شما هم تا به حال موارد مشابه اتفاق افتاده؟ 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

از این پدر و مادرا متاسفانه زیاد هست

آلاله چند وقت پیش به مامانم گفتم از کسی خوشم اومده فکر میکنم اونم همین طوره اما از من 15 سال بزرگتره فقط میخواستم ببینم عکس العملش چیه، رفت بدون اجازه من به بابام گفت بابامم پیغام داد بهش بگو اگه قضیه جدی بشه باید بره از دادگاه اجازه بگیره چون من اجازه نمیدم. جواب خواهر برادرامو چی بدم؟ من فقط مونده بودم که تو ی موقعیت اینجوری خواهر برادراش براش مهمتر بودن 

2728

خب هستن از این مدل پدرو مادرا.مسلما بدت رو نمیخوان اما خب شاید راه درست رو بلد نیستن.منم بابام از ارایش خوشش نمیومد.منم اصلا انجام نمیدادم تو مجردیام.نسبت به خواهرم که خیلی ارایش میکرد بیشتر تو چشم بودم و مورد توجه.پس نمیشه همه مخالفتای پدر و مادر رو به منظور بد بگیری.اونا مال زمان قبل ترن.نوع تربیتشون مطابق خانواده و دوره خودشون بوده.شاید تطبیق با دوره الان براشون یه کم سخت باشه.باوراشونم باما فرق داره.بنظر من سعی کن اونارو اروم اروم وارد تغییراتت کنی.

من همین یه دونه ام!
ممنونم ... خوبی از خودتونه  اما خب از نظر اونا نیستم دیگه

شما از خانواده سنتی هستی

و اونها فکر میکنن که بی راهه میری

ایا میدونستی که فکر اونها خیلی درگیر تو هستش

ایا به این موضوع دقت کردی که چقدر غم تورو میخورن

جلوشون ارایش میکنی.با خودش فکر میکنن که حتما دوس پسر پیدا کردی

گیتار گرفتی .با خودش فکر میکنن که از چهار جوب خانواده خارج شدی

درکشون کن و باشون صمیمی شو

یا اینکه مخفی کاری کن.چون اونها عذاب میکشن

شما از خانواده سنتی هستی و اونها فکر میکنن که بی راهه میری ایا میدونستی که فکر اونها خیلی درگیر تو ...

دقیقا درست گفتی سولماز 

خانواده من خیلی سنتی هستن 

منم واقعا ازون تیپ دخترایی که ادعای روشن فکری دارن نیستم حتی دوست پسر هم ندارم اما الان یطوری شده دوست من زنگ میزنه من میرم تو اتاق باهاش صحبت کنم بابام هی میپرسه کیه 

اهل کجایی عزیزم محل کارت چطور جایی هستش محل کارت درس و حسابی هستش

ی شرکت خصوصیه اهل تهرانیم 

آره محل کارم اوکیه مدیرم استاد مشاور پایان نامم بود تو دانشگاه من رفتار بدی ازش ندیده بودم و به اعتبار اون اومدم سرکار اما روزای اول میدیدم رفتارش عوض شده میگه بریم بیرون ناهار یا دست دراز میکرد دست بده خب من رفتارمو باهاش عوض کردم بعد ی بار که خیلی اذیت بودم بهش پیام دادم دیگه قرار نیست بیام دنبال کارمند جدید باشه ازم عذرخواهی کرد تو لفافه دیگه اون کارای سابقشو تکرار نکرده فعلا 

ازت خواستگاری نکرده؟؟؟ خواستگار داشتی؟؟؟ یه مرد الکی دختری رو سرکار نمیبره.حتما هدفی داشته

نه سولماز .... سنش بالاست میخوره 60 اینا باشه اما روزای اول به هر بهونه ای میگفت بریم بیرون ناهار :/ 

ی بارم ازم پرسید با کسی دوست هستم یا قول و قراری گذاشتم یا نه من ازش پرسیدم چرا میپرسه جواب سر بالا داد

من اوایل فکر میکردن چون دانشجوی خوبی بودم منو برده اونجا

خواستگاری که بیاد خونه (رسمی) نداشتم. 

آلاله چند وقت پیش به مامانم گفتم از کسی خوشم اومده فکر میکنم اونم همین طوره اما از من 15 سال بزرگتره ...

واقعی گفتی؟

ببین حتی اگرم مخالف باشن و کار شما اشتباه باشه باید با زبون خوش دلایل شون رو بگن

2706