2726

1

فلسفه 13 بدرچیست؟چراهمه ساله روز 13 فروردین ازمنازل خارج وبه کوه وصحرامیرویم؟ملل واقوام جهان جشنها وآیین های گوناگونی دارند که هرکدام به مناسبتی برگزارمیشوند امامناسبت بعضی ازجشنهابسیارناراحت کننده وغیرانسانی است.یکی ازاین جشنهاجشنی است به نام پوریم که هرسال 13 فروردین توسط یهودیان برگزارمیگردد.این جشن یادآور قتل وعام ونسل کشی بزرگی است که درزمان خشایارشاه.....

میبینمت  دل میشه پرپر؛این چه حسیه آی دلبر؟😜باتوآرومه دلم؛   آرومه دلم؛تویی قانون دلم؛به تو محکومه دلم.دلبررررررررررررررر 💜میبری هوش وحواس از سر😛😍(بعضی ازدوستان لطفا نخودآش نباشید:ممنون 😆)

2

درزمان خشایارشاه یهودیان برایرانیان روا داشتند ودرحدود3 روز حدود70 هزارایرانی را کشتند،به همین علت است که 13 فروردین برای ایرانیان به عنوان روزی نحس شناخته میشود وایرانیان دراین روز مجبوربه ترک منزل وفراربه صحراوبیابان شدند(شایدبه این دلیل است که آیین بیرون رفتن ازمنزل درایرانیان تاکنون باقی مانده است)

ادامش پایین...

میبینمت  دل میشه پرپر؛این چه حسیه آی دلبر؟😜باتوآرومه دلم؛   آرومه دلم؛تویی قانون دلم؛به تو محکومه دلم.دلبررررررررررررررر 💜میبری هوش وحواس از سر😛😍(بعضی ازدوستان لطفا نخودآش نباشید:ممنون 😆)

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

خشایار شاه در روز جشن تاجگذاری در حال مستی از ملکه وشتی میخواهد در برابر مردان آمده تا زیبایی او را به رخ مهمانان بکشد. اما ملکه به دلیل حجب و حیا و عفت ایرانی اش قبول نمیکند و به همین دلیل پادشاه خشمگین تصمیم میگیرد شخص دیگری را به عنوان ملکه انتخاب کند.  در این بین یک دختر یهودی به نامهدسه یا استر مورد توجه شاه قرار می گیرد،این دختر که همراه باعده ای از زنان زیبا به قصر آمده بودند ابتدا با همکاری پسرعمویش مردخای که قیم او نیز هستهامان وزیر خشایارشاه را برکنار کرده، میکشند و مردخای را جانشین وی میکنندو سپس در حالت مستی از خشایارشاه اجازه کشتن دشمنان یهود را در ۳ روز متوالی میگیرند. به این ترتیب در طی این ۳ روز ۷۰ هزار نفر از ایرانیان را که در میانشان زنان و کودکان نیز قرار داشتند، با بی رحمی تمام به قتل رسانده، اموالشان را به غارت می برند و به مناسبت این پیروزی بزرگ و قتل عام بی سابقه تاریخی جشن میگیرند.

خشایار شاه در روز جشن تاجگذاری در حال مستی از ملکه وشتی میخواهد در برابر مردان آمده تا زیبایی ...

چه تاریخچه داغونی🤦‍♀️

فرهنگ یعنی بپذیریم وجود هر شخص دو بخش دارد!بخش اول:چیزهایی که انتخاب خودش نیست و بطور طبیعی به او داده شده است و نباید مسخره شوند! و بخش دوم:چیزهایی که انتخاب خودش هستند و به ما ربطی ندارند!!

فهمیدین بچع ها؟

تو سینزده ایرانیا رو کشتن وایرانیا پناه بردن به کوه وبیابون واین روز براشون نحس شناخته شد.ازاون موقع به بعد هرسال این روز رو میرن بیرون براشون عادت شده.ماهم ندونسته میریم

خانمهای عزیز خواهش میکنم قبل از پذریفتن هر مطلبی حتما قبلش خودتون مطالعه کنید... هر نوشته ای رو باور ...

این توی تورات هستش کاربرعزیزززززز.بهتره بریدبخونید

2706