2726
عنوان

چرا دخترم هنوز حرف نمیزنه😑

| مشاهده متن کامل بحث + 529 بازدید | 73 پست
چرا کارتون انگلیسی زبان ممنوعه من دخترم عاشق این کارتوناست که خارجین گاهی با اونا کلمات رو میگه

بخاطر اینکه هنوز سیستم زبان  مادری بچه توی مغزش شکل نگرفته...

بعد شما میای یه زبان دیگم براش پلی میکنی...

یعنی این بچه باید همزمان دوتا زبانو پردازش کنه!!!!بنابراین دیرتر زبان مادریشو یاد میگیره...

همیشه یادت باشه که برا اموزش زبان انگلیسی سن مناسبش ۷-۹ساله...

دقیقا زمانی ک از سن زبانی بچه گذشته باشه و یادگیریش بهتر باشه...

از قبل بگم ک بچها باهم فرق دارن،یکی چندتا زبانو باهم یاد میگیره...من خودم هم ترکی بلدبودم هم فارسی و یکی دیگه تاخیر میگیره...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پسرمنم۲۳ماهشه خیلی کلمه هابلده ولی جمله روکامل نمیگه یاتلفظش درست نیس، نگران کنندس؟جداازاون خیلی باهوشه ماشالله توهمه کارکمکم میکنه بدون اینکه ازش بخوام باباش اذیتم کنه میره میگه چرا مامان/دیگه میزنی رونمیگه یاتلفظشو شبیه میگه درست ن،هرچی هم بگم میفهمه

دشمن یک تک تیراندازکوراست ولی دوست خیلی خوب میدونه ازکجابزنه💔💔💔💔
بخاطر اینکه هنوز سیستم زبان  مادری بچه توی مغزش شکل نگرفته... بعد شما میای یه زبان دیگم ب ...

اره درست میگی گاهی یه کلماتی میگه ک اصلا برام مفهوم نیست ممکنه دلیلش همین باشه

تاپیک حس ششم میبینم تشنج میکنم😐   مامانم میگه با رفیق ناباب نگرد😌        نمیدونه من خودم رفیق ناباب همم😎 نی نی یار جان کاش قبل ترکوندنم میگفتی پست سیاسی ممنوعه مگه نمیدونی من آلزایمر دارم 😐 
2728
بچه هامتفاوتن باهم اما کاش اطرافیان متوجه بشن از روزاول مادرشوهرم هی میگفت پاهاش پرانتزیه انقدر استر ...

عزیزم بچه شما حرف زدنش دیر نشده،همین که پیگیر هستی خوبه،شما کلمه ها رو یکی یکی یادش بده،یه مدت گیر بده به مامان هی مامانو تکرار کن،بعد اون یاد میگیره،ازش بپرس گوشات کو؟ایناهاش،جشات کوش؟ایناهاش،دستات کو،ایناهاش،از اینجور بازی ها

عزیزم بچه شما حرف زدنش دیر نشده،همین که پیگیر هستی خوبه،شما کلمه ها رو یکی یکی یادش بده،یه مدت گیر ب ...

مامانو میگه اما وقتی گیر بیوفته یا دیگه واقعا ببینه محلش نمیدم میگه مامان چشماش گوشاش همه رو بلده ک کجان بگم شونه بیار موهاتو شونه کنم میره میگرده پیدا میکنه میاره اما اسمشونو خودش نمیگه این نگرانم کرده

تاپیک حس ششم میبینم تشنج میکنم😐   مامانم میگه با رفیق ناباب نگرد😌        نمیدونه من خودم رفیق ناباب همم😎 نی نی یار جان کاش قبل ترکوندنم میگفتی پست سیاسی ممنوعه مگه نمیدونی من آلزایمر دارم 😐 
والا اطرافیان عصبیم کردن هی میگن چرا حرف نمیزنه درصورتی ک کلمه بگم براش شبیهشو تکرار میکنه

نه بابا خوبه بچه من 15 ماهشه مییگه مامان بابا جی جی  اب بده  (عزیزم رو بهش یاد دادم میگه عزیگم🤣🤣🤣) 

خدایا مرسی❤️💋
کلمه بهش بگم تکرار میکنه اما یادنمیگیره ک مثلا بعدا باز به همون شی اشاره کنه و اسمشو ببره

خب باید مدام باهاش کار کنی یه کلمه ساده رو هزاران بار باید بگی مدام اون شی رو نشون بدی 

من تو خونه ورزش میکردم ی مدت فقط میگفتم یک دو سه ،بیشتر میگفتم یک دو با هر حرکتم ،بعد از چند روز دخترمم یاد گرفت بالا پایین میپره میگه یک دو ،الان دارم رو یک دو (سه )کار میکنم

مدام گوشی رو برمیداشتم دم گوشم میگفتم الو الو الو بعد میدام دم گوش دخترم ،بعد چن روز گوشی رو برمیداشت توخونه میچرخید میگف الو الو

هر چی برمیداش میگفتم بده مامان بده بده ،دیگه یاد گرفت هر چی خاست ازم میگفت بده 

آب میدادم میدام میگفتم آآآببب آب آب به به آآآآب ،زودی یادگرفت الان میره از تو کابینت لیوان برمیداره میاد پیشم میگه آب بده

عاشق پتوشم ک هست همه جا میبره پش خودشه چپو راست میگه وااای پدوووو(پتوووو) بعد دنبالش میگرده برمیداره میاره

باهاش توپ بازی میکردم میگرفتم دستم میگفتم واااااای تووووپ چندین بار یه کلمه رو تکرار میکنم براش نشونش میدم بازی میکنم مدام درحاله حرف زدنیم 

همسرمو نشون میدادم میگفتم بابا با   با ،بابا،یا قبل اومدنش جلو در وایمیستادم مشتاقانه میگفتم بابا داره میاد و کلا کلمات رو مثل بچه های کوچیک و بخش بخش براش میگفتم تا تو ذهنش و زبونش بهتر بشینه

🍃🌸اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَآله مُحَمَّد وَ عَجِل فَرَجَهُم🌸🍃
مامانو میگه اما وقتی گیر بیوفته یا دیگه واقعا ببینه محلش نمیدم میگه مامان چشماش گوشاش همه رو بلده ک ...

مهم نیست هنوز دستگاه گفتاریش اوقد قوی نیست،همین که مفاهیم رو متوجه میشه یعنی مشکل هوشی نداره و به موقعش زبون باز میکنه

ارع همش سرم تو گوشیه اصالا مادر خوبی نیستم. بچم استخون هاش دیده میشه 😭😭😭😭😭من مادر نیستم 

جای گریه ب بچت اهمیت بده 

هیج جا کوتاهی نکن براش ،بچتو بذار اولویت

🍃🌸اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَآله مُحَمَّد وَ عَجِل فَرَجَهُم🌸🍃
من دخترم گفتن موز نده بهش فقط آب انار بده  برا صحبت کردن

کدوم بی عقلی گفته آب انار بده؟؟؟؟؟؟؟ زیاد ندیاااااا

طبعش خیلللی سرده باعث فعال شدن ژن های مریض مثل دیابت و ام اس و این چیزا میشه در آینده اصلا نده طبه سرد اگه دادی بهش خرمااا حتما بده

خدایا مرسی❤️💋

زودههههه

برادر من ۱۸ ماهگی مامان بابا هم زیاد نمیگفت

کلا از دو سالگی راه افتاد به حرف زدن

همچنین خودم و دختر خالم

بچه با بچه فرق داره نگران نباش

🌈 ایران خانم... یه روز دوباره میخندی 🖤 
والا اطرافیان عصبیم کردن هی میگن چرا حرف نمیزنه درصورتی ک کلمه بگم براش شبیهشو تکرار میکنه

در جواب اطرافیانت با شوخی و مهربونی بگو دخترم از همه باهوش تره به وقتش زبون باز میکنه و از همتون قشنگ تر حرف میزنه  و به دختر من از این حرفا نزنید ناراحت میشم

کدوم بی عقلی گفته آب انار بده؟؟؟؟؟؟؟ زیاد ندیاااااا طبعش خیلللی سرده باعث فعال شدن ژن های مریض مثل ...

نمیدونم والا گفتن طب اسلامی هس آب انار شیرین گفتن گرمه اما ترش و ملس سرد ولی من شیرین دادم تو پاییز البته الان فصلش نیس

جان مادرت نی نی یار دیگه منو تعلیق نکن این 4 رومین شماره کاربری هستفرادی که با ما هم عقیده هستن به ما آرامش میدهند" و افرادی که مخالف با عقیده ما هستن به ما دانش... و آدمی برای لذت بردن از زندگی به آرامش نیاز دارد و برای بهتر زندگی کردن به دا
2706