2733
2734

#کیک_اسفناج_معصومه

#کیک_معصومه .

.

خوش اخلاقی گناه را محو می کند ، چنان که آفتاب یخ را آب می کند. پیامبر اکرم (ص) (نهج الفصاحه)

این هم کیک خوشمزه و خوش رنگ و عالی و اصلا هم طعم اسفناج نمیده و برعکس کیک بسیار خوشمزه ای هست .

https://T.me/ashpaazbashi

تخم مرغ ۳ عدد

شیر ۸۰ میلی (یک سوم لیوان)

کره ۵۰ گرم

شکر ۱۴۰گرم (دو سوم لیوان)

روغن مایع ۶۰ میلی (یک چهارم لیوان)

آرد سفید ۲۲۵ گرم (یک ونیم لیوان)

وانیل ۱/۴ ق چ

بیکینگ پودر ۵ گرم (۱ ق م)

برگ اسفناج ۱۵۰ گرم

مواد نیم ساعت از قبل در دمای محیط باشد.

در این کیک از برگ های اسفناج استفاده میشه . 

برگ های اسفناج خام ۵ تا ۱۰ دقیقه بخار پز کردم در قابلمه رو هم نزارید فقط خیلی جزیی بخارپز بشه .

بعد همراه شیر داخل مخلوط کن ریختم و میکس کردم . 

کره و شکر (بهتر هست پودر شکر باشه ) رو با همرن ۵ دقیقه زدم و بعد تخم مرغ ها رو دونه دونه اصافه کردم و هر بار ۳۰ ثانیه با همزن زدم . آخر هم وانیل رو اضافه کردم . رنده پوست لیمو ترش هم اگر در دسترس دارید بسیار عالی هست و در این مرحله ۱ ق چ اضافه بشه .

مخلوط اسفناج و شیر رو اضافه کردم و بعد روعن مایع رو ریختم .

آرد و بیکینگ پودر که از قبل ۳ بار الک شده رو داخل مواد ریختم و با لیسک مخلوط کردم .

داخل ظرف مستطیلی به ابعاد ۱۵ در ۳۰ رو چرب کردم و مواد رو ریختم . (قالب گرد به قطر ۲۰ تا ۲۳ سانت)

فر رو از یه ربع قبل روشن کردم و در فر ۱۷۰ درجه به مدت ۴۰ دقیقه قرار دادم . دمای فرها فرق می کنه پس حتما چک کنین .

برای کرم: یک لیوان شیر رو با ۳۵ گرم شکر (۲ ق غ) و ۱۵ گرم آرد ذرت(۱.۵ ق غ) مخلوط کردم و روی حرارت قرار دادم و مدام هم زدم تا به غلظت فرنی برسه و آخر ۲۰ گرم کره و ۱/۴ ق چ وانیل ریختم و از حرارت برداشتم .

بعد از پخت کیک و خارج کردن از قالب کمی رویه کیک رو جدا کردم و پودر کردم و کیک رو برش دادم . از کرم خنک روی کیک خنک زدم .

از کیک پودر شده روی کرم ریختم .

حتی می تونید بین کیک از این کرم هم قرار بدید .

نکته : برای تهیه کرم می تونید جای آرد ذرت از نشاسته درت هم استفاده کنید در این جا .

نکته من برای چرب کردن قالب از روعن جدا کننده استفاده کردم . ۵۰ گرم کره یا روعن جامد به اضافه ۵۰ گرم روعن مایع همراه ۵۰ گرم ارد سفید با همزن خوب بزنید این رو داخل طرف درب بسته در یخجال نگه داری کنید و هر وقت خواستید مقداری بردارید و قالب رو باهاش چرب کنید .

اینستاگرام @masoumehrasouli 

کپی کارها ممنوع⛔⛔

از معصومه رسولی 

https://T.me/ashpaazbashi

حرفی بزن!!  چیزی بگو!! کاین بغض در من بشکند...بغضی که دارد از درون، دور از تو می‌ترکاندم...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ممنون  میشه بگید ۱۵۰ گرم میشه چقدر؟یک لیوان

اگه تلگرام دارین داخل کانالش دستور ویدیویی هست.. من سه بسته کوچیک اسفناج گرفتم همون 150 گرم شد.. آره حدود یه لیوان میشه سرخالی

حرفی بزن!!  چیزی بگو!! کاین بغض در من بشکند...بغضی که دارد از درون، دور از تو می‌ترکاندم...
2728