2726

سلام دوستان
من کمتر از یه ماه پیش به خاطر فشارخیلی بالای مادرم مجبور شدم چندین روز برم بیمارستان و تو اورژانس هم بودم ولی خداروشکر نه من گرفتم و نه مادرم. می‌خوام تجربه ام رو باهاتون به اشتراک بذارم، امیدوارم به دردتون بخوره.

ماجرا از این جا شروع می‌شه که شما یا زنگ زدین اورژانس بیاد یا این که می‌خواین برید بیمارستان.

لوازم لازم!:
کیسه فریزر، دستمال پارچه‌ای، یه جعبه دستمال کاغذی، دستمال مرطوب، ژل ضدعفونی، الکل 70 درصد، یه شیشه وایتکس که با نسبت 6 آب و 1 وایتکس مخلوط شده، یه کارت بانکی که پول توشه، دفترچه بیمه درون پلاستیک فریزر، ماسک، عینک، دست کش پلاستیکی تعداد زیاد.

اگه احتمال می‌دین بیمارتون بستری شه:
دمپایی، لیوان، قاشق و چنگال، بشقاب ملامین، روسری اضافه(بیمار خانوم)‌ و بطری آب و یکم میوه با خودتون ببرین.

وایتکس
خب الان ممکنه خیلی هاتون خیلی چیزهارو نداشته باشین. اول وایتکس رو می‌گم. وایتکس ارزون ترینه و هر چیزی که تو فروشگاه به اسم هیپوکریت سدیم یا آب ژاول نوشته باشه، وایتکسه. و نسبت 6 تا آب(مثلا 6 تا استکان آب)‌و یک استکان وایتکس می‌تونه آلوده ترین محیط رو هم ضدعفونی کنه. به تبع بیمار شما روی تخت بستری می‌شه برای همین اولین کار اینه که میله‌های اطراف تخت رو تمییز کنین. یادتون باشه از اسپری وایتکس استفاده نکنین اون وقت مدیون دیگران می‌شین. منو پرستار بخش دعوا کرد چون وایتکس به شدت برای ریه مضرره و بیماران ریوی رو اذیت می‌کنه. پس بزنین به همون دستمال پارچه ای و باهاش میله و تخت رو تمییز کنین.

یه دختر جنگجو. یه کاکتوس که میون کلی گل ِ گل‌خونه‌ای بوده و می‌خواد مستقل بشه! اینم از من...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

دعا می‌کنم که تو خونه الکل 70 درصد داشته باشین

الکل
الکل 90 درصد باید با آب قاطی بشه تا برسه به غلظت 70 درصد و الکل 70 درصد خودش ضدعفونی می‌کنه. دستای بیمارتون رو حتما زود به زود ضدعفونی کنین. با پنبه صورتش رو ضدعفونی کنین. ترجیحا دست کش دستش کنین و زود به زود عوض کنین.

ژل ضدعفونی

اینم ممکنه گیرتون نیومده باشه ولی اگه الکل دارین می‌تونین تو خونه درست کنین!‌خب چه طوری.
از داروخونه سرنگی می‌گیرین که ماکسیمم حجمش 5ml لیتر باشه. یه ظرف بر می‌دارین. من تو ظرف سرم موی اسبق سینره درست کردم. بعد تو جای مایع دست شویی پمپی.
12.5ml الکل طبی 70% رو با 5ml لیتر آلوئه را قاطی می‌کنین. 
آلوئه را رو از عطاری بگیرین پوستش رو بگیرین. گوشتش رو در بیارین و تکه تکه کوچک کنین در حد مکعب 2 سانتی متری. بعد بکوب نندازین تو مخلوط کن خیلی رقیق می‌شه. بعد هم بزنین تا یکم کف کنه. اونو با سرنگ بکشین بیرون و بریزین تو همون ظرف. اندازه 5ml و بعد دو تا 5ml الکل و یه نصف سرنگ(2.5ml) بریزین توش. بعد در ظرف رو ببندین و حسابی تکون بدین. اگه مثل مادرمن حالتون از بوی الکل بهم می‌خوره به ازای هر یه بار مخلوط کردن(یعنی 12.5 الکل و 5 آلوئه را)‌سه قطره روغن خوش بو مثل نارگیل می‌تونین اضافه کنین. ژل ضدعفونیتون آماده است. 

یه دختر جنگجو. یه کاکتوس که میون کلی گل ِ گل‌خونه‌ای بوده و می‌خواد مستقل بشه! اینم از من...

ممنون اسی خیلی مطالبت خوب بود

ولی همه اونها تو خونه مهیا نیست مثل ژل

اگه خدایی نکرده بیکار اورژانسی باشه

برایه فرج امام زمان صلوات بفرستید🌘��🌍🌍🌍🌍🌍🌍��اللهم عجل لولیک الفرج به حق حضرت زینب
دوتاشون؟چن ساله بودن؟بیماری زمینه ای چی؟

اره دوتاشون باهم،پنجاه و خورده ای سنشون بود،شوهرش شیمی درمانی میشده ولی خانمش سالم بوده،اول شوهره گرفته بعد خانمش

این کاربری دست ۵۰۰نفره،اگر اینجا احیانا خالی بستم بعدش سوتی دادم و گندش درومد،مطمعن باش،من نبودم و اون ۴۹۹نفر دیگه هستن😂

نکته ی خیلی مهم:خیلی خیلی مهم. 

وقتی با الکل 70 درصد یا وایتکس ضدعفونی کردین، 10 دقیقه زمان می‌بره که ضدعفونی بشه. فوری خیالتون رو راحت نکنین، دستتون رو به صورتتون نزنین. 
این ده دقیقه خیلی حیاتیه. من بعد از ماجرای بیمارستان فهمیدم و متوجه شدم خیلی شانس آوردم!‌

تنها چیزی که می‌تونه در عرض 15 ثانیه ویروس رو از بین ببره، بتادینه!‌ ولاغیره!

نتونستم پست اول رو ویرایش کنم.
با خودتون بتادین هم ببرین. اگه هیچی نداشتین در مواقع ضروری با بتادین دست رو ضدعفونی کنین و بعد با دستمال تمییز پاک کنین. دستمال رو هم حتما اگه با جعبه بردین برگردونین تو یعنی یه دستمال بیرون نباشه تو کیفتون بخوره این ور و اون ور.

اگه دست کش ندارین، کیسه فریزر استفاده کنین، ندارین دست کش ظرف شویی استفاده کنین، ندارین پلاستیک و مشمای بزرگ. بدون حفاظت دست جایی نرید.

2706