2733
2734

سلام 

دوست جونا من دیروز حبوباتشو پختم الان اول سبزی بریزم بعد حبوبات؟ یا فرقی نداره؟ 

اصلا حواسم نبود که باید با خود سبزی پخته بشه!!!

یه چیز دیگه اینکه پیازم باید اضافه کنم؟

آرد رو کی بهش اضافه کنم؟؟؟

تو‌ ۲۶ بهمن سال ۹۸ مامانم آسمونی شدو من نگاهم دیگه به آسمونه 😞 دو روز تو شوک با گریه و بغض منتظر موندیم همه چی فراهم بشه و مهمونا برسن تا بتونیم ۲۹ بهمن تن خستشو بسپاریم به خاک 😞نمیدونم واستون پیش اومده یا نه اما وقتی عزیزتو  از دست میدی له میشی برای تموم وقتایی که داشتیشو دیگه نداریش 😞چنگ میندازی روی کوچیکترینهایی که الان داری حتی شده کش سر موهاش😞 ساعت ۱۹ روز ۲۷ اومدم اینجا تاپیک زدم که اینستامو که دیسیبل شده بود بتونم برگردونم دقیقا یک روز بعد از بی مادر شدنم ! که کامنتاشو لایکاشو دایرکتاشو داشته باشم چون تا آخرین نفسی که میکشم دیگه ندارمش 😞 اگه تو تاپیکام میخاین فضولی کنین دلیلش اینه... دلیلش اینه که غم مهمون خونت که بشه مهمون قلبت که بشه تو برای فرار ازش همه کار میکنی ... من اینجوری کردم و بعدترش چون اکثر مسیولیتها با منه پناه میارم به نی نی سایت پس منو با همه اون دروغگوهاییکه تا حالا نتونستی کشفشون کنی اشتباه نگیر !!!🙁😒 اینم بدون بی مادری اونقدر میشکونت که دیگه چیزی برای از دست دادن نداری اگه میتونی همدرد من باشی که بسم اله اما اگه نمیتونی نپرس  چرا مادرت مرده اینجایی؟ اینجام چون ماموریت دارم خواهر و برادرم سروسامون بگیرن و خوشبخت بشن و بعدش من منتظر بمونم تا مامانم بیاد دنبالم 😞 ! اگه نمیتونی هم درد باشی به همون خانم فاطمه ایی که روز مادر هدیه اش بهم جسد سرد مادرم بود از کنار تاپیکا و حرفام رد شو برو و خانم مارپل بودنتو به رخ نکشون😒😞

کاش باهم میپختی سبزی رو باس همون اول گذاشت ک جابیفته وقوام بیادمث قورمه سبزی

پیشنهادمیکنم آب قلمی ک خوب پخته شده رو توش بریزی محشره

جایی هست که جز من هیچ کس نمیتواند آن را پر کند.کاری هست که جز من هیچ کس قادر به انجامش نیست.💪💪💪💪💪

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
اول سبزی  وقتی پخت حبوبات  

سبزیو چطوری بپزم

دفعه اولمه اخه😐

تو‌ ۲۶ بهمن سال ۹۸ مامانم آسمونی شدو من نگاهم دیگه به آسمونه 😞 دو روز تو شوک با گریه و بغض منتظر موندیم همه چی فراهم بشه و مهمونا برسن تا بتونیم ۲۹ بهمن تن خستشو بسپاریم به خاک 😞نمیدونم واستون پیش اومده یا نه اما وقتی عزیزتو  از دست میدی له میشی برای تموم وقتایی که داشتیشو دیگه نداریش 😞چنگ میندازی روی کوچیکترینهایی که الان داری حتی شده کش سر موهاش😞 ساعت ۱۹ روز ۲۷ اومدم اینجا تاپیک زدم که اینستامو که دیسیبل شده بود بتونم برگردونم دقیقا یک روز بعد از بی مادر شدنم ! که کامنتاشو لایکاشو دایرکتاشو داشته باشم چون تا آخرین نفسی که میکشم دیگه ندارمش 😞 اگه تو تاپیکام میخاین فضولی کنین دلیلش اینه... دلیلش اینه که غم مهمون خونت که بشه مهمون قلبت که بشه تو برای فرار ازش همه کار میکنی ... من اینجوری کردم و بعدترش چون اکثر مسیولیتها با منه پناه میارم به نی نی سایت پس منو با همه اون دروغگوهاییکه تا حالا نتونستی کشفشون کنی اشتباه نگیر !!!🙁😒 اینم بدون بی مادری اونقدر میشکونت که دیگه چیزی برای از دست دادن نداری اگه میتونی همدرد من باشی که بسم اله اما اگه نمیتونی نپرس  چرا مادرت مرده اینجایی؟ اینجام چون ماموریت دارم خواهر و برادرم سروسامون بگیرن و خوشبخت بشن و بعدش من منتظر بمونم تا مامانم بیاد دنبالم 😞 ! اگه نمیتونی هم درد باشی به همون خانم فاطمه ایی که روز مادر هدیه اش بهم جسد سرد مادرم بود از کنار تاپیکا و حرفام رد شو برو و خانم مارپل بودنتو به رخ نکشون😒😞

سلام الان هزار تا آش پز میان آش رشته هر جا یه جور درست میشه

آرد واسه میکنی داخلش؟

سبزیشو هم تفت بدی یا نه فرق نداره خودش میپزه

بعضیا اول پیاز داغ میگیرن بعد سبزی و آب میریزن یه کوچولو بپزه بعد از 10 دقیقه حبوبات اضافه بشه،یکم بعدش رشته ب مقدار لازم

آخر کار هم پیاز داغ بگیر واسه روش

نعنا داغ هم که اگه با کشک باشه عالیه

می میرم براششششش

ی قابلمه بزار اولت آبش جوش بیاد سبزی رو بریز بعد پیاز داغ درست شد زردچوبه بزن بهش،بزار کامل بپزه چون حبوباتت پختس زود نریز له میشه بعد از پخت سبزی حبوبات بریز بعد رشته و ارد 

جاذبه چشمات از زمینم بیشتره❤
2738

همه حبوبات رو بریز تو قابلمه ، درسته پخته شده ولی بذار ی ربع باهم بجوشه بعد سبزی اضافه کن اخرشم رشته، بعد ی مقدار سیر داغ پیاز داغ توش بریز ، واسه لعابش ما تو اش بلغور گندم و عدس می ریزیم ،بعصی ها چند قاشق آرد با آب باز میکنن میریزن توش   

کاش باهم میپختی سبزی رو باس همون اول گذاشت ک جابیفته وقوام بیادمث قورمه سبزی پیشنهادمیکنم آب قلمی ک ...

مرسی عزیزم 

الان سبزی بریزم باآب و آب قلم؟

عزیزم من حبوبات رو جدا میپزم هم نفخش گرفته شه هم ابش اشو بدرنگ نکنه ابو سبزی بزار بپزه عدسم اگردوس داری بریز درشو باز بزار ک سبزیت سبز بمونه بعد که پخت حبوباتم بریز من اشمو تو اب سرد یکم خیس میکنم اینجور بهتر لعاب میندازه خیلی خیلی کم ابتدای کارتخم شوید وزیرم میریزم اینجوری ترش نمیکنم وبو وعطرشم خوبه مبتونبم نریزی از اخر پیازداغ  با زردچوبه زیادتردرست کن بریز تو اش شعلرو کم کن نیم ساعتی جا بیفته درشم میتونی بزاری من تو این مرحله یکن نعنا داغم میریزم خوش رنگ ترمیشه

خدایا بخاطر همه چی شکر

سبزی و حبوبات رو بذار با هم بپزه، یکم نعنا خشک هم اضافه کن، هم خوش طعم میشه هم از سنگینی حبوبات کم میشه

اگه قرص گوشت منظورم عصاره گوشت الیت داری هم یدونه توش خرد کن ، زردچوبه بزن

بذار ۲ ساعت قشنگ بپزه

پیاز سرخ کن، بعد ۲ ساعت بهش اضافه کن

من آرد اضافه نمیکنم رشته رو که بعد پیاز اضافه میکنم خودش رو باز میکنه و غلیظ میشه

حواست باشه نمک نزن چون هم عصاره گوشت نمک داره، هم رشته، فقط فلفل سیاه اضافه میکنم

سر آخر که با رشته نیم ساعت با شعله ی خیلی کم پخت و قل زد زیرش رو خاموش میکنم تا رشته خودش رو باز کنه

بعد از نیم ساعت میکشم توی ظرف

این اکانت حذف شده است

اول یه پیاز داغ مشتی درست کن سیرم بریزی حتما بعدس اویه بزن بخصوص زردچوبه بعد نعنا خشک بریز فقط حواست باشه نسوزه بعدم آبجوش بریز بجوش که اومد سبزی بریز بعدش رشته و حبوبات باهم بریز بزار جا بیافته نوشجان😋😋😋        به جای منم بخور 

2706