2737
2734
عنوان

استفراغ شدید نوزاد دوماهه

10538 بازدید | 14 پست

سلام، وقت بخیر.

دختر دو ماهه ام برای پنجمین بار شدیدا استفراغ کرد. یکجا هرررچی که تو دلش بود رو بالا آورد. حدود یک لیوان شیر... البته حالت پنیری هم داشت. یک بار بعد از واکسن دوماهگی اینطوری شد (حدود دوازده روز پیش) یک بار هم چهار روز پیش اینطوری شد. یکی هم امشب. تاریخ دوتای قبلی یادم نیس ولی با فاصله زیاد از هم اتفاق افتاده بودن. حدود چهار پنج روز هم هست که به زور پی پی میکنه. قبلا هر موقع پوشکشو باز میکردم پی پی داشت. الان روزی دو بار حدودا. آبکی تر هم هست. با نفخ زیاد و فشار زیاد، در حدی که عرق میکنه و اشک از چشماش میاد. منم غذاهای نفاخی که براش ضرر داره رو می شناسم و نمیخورم. وقتی به شکمش دست میزنم خیلی بیقرار میشه هی سرشو دستاشو تکون میده وول میخوره... از استفراغ شدیدش خیلی میترسم. ممنون میشم کمکم کنید، تو این اوضاع از دکتر رفتن هم میترسم واقعا. خیلی ممنونم.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

بادگلوشو بگیر ازشیر خودتم ممکنه باشه بلاخره تغذیه ات تاثیرداره 

جمله عباس معروفی وصف حال اینروزای خیلیاست:ما نسل بدبختی هستیم دستمان به مقصراصلی نمیرسد ازهمدیگرانتقام میگیریم!
2728

اولا تو لحظه استفراغ خیلی حواست باشه که اگه از بینیش هم اومده سری یه مک کوچولو بزن راه نفس بچه بسته نشه

بعدم فکر دقیق ببین چی خوردی، یه چیزی اذیتش میکنه، لبنیات نخوردی؟ 

من با چشم خودم دیدم هر کس هر کسی رو قضاوت کرد، با گذشت زمان بدتر از اون شد، اینو اینجا نوشتم یادم بمونه کسی رو سرزنش نکنم🤐

عزیزم نگران نباش دخترگلتون ریفلاکس معده دارن.وباتجویزشربت یاقرص حتماحل میشه یه احتمال دیگه هم که هست اونم این که شایدحساسیت به پروتئین گاوی دارن که دراین صورت شمانبایداونارومصرف کنی لطفابه مدت دوهفته پروتئین گاوی نخورببین چی میشه

عزیزم نی نی ت کولیک داره پی پی کردنش ممکنه حتی ب روزی ی بار برسه ک مشکلی نیس اما سوراخ مقعدشو ی کم چرب کن مثلا با وازلین بهتر میشه  ی کم 

علائمی هم ک میگی برای بالا آوردنش اگه چندین بار مثلا در روز باشه یا بچه خرخر کنه بینیش هی کیپ بشه دائم دهنشو ب حالت جویدن تکون بده علائم رفلاکسه ک دارو میدن معمولا 

اما اگه بچه ت وزن گرقته و زیادم بالا نمیاره داروییش نکن کولیک هم تا زمانش نگذره خوب نمیشه حالا هر چی هم دارو بدی فایده نداره

برای بچه ت ی تشک  آنتی رفلاکس بگیر  حتما آروغشم بگیر ی رب بعد شیر خوردن نخوابونش بزارش رو شونت بچرخون حوله گرم کن بزار رو شکمش من چون این راه و  رفتم بهت این پیشنهاد و میکنم 

2738

عزیزم بچه منم سه سالشه  همش دل پیچه داره و یبوست گرفته دکتر که برده بودمش چندتا بچه دیگم بودن که میشه گفت تاریخ شروع دل پیچه و یبوستشون مثل هم بود اونا میگفتن شب قبلش بیمارستان بودن چندتا بچه دیگه با همین علایم بودن ,خودمنم چندروزبعد این دلپیچه رو گرفتم 

دکتر خیلی اعتقادداشت این یبوسته ولی من فکر میکنم اینم یک جور کرونا هست (چون خیلی میترسیدم دکتر بهم نگفت کروناست) که توی بچه های کوچیک اینطور خودشو نشون میده وگرنه چطور میشه اینهمه بچه یکدفعه باهم یه بیماری رو بگیرن که از شدت دلپیچه اش اورژانسی نصف شب برن بیمارستان 

عزیزم نی نی ت کولیک داره پی پی کردنش ممکنه حتی ب روزی ی بار برسه ک مشکلی نیس اما سوراخ مقعدشو ی کم چ ...

یبوست نداره ها، دستشوییش کاملا ابکیه، قبلا باز چند تا دونه دونه توش دیده میشد. باز وازلین بزنم؟

آره، این حالت جویدن رو روزی یکی دوبار میبینم ولی این حالت بالا آوردن خیلی کم اتفاق میفته.

عزیزم نگران نباش دخترگلتون ریفلاکس معده دارن.وباتجویزشربت یاقرص حتماحل میشه یه احتمال دیگه هم که هست ...

چه قطره ای بدم؟ میترسم دکتر ببرمش.

بله، من اگه شیر نخورم دندون درد میگیرم، حتی دندون های سالمم هم درد میکنه. برای همین از روزی یک فنجان شروع کردم تا یک لیوان در روز. حدود یک هفته پیش دو لیوان خوردم، بعدش متوجه شدم سخت پی پی میکنه. دیگه از اون روز اصلا لب به لبنیات نزدم... الان چیکار کنم؟😞

عزیزم نی نی ت کولیک داره پی پی کردنش ممکنه حتی ب روزی ی بار برسه ک مشکلی نیس اما سوراخ مقعدشو ی کم چ ...

شکر خدا وزنگیریش خوبه، ولی اینطوری بالا آوردنش نگرانم میکنه. اروغشو بعد از شیر میگیرم ولی تشک ندارم... حتما اینا رو انجام میدم. ممنون از راهنماییتون

چه قطره ای بدم؟ میترسم دکتر ببرمش. بله، من اگه شیر نخورم دندون درد میگیرم، حتی دندون های سالمم هم د ...

من سرپسرم این اتفاق برام افتادومتاسفانه نتونستم تاموقعی که ازشیرمیگیرمش استفاده کنم.چون اگه استفاده میکردم هم بالام یاوردوهم بلغم میشددکترش گفته بوداگه رعایت نکنین تاهفت سالگیش ادامه دارمیشه واگررعایت بشه بعددوسالگیش برطرف میشه

چیکار کردین براش؟

تا دارو نخورد خوب نشد لانزاکتو واسش دکترش تجویز کرد تا 6 ماهگی دادم بهش.سرخود قطعش کردم تا 20 روز خوب بود اما بعدش هم خودشو داغون کرد هم منو بردمش دکتر دست به شکمش زد گفت اوه اوه هنوز دل درد داره به چه اجازه ای دارو رو قطع کردی.داروشو زیاد کرد منم تا حالا دارم بهش میدم که یه سالشه میترسم قطع کنم چون کم کم دارم غذاهای خودمونو بهش میدم.اگه خدایی نکرده دل درد بگیره تو این وضعیت نمیشه رفت دکتر

میشه واسه حل شدن مشکلم صلوات بفرسی،زندگیم بدجوری بهم ریخته اس.دعا کنین دشمن شاد نشم.قلبم داره میترکه
2706