2733
2739
برای جلوگیری از اضافه وزن.
من دکترم دستور غذایی خاصی نداده. منم همون روند قبلی را که باهاش 15 سال وزنم را حفظ کرده بودم ادامه دادم- الان تا هفته 24 حدود 10 کیلو اضافه شدم. درصورتیکه کل اضافه وزن برای قد و وزن من باید 13 باشه
بعضی دکترها از اول دستورغذایی میدن که به این روز نیفتیم.مثلا صبح چی بخوریم- میان وعده-ظهر-... اگه کسی این دستورات را میدونه لطفا تجربه اش را در اختیار ما هم بگذاره. ممنون
سلام
من هم بعد 3.5 ماه اول که ویارم تمام شد در عرض 3 هفته 2 کیلو زیاد شدم که دکترم کلی دعوا کرد که باید نان و برنج را کنترل کنی وگرنه خودت چاق میشی نه نی نی
گفت فرضا صبحانه یک کف دست نان بخور یا ناهار یک کفگیر برنج اینطور نباشه قاشق قاشق بیشتر بخوری
بعد هم گفت غذا را به دفعات بخور مثلا یک ساعت بعد صبحانه گرسنه شدی یک سیب بخور یک ساعت بعد باز گرسنه شدی یک تخم مرغ آب پز ....

الان مدل غذا خوردن من با قبل بارداری فرق داره در طول روز با میوه و شیر و پسته و بادام خودمو سیر می کنم
شام نان و ماستی، سالادی، آبدوغ خیاری
ناهار هم بیشتر پروتئین و برنج به مقدار کم

کلا سیستم گوارش تو بارداری کند عمل می کنه و مثل قبل نیست

شاید هم شما قرص پریناتال میخورید که اینقدر چاق شدید
Lilypie Breastfeeding tickers

Lilypie Pregnancy tickers

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من اصلا ویار نداشتم و اشتهام خوب بود ولی نه اینکه هر چی دلم مخواد بخورم
پرناتال را ماه 5 خوردم 3 کیلو اضافه کردم حدس زدم مال این قرصه ولی این ماه هم نخوردم بازم 3-4 تا اضافه شدم
اصلا هله هوله هم نمیخورم حتی تنقلات را چون کالریش بالاست- حتی میوه های شیرین هم مثل گیلاس و زردالو نخوردم

یعنی ناهار را هر روز باید گوشت و کباب درست کنیم؟ چون مثلا قرمه سبزی را نمیشه که بدون پلو خورد!
2728
من تاحالا از چند تا خانم باردار شنیدم که دکتراشون به خاطر اضافه وزن بهشون گفتن به جای هر روز پریناتال را فقط دو روز تو هفته بخورید
اونها هم بعد اون وزنشون برگشته بود به روال
البته برای همه اثر یکسانی نداره

یک دلیل اضافه وزن زیاد هم میتونه قند بالا یا دیابت بارداری باشه که تو آزمایش تست گلوکز که دکترها بین هفته 24 تا 28 بارداری میدن معلوم میشه
Lilypie Breastfeeding tickers

Lilypie Pregnancy tickers
فعالیتم مثل قبله- سر کار میرم تا عصر- پاهام هم ورم کرده- تو راه رفتن زانوهام خیلی اذیت میشه چون وزنم زیاد شده
آز دادم- نه دیابت دارم نه پروتئین ادرار
پس من چمه؟ قرص کلسیم + آهن + زینک روزانه میخورم
2738
اصلا کالری دریافتیم خیلی کمه- مثلا اگه صبحانه فقط یه تخم مرغ آبپز بدون نون بخورم میره تا ظهر که یه ذره برنج با غذام میخورم. میان وعده هام هم بیشتر آب هست یا آب با آبلیمو!!
ماه پیش گفت احتمالا مال میوه های فصله که شییرینه که من این ماه را دیگه میوه فصل را نخوردم و از ترس هم خودم تست گلوکز و پروتئین ادرار دادم که مشکلی نبود- حالا این ماه هنوز نرفتم دکتر. وی کلا خیلی حساس نیست دکترم
سلام
رویا نی نی عزیز
با این وضعیت اقتصادی نه تو دوران بارداری نه توی دوران عادی نمی شه رژیم های این دکترها را گرفت
چون فقط می گند گوشت و مرغ و ماهی بخورید

من تا سه هفته پیش که هفته 14 بودم دو کیلو هم کم کرده بودم
اما الان چون می ترسم که اضافه بشه وزنم(چون هنوز کلی اضافه وز از بارداری قبلیم دارم)

خودم کنترل می کنم..مثلا همون کف دست نان واسه صبحانه می خورم
سعی می کنم اکر نهار برنج باشه کلا 15 قاشق بخورم...اما مثلا 10 قاشق را ظهر می خورم..5 تا قاشق را عصر که دلم ضعف می ره
واسه بعد از اونم میوه و سبزیجات میخورم
سعی می کنم هم مصرف برنج را یک روز در میان کنم..و بیشتر سوپ و سبزیجات بخورم

بهترین جای جهان،فرصت آغوش توست
اما در هفته اینده بایست برم دکتر نیم دونم وزنم چیطور شده

راستی شما اخر دکتر انتخاب رکد؟
کی هست دکترتون؟زایمانتون کی هست؟ جنسیت بچه اتون چیه؟
من دکتر همون موحدی هست و انشالله اگر همه چیز خوب پیش بره توی اذر زایمان می کنم سعدی
شاید اگر نزدیک هم باشه تاریخ زایمانمون تو سعدی با هم باشیم:دی
بهترین جای جهان،فرصت آغوش توست
باران آهان یادم اومد تو تاپیک دکتر اصفهان بودی. به سلامتی باردار شدی
من پیش همون لباف میرم. اونم بهشتی و سعدی هست که احتمالا سعدی میرم. با سزارین اواخر مهر میشه- نینیم پسره. نینی های شما چی؟

منم صبح یه کف دست نون لواش با پنیر و عسل و چای تلخ میخورم در حدی که تا میرسم سر کار گشنم میشه. شکمم را با آب پر میکنم اگه خیلی فشار بیاره 2 تا ساقه طلایی میخورم تا ظهر که غذای کم نمک و کم روغن با 7 تا قاشق پلو میخورم با سبزی خوردن و چون غذا را از دیشب گذاشتم سرکار میبرم حتی سیر هم نشم نمیتونم برم بازم بخورم. عصر چند تا گل هندونه- بعضی وقتها هم شیر و بیسکوییت- شام هم به اون شکل پختنی نمیخورم. تخم مرغ آبپز یا لوبیا یا کتلت ... بعضی وقتها آخر شب هم یه کم میوه
همین!!

آخه یکی به من بگه هر کی دیگه بود با این رژیم گذرونده بود که اصلا گوشتش به استخوان رسیده بود
2706