1676
1605
عنوان

هوش مرزی یا دیرآموزی

193 بازدید | 34 پست

دخترم۱۲ سالشه ب تشخیص دکترهادیراموز یا همون هوش مرزیه،همه کار براش کردیم ک شایدخوب بشه،امانشد،الان کلاس پنجمه ولی درک و فهمش درحدبچه کلاس اوله دومه تقریبا،درسش ضعیف اصلا نمیگیره زود فراموش میکنه،مهمونی مراسمی ک بریم بعضی اوقات با بچه های مثلا دو سه ساله چهارساله میدوئه راه میره یعنی طوری که توجه همه رو بخودش جلب میکنه.وباتعجب زل میزنن بهش،کلا درحد یه بچه ۷،۸ ساله میفهمه؛عذاب اوره خیلی عذاب آور،من این دوازده سالو زندگی نکردم لذت نبردم،روزی نبود ک اشک نریزم بخاطرتقدیر دخترم؛ازترس اینکه بدتر سرم بیاد کفرنگفتم و میون گریه هام شکر کردم،خیلی جاها خسته شدم کم آوردم ولی شکر کردم،پیرشدیم دراوج جوونی هم من هم شوهرم،سی وخرده ای سنمونه کله موهامون سفیده بس غصه خوردیمواشک ریختیم؛خوشگله مثل ماه قدبلند کسی باورش نمیشه کلاس پنجمه،تقدیر من و شوهرم این بوداما نگران آیندشم همش،چی میشه؟بعد من و باباش چی ب سرش میاد؟آیا میتونه ازخودش مراقبت کنه؟میتونه پس انداز کنه پولاشو نگه داره؟میتونه اعتماد نکنه؟میتونه نمیتونه.....کاردرمانی بازی درمانی میره ب نظرم کمی حرف زدنش بهتر شده ولی درس نه زیاد همونجوره؛بهم گفتن تکرار تمرین تکرار تمرین درمانش همینه،من برای درمان دخترم تو اوج جوونی پیرشدم موهام سفیدشده من برای خوشبختیش بازم حاضرم جونمم بدم ولی نمیدونم چیکار..یه چیزیم فکرمو همش مشغول میکنه:اینکه خواهرشوهرم نازا بود،بچه من ک بدنیا اومدبا آب چهل من چهله زدن بهش اون باردارشد،یعنی امکان داره واسه این دخترم اینطوری شده؟کسی درد منو کشیده یا دیده جایی ک راهنماییم کنه؟اگه ن ک دعام کنین دعام کنین ک خیلی خستم وافسرده خواهش میکنم دعام کنین 

اندکی سکوت در این جهان پرهیاهو...  

اخی عزیزم واقعا افتخار میکنم که دخترتون اینجور مادر و پدر خوبی داره ک واقعا به فکرشن چون خیلیا واسه این مسائل بچشونو دکتر نمیبرن 

دعا میکنم ک مشکلتون بر طرف شه اینجور که معلومه و اینقد بفکرین حتما حل میشه عزیزم 

نه بابا هیچ ربطی هم به اب چهل و اینا نداره 

سلام عزیزم دختر خانومی هست میشناسم هوش مرزی داره اما دانشگاه سراسری درس خونده 

فقط محبت کنید بهش و کتابهای دکتر تبریزی رو تهیه کنید و مشورت کنیدباهاشون روانشناس هستن 

تو گوگل سرچ کنید درموردشون و اینکه از سایت مشاوره فا  کمک بگیرین فایل های صوتیشو دانلود کنید گوش کنید خیلی کمکتون میکنه 

یاعلی 

یاعلی بر دشمنت لعنت👉اگه حاجت داری اول خدارو صدا بزن بگو خدایا لطفا به بزرگی خودت و به حرمت آقا امام زمان و آقا امام رضا وشهید ابراهیم هادی و شهید حاج سعید سامانلو مشکلمو حل کن 1400صلوات یا یه سوره قران هدیه کن به دو ائمه و شهدای عزیز صداشون کن مشکلتو بگو بخواه واست دعا کنن شکر خدا خیلی ها حاجت روا شدن  😊 نذر واسه شهدا هم هیچ اشکالی نداره تو مذهب شیعه توسل کردن جایز هست چون شهدا درجه ایمان و تقواشون زیاده و پیش خدا عزیز هستن خدا به حرمتشون حاجت میده فقط واسطه هستن دعامون میکنن حاجت اصلی رو خدا میده  😊 راستی یه نذر مجرب دیگه این هست که به نیت حل مشکلت و حاجت روایی صدقه بدی واسه سلامتی آقا امام زمان و ازشون بخوای دعات کنن 😊 این جمله که رنگی نوشته شده و آبی رنگه لینک تاپیک حاجت روایی هست توش پراز اسکرین و کامنت حاجت روایی هست اونهایی که حاجت روا میشن خبر میدن بهم منم  کامنتاشونو کپی میکنم واسه دلگرمی میذارم تو این تاپیک میتونی بخونیشون . راستی کتاب سلام بر ابراهیم رو هم دانلود کن بخون عالیه درباره شهید هادی هست.😊 حالا که تا اینجا اومدی لطفا واسه سلامتی و ظهور آقا امام زمان صلوات بفرست و دعاشون کن که اثرش هزار برابر بخودت بر میگرده الهی خدا به بزرگی خودش و به حرمت ائمه و شهدا حاجت دلتو بده و شماهم مثل بقیه تاپیک بزنی و صدام کنی خبر خوش حاجت روایی بدی 👇👇👇تاپیک حاجت روایی هست بزن بزن رو این نوشته   یاعلی 

من چند مرتبه از این سایت مای پی‌شاپ صنایع دستی خریدم، واقعا راضی بودم ازشون. طبق زمانی که گفتن ارسال کردن

. پیگیری و پاسخگویشونم خیلی خوبه. بهتون پیشنهادش میکنم.

اخی عزیزم واقعا افتخار میکنم که دخترتون اینجور مادر و پدر خوبی داره ک واقعا به فکرشن چون خیلیا واسه ...

خیلی لطف داری عزیزم،ممنونم از تعریفتون..

1677
سلام عزیزم دختر خانومی هست میشناسم هوش مرزی داره اما دانشگاه سراسری درس خونده  فقط مح بت کنید ...

سلام عزیزم؛خیلی ممنونم از راهنماییتون،واقعا محتاج و مشتاق چنین راهنمایی هایی هستم وحتما انجام میدم

سلام عزیزم؛خیلی ممنونم از راهنماییتون،واقعا محتاج و مشتاق چنین راهنمایی هایی هستم وحتما انجام میدم

خواهش میکنم عزیزم   

یاعلی 

یاعلی بر دشمنت لعنت👉اگه حاجت داری اول خدارو صدا بزن بگو خدایا لطفا به بزرگی خودت و به حرمت آقا امام زمان و آقا امام رضا وشهید ابراهیم هادی و شهید حاج سعید سامانلو مشکلمو حل کن 1400صلوات یا یه سوره قران هدیه کن به دو ائمه و شهدای عزیز صداشون کن مشکلتو بگو بخواه واست دعا کنن شکر خدا خیلی ها حاجت روا شدن  😊 نذر واسه شهدا هم هیچ اشکالی نداره تو مذهب شیعه توسل کردن جایز هست چون شهدا درجه ایمان و تقواشون زیاده و پیش خدا عزیز هستن خدا به حرمتشون حاجت میده فقط واسطه هستن دعامون میکنن حاجت اصلی رو خدا میده  😊 راستی یه نذر مجرب دیگه این هست که به نیت حل مشکلت و حاجت روایی صدقه بدی واسه سلامتی آقا امام زمان و ازشون بخوای دعات کنن 😊 این جمله که رنگی نوشته شده و آبی رنگه لینک تاپیک حاجت روایی هست توش پراز اسکرین و کامنت حاجت روایی هست اونهایی که حاجت روا میشن خبر میدن بهم منم  کامنتاشونو کپی میکنم واسه دلگرمی میذارم تو این تاپیک میتونی بخونیشون . راستی کتاب سلام بر ابراهیم رو هم دانلود کن بخون عالیه درباره شهید هادی هست.😊 حالا که تا اینجا اومدی لطفا واسه سلامتی و ظهور آقا امام زمان صلوات بفرست و دعاشون کن که اثرش هزار برابر بخودت بر میگرده الهی خدا به بزرگی خودش و به حرمت ائمه و شهدا حاجت دلتو بده و شماهم مثل بقیه تاپیک بزنی و صدام کنی خبر خوش حاجت روایی بدی 👇👇👇تاپیک حاجت روایی هست بزن بزن رو این نوشته   یاعلی 
حرف زدنشم دیر بود؟چندسالگی؟

همه چیز طبیعی بودحرف زدن،دندون درآوردن،راه رفتن..

یعنی ۸.۹ ماهه ک بودبابا مامان میگفت زود حرف اومدو داشت تقریبا خوب پیش می رفت،دوسه ساله ک شد شعریادش دادم یاد گرفت میخوند(واضح نبود ولی میخوندیادمیگرفت).حتی یادمه بابرادر زادم ک همسن بودن دخترم شعرمیخوند ولی برادر زادم اصلا بابا مامانم نمیگفت شعر ک اصلا.ما برای برادر زادم نگران بودیم برای دخترم اصلا.اماهرچی بزرگترمیشدشعرارو یاد نمیگرفت و اونا ک بلد بودم یادش می رفت.برادر زادم الان مث بلبل حرف میزنه ماشاالله و شاگرد اول کلاس و تیزهوشم هست.من توسن حدودا ۳ سالگی یا۴ سالگیش مشکوک شدم ک نرمال نیس رفتار دخترم.یواشکی میبردمش روانشناسی.میگفتن خیلیم خوبه بزرگ شه خوب میشه توحساسی.حالا میگن کاش از زیر۵سالگی درمانوشروع میکردی.دیر اقدام کردی.میگم رفتم دنبالش فهمیدم ولی بهم یه مشاور گفت مشکل ازخودته حساسی.بچه از من وتو سالم تره.بعضی دکترا روانشناسها واقعا درحق آدما ظلم میکنن...

منظورم جمله بندی هست. جمله بندیش چطور بود؟

ازهمون اول خوب نبود براهمین میگم مشکوک شدم..ازوقتی یادمه کلمه میگفت فقط،اگه جمله میگفت حتی کوتاه تعجب میکردیم..

1665
منظورم جمله بندی هست. جمله بندیش چطور بود؟

قبل ۵.۶ سالگی جمله بندی نبود حرفاش.همش تک کلمه ای....متوجه نمیشدیم چی میگه، ۷.۸ سالگی جمله بندیش درحد دوسه کلمه شد،نمیتونس منظورشو برسونه،۸.۹ سالگی ب بعدبهترشدکمی

قبل ۵.۶ سالگی جمله بندی نبود حرفاش.همش تک کلمه ای....متوجه نمیشدیم چی میگه، ۷.۸ سالگی جمله بندیش درح ...

تو ثبت نام برای مدرسش به مشکل برنخوردی؟از لحاظ حرکتی چطوره؟پریدن و لی لی و .‌.

قضاوت ممنوع
تو ثبت نام برای مدرسش به مشکل برنخوردی؟از لحاظ حرکتی چطوره؟پریدن و لی لی و .‌.

سنجش دوبار امتحان گرفتن.بار دوم قبول شد

ازلحاظ حرکتی هم لی لی چنتا میتونه بره بعد وایمیسه دوباره میره..مرتب و منظم وطولانی نمیتونه

پریدن مشکلی نداره

راه رفتن و دوییدن هم از دید من، کمی تفاوت داره با ماها.

سنجش دوبار امتحان گرفتن.بار دوم قبول شد ازلحاظ حرکتی هم لی لی چنتا میتونه بره بعد وایمیسه دوباره می ...

پسر منم همینطوره.۶سالشه در حد کلمه حرف میزنه و جملات کوتاه که اونارم حفظ کرده. حفظیاتش و حافظش خوبه همچی یادش میمونه حتی از دوسالگیشو شعرای زیادی حفظه اما جملع بندیش ضعیفه و اگه جمله ای میگه حفظ کرده و از زبون ما حرف میزنه‌ . من دوسه ساله کاردرمانی و گفتاردرمانی میبرمش. امسال باید بره کلاس اول که نمیخوام بزارم بره چون علاوه بر گفتار ضعیفش تو راه رفتن هم ضعیف و شله. پله هارو نمیتونه خوب بره و کلا تمرکز نداره. مثلا موقع از پله پایین اومدن نمیتونه جلوپاشو نگاه کنه. امسالو نمیزارمش مدزسه‌. من و شوهرمم خیلی نگرانشیم. بقول شما صورتشم مث ماهه. ماازدواجمون فامیلی بوده فکرمیکنم بخاطر اونه. مداد هم تازگیا دستش میگیره و خط خطی میکنه

قضاوت ممنوع
پسر منم همینطوره.۶سالشه در حد کلمه حرف میزنه و جملات کوتاه که اونارم حفظ کرده. حفظیاتش و حافظش خوبه ...

این که یادش مونده شعرایی رو از دوسه سالگیش و حافظش خوبه،این خیلی خوبه، جمله بندیش و هم از این روشهایی ک میگم باهاش خیلی کارکنین:(زیاد زیاد زیاد باهاش حرف بزنین یعنی طوری که وقتی شب میخوابید حس کنید فکتون دردمیکنه،زیاد ازش سوال بپرسین سوال پرسبدن خیلی خوبه،و مهمتر از همه کتابی ک داستان های تصویری مربوط ب سنش دارن و تهیه کنین همراه با تصویر براش توضیح بدین داستانو.این خیلی موثره تو ب حرف اوردن بچه ها،تصویرای کتاب برنامه کودکها هرچیو بهش نشون بدین ازش بپرسین داره چیکار میکنه نتونس جواب بده خودتون جواب بدین بعد دوباره ازش بخواین جواب بده)اینها تجربه چند سالیه ک ازشون استفاده کردم واقعا بدردم خوردن.من اگه دربند دخترم نبودم و باهاش کار نمیکردم مطمئنم اینی ک هست الان هم نمیشد.نسبت ب چند سال پیشش ۶۰ درصد تغییر کرده ولی من قانع نیستم هرکاری لازم باشه میکنم صدرصدش کنم،بهم میگن نمیشه اونجور ک تومیخوای ولی من ناامید نمیشم.تروخدا تلاش کن سخته خیلی سخت ولی پشیمون نمیشین.خودتون صلاح میدونید بفرستین مدرسه یا نه،ولی قبلش حتماببرینش بازی درمانی و کاردرمانی ذهنی و کار درمانی جسمی حتما ادامه بدین

این که یادش مونده شعرایی رو از دوسه سالگیش و حافظش خوبه،این خیلی خوبه، جمله بندیش و هم از این روشهای ...

مرسی که تجاربت رو در اختیارم گذاشتی واقعا من خیلی کم باهاش حرف میزنم جایی هم نمیریم همش خونه ایم‌.یکساله مهد گذاشتمش بعدظهراهم کلاس کاردرمانی ذهنی و جسمی و گفتار میبرم. البته تاقبل این ویروس دوسه سال مرتب بردمش.ولی خودم خیلی حوصله تمرین باهاشو ندارم و خودمم میدونم که بیشتر چیزایی که بلده رو خودم یادش دادم نه کلاس و مهد. اخه برا سنجش ببرم اصلا بلد نیس حرف بزنه

قضاوت ممنوع
عزیزم جمله بندیش الان چطوره؟ 

خوبه.متوجه میشم چی میگه برام توضیح میده.واگه نتونه کلمه ای ک یادش رفته رو بهم بفهمونه شبیه سازی میکنه.فقط تنها مشکلم الان مفهومیه(مثلا ۱۲ سالشه ولی اندازه بچه ۷.۸ ساله میفهمه) جمله بندیش عین پسرشما بود..من اینایی ک گفتمو تازه دوسه ساله باهاش کار کردم خیلی تاثیرشو دیدم من نمیدونستم کسی بهم چیزی نمیگفت راهنماییم نمیکرد؛ولی شما ازالان میتونی اینکارو بکنی سنش کمه خیلی خوبه .یه چیز دیگم حتی اگه اشتباه هم میگه چیزیو جوابیو اصلا چیزی نگین فقط تشویقش کنین حرف بزنه

مرسی که تجاربت رو در اختیارم گذاشتی واقعا من خیلی کم باهاش حرف میزنم جایی هم نمیریم همش خونه ایم‌.یک ...

خواهش میکنم عزیزم،سخت هست صبر و حوصله زیاد میخواد،مخصوصا اینجور بچه هاانرژی زیادی از آدم میگیرن ولی خب مجبوریم.هیچکسی بهتر از ما دلسوزو ب فکروچمون نیست،ارزششو داره،مهد کودک منو میبردمش  زیاد تاثیری ندیدم ازش مگر اینکه ازشون بخواین ب حرف بیارن بچتونو کار کنن باهاش ک فکر نکنم اینکارو بکنن،قبل سنجش خودتون خیلی باهاش کار کنین، بفرستینش مدرسه بهتره،اگه عقب بیوفته از هم سن و سالاش اعتماد ب نفسشو ازدست میده بدتر میشه،گوشه گیر میشه،راستی اینم بگم معلم خصوصی  هم خیلی خیلی خوبه،یعنی فقط بصورت انفرادی با بچتون کار کنه برای کلاس اول امادش کنه

خوبه.متوجه میشم چی میگه برام توضیح میده.واگه نتونه کلمه ای ک یادش رفته رو بهم بفهمونه شبیه سازی میکن ...

خب پسر منم نسبت به سنش درکش پایینه ۶سالشه درکش در حد بچه ۳ساله هست شایدم کمتر. ۶سالگی جمله بندی نداشت چطور تست مدرسه قبول شد؟ نیمه دومی هست؟ منم وقتی ۲سال و نیمش شد و دیدم جمله نداره پی‌گیر شدم

قضاوت ممنوع
1645