2737
2734

بعضی دوستان از زمان فروش عرضه اولیه ها پرسیدن منم تصمیم گرفتم نظر خودم را بنویسم.البته در فروش هر کی خودش صاحب اختیار است هر وقت دوست داشتید بفروشید یا دراز مدت نگه دارید.

بورس از 5 فروردین ماه شروع می شود.ساعت ثبت سفارشات در بورس شنبه تا 4 شنبه 8/30 تا 12/30 است.

زمان معاملات از ساعت 9 تا 12/30 است.

پنجشنبه جمعه و تعطیلات رسمی بورس تعطیل است.

آفلاین فقط برای عرضه اولیه ها است.الان باید آنلاین معامله کنید.

بخاطر کرونا فکر کنم تا اردیبهشت عرضه اولیه جدید نداریم.خبری شد تاپیک میزارم.

.....................................

ومهان :  هر کسی کوتاه مدت است 1150 یا 1200 تومان میتواند این سهم را بفروشد.البته در دراز مدت احتمالا تا 1500 تومان بالا می رود.سهم سنگینی است.توصیه به دراز مدت نمیکنم.چون سهم های سبکتر برای دراز مدت بهتر هستند.

البته من خودم ومهان را فروختم.

...................................

کلر : بنظرم برای افراد کوتاه مدت بالای 8000 تومان فروش این سهم خیلی خوب است.بنظرم این سهم رشد زیادی در مرحله اول انجام داده و شاید تا مدتها بالاتر نرود.بین 8200 تا 8500 برای فروش این سهم خوب است.

من که این سهم را قبلا فروختم.

فروی :  من این سهم را نگه داشتم برای درازمدت چون شرکت سبک و کوچکی است.کوتاه مدت حدود 4500 تا 5000 تومان رشد این سهم بود.

اما درازمدت بنظرم تا 7500 بالا خواهد رفت.اگر کرونا بگذارد.

هر کی کوتاه مدت است صبر کند تا باز مثبت شود و بالای 4200 و یا 4500 بفروشد.

بنظرم 3500 یا 3600 فرصت خوبی برای خرید این سهم باشد.من بالاتر خریدم اما تو این قیمت برای خرید عالی است.هم برای کوتاه مدت هم برای دراز مدت.

................................

قرن : این شرکت شامپو و مایع دستشویی و تمیز کننده سطوح تولید میکند بخاطر کرونا و استفاده زیاد مردم از تولیدات این شرکت تولید این شرکت خیلی رشد کرده.

بنظرم تا حدود 4800 تومان رشد اولیه سهم خواهد بود.البته اونایی که کوتاه مدت دنبال سود هستند 4800 تومان فرصت فروش است.

اما دراز مدت این سهم تا 6000  تومان هم خواهد رفت.

..............................

تملت : این سهم تامین سرمایه است و معمولا سهم های سنگین و کند هستند.

این سهم کوتاه مدت تا حدود 550 تومان جای رشد دارد.

اما دراز مدت تا 700 تومان جای رشد دارد.

...............................

شصدف : این سهم مثل فروی سبک و کوچک است.یک سهم با رشد خوب.

حتمن هر روز در 5 مثبت تلاش کنید این سهم را بخرید.رشد خوبی میکند.

این سهم حداقل در کوتاه مدت باید تا 5000 تومان رشد کند.

دراز مدت تا 7000 تومان می رود.

..................................

شگویا : سهم خوبی است اما حیف که سهم سنگین و کند است و رشدش لاک پشتی خواهد بود.

این سهم کوتاه مدت باید تا حدود 600 تومان رشد کند.

دراز مدت این سهم تا حدود 750 تومان رشد خواهد کرد.

برای دراز مدت توصیه به خرید این سهم نمیشود.چون شما را خسته میکند.

....................................

من خودم عرضه اولیه ها را کوتاه مدت میفروشم و بعدش اگر چند روز منفی شد یا 15 تا 20 درصد منفی شد دوباره میخرم و وقتی کمی باز مثبت شد میفروشم.

به این کار میگن نوسان گرفتن.

چون سهم های عرضه اولیه بعد یک رشد کوتاه مدت تا چند ماه فقط نوسانی هستند.

اینها را یک فرد باتجربه بهم گفت.نظرات من جنبه مشورتی دارد و تصمیم گیری با خودتان است.

برای فروش سهام فقط روی سهامی که خریده اید در قسمت پرتفو کلیک کنید یک صفحه ای می آید که تعداد یا حجم سهامی که دارید را در اون قسمت مینویسید و در قسمت قیمت باید قیمت مد نظر خود را بر اساس ریال بنویسید.

دامنه قیمت روزانه همیشه بین منفی 5 تا مثبت 5 قیمت پایانی روز قبل است.برای همین قیمت پایانی هر چی بالاتر برود فردا دامنه قیمت بالاتر است.

شما باید موقع فروش بالاترین قیمت اون روز یا کمی پایین تر از بالاترین قیمت را بنویسید.البته پایین تر هم میشود قیمت زد.

اگر قیمت بالاتری مد نظر شما است باید صبر کنید تا قیمت بالاتر بیاید.

در آخر فروش بزنید.فروش شما در سفارشات ثبت میشود و در صورت فروش در معاملات ثبت میشود.وقتی فروش انجام شد باید به مانده پول شما اضافه شود.

پول فروش را میتوانید درخواست وجه بزنید برای 2 روز کاری بعد بیاید بحسابتون.

راه دیگر این است که پول در کد بورسی شما بماند برای خرید عرضه های بعدی.

همیشه برای خودتان هدف داشته باشید زندگی بی هدف آخر عاقبت ندارد.اگر خدا بشما چیزی بیشتر از دیگران داد مغرور نشوید و طوری رفتار کنید که همیشه خیرتون به دیگران برسد و بی جهت درباره چیزی که نمی دانید قضاوت نکنید و مشکلات زندگی خودتان را پیش همه بازگو نکنید و مشورت از آدمای باتجربه بشنوید و همیشه عاشق پدر و مادر و خواهر برادر خودتان باشید بعد همسر و فرزند.چون کسی که خانواده اولش را فراموش کند خانواده دومش هم فراموش میکند.

من اصلا هیچی از بورس نمیدونم

اینها خیلی برام  نامفهومه دلم میخواست وارد بورس بشم ولی شهرستان ما کلاس آموزش بورس نداره 

سحر هستم ⚘تو زندگی به هر چی اهمیت بدی همون رشد میکنه و بهش میرسی ببین داری به چی خوراک میدی افکار منفی؟...ترس هات؟... یا رویاهات  و هدفهات...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

ساوه : بنظرم کوتاه مدت تا 3200 تومان می رود. و دراز مدت  تا 4200 می رود.

زکوثر : بنظرم کوتاه مدت تا 2000 تومان می رود.دراز مدت هم شاید تا 2500 برود.این سهم گران عرضه شده.من کوتاه مدت این سهم را می فروشم.برای دراز مدت توصیه نمیکنم.

نظرات جدید بخاطر وضعیت کرونا و تاثیر آن روی اقتصاد و بازار کشور است.ریسک بورس کمی بالا رفته.باید با احتیاط عمل کرد و توقعات از قیمت ها  را پایین آورد.

دوستان باید این مسائل را در نظر بگیرند.

همیشه برای خودتان هدف داشته باشید زندگی بی هدف آخر عاقبت ندارد.اگر خدا بشما چیزی بیشتر از دیگران داد مغرور نشوید و طوری رفتار کنید که همیشه خیرتون به دیگران برسد و بی جهت درباره چیزی که نمی دانید قضاوت نکنید و مشکلات زندگی خودتان را پیش همه بازگو نکنید و مشورت از آدمای باتجربه بشنوید و همیشه عاشق پدر و مادر و خواهر برادر خودتان باشید بعد همسر و فرزند.چون کسی که خانواده اولش را فراموش کند خانواده دومش هم فراموش میکند.
من اصلا هیچی از بورس نمیدونم اینها خیلی برام  نامفهومه دلم میخواست وارد بورس بشم ولی شهرستان م ...

اصلن احتیاج به کلاس نیست اگه توان خرید پکیج اموزشی داری بخر اگه نخواستی سایت فراچارت دان کن یه عالمه اطلاعات مفید دا ه

2738
اصلن احتیاج به کلاس نیست اگه توان خرید پکیج اموزشی داری بخر اگه نخواستی سایت فراچارت دان کن یه عالمه ...

ممنونم ⚘⚘ حتما میرم 

سحر هستم ⚘تو زندگی به هر چی اهمیت بدی همون رشد میکنه و بهش میرسی ببین داری به چی خوراک میدی افکار منفی؟...ترس هات؟... یا رویاهات  و هدفهات...

کلرو تو عرضه اولیه خریدم. اصلا فروختنو بلد نیستم. خخخخ

توروخدا دعام کن وسواس فکریم تموم بشه خواهش میکنم صلواتم برام بفرست دیگه طاقت ندارم. هرکی منو دعام کرد و صلواتم فرستاد ایشالله حاجت روا شه.
کلرو تو عرضه اولیه خریدم. اصلا فروختنو بلد نیستم. خخخخ

پرتفو تو صفحه پیدا کن روی اسم کلر کلیک کن تعداد سهامت 38 یا 37 سهم هست بنویس.قیمت هم بنظرم 82000 ریال تا 85000 ریال بنویس.البته نگاه کن این قیمت ها تو صفحه ات است.اونوقت فروش میزنی.

نحوه خرید فروش با نرم افزار کارگزاری آگاه و مفید را تو تاپیک جداگانه نوشتم به تاپیکهای بهمن ماه مراجعه کن.آخر همین مطلب هم خلاصه توضیح دادم.

همین الان که ساعت بازار نیست تمرین کن.اتفاقی نمی افتد.نگران نباش.

پرتفو تو صفحه پیدا کن روی اسم کلر کلیک کن تعداد سهامت 38 یا 37 سهم هست بنویس.قیمت هم بنظرم 82000 ریا ...

فقط تو ساعت بازار می تونم عرضه اولیه کلر رو بفروشم؟ 

توروخدا دعام کن وسواس فکریم تموم بشه خواهش میکنم صلواتم برام بفرست دیگه طاقت ندارم. هرکی منو دعام کرد و صلواتم فرستاد ایشالله حاجت روا شه.
پرتفو تو صفحه پیدا کن روی اسم کلر کلیک کن تعداد سهامت 38 یا 37 سهم هست بنویس.قیمت هم بنظرم 82000 ریا ...

عزیزم میشه توضیح بدی مثلا گفتی شصدف تا 550جا داره همون پولش میگی ؟مثلا 550هزار تومن ؟

#💛چالش طلا 💛با چند تا از بچه ها مشورت کردیم و قرار شد ک چالش بزاریم اگه الان داری این پیام رو می‌خونی همین الان شروع کن و تا دو ماه وقت داری برای خرید طلای چالش از طلا های گرمی گرفته و سکه پارسیان یا تمام کلا هر چیزی ک طلا باشه ایشالا ک جذب میکنیم کنار هم چون کارهای گروهی بهتر پیش می‌ره👌

خانم گل .تو این روزای منفی بازار نمی دونی چه سهمی خوبه خریداری بشه

یا امام رضا
2706