2737
2734
عنوان

تاپیک ترک غیبت. نه به مرده خواری

12153 بازدید | 1238 پست

❤بسم رب المهدی❤

سلام دوستان🌸 خوش آمدید🍀

توی سایت زیاد دیدم دوستانی که واقعا مشتاق هستند خوب تر بشن، مثلا فلان کار ناپسند رو ترک کنند، ولی گفتند تلاش کردیم نمیشه و خسته شدیم.

مدتیه به این موضوع فکر میکنم و در نهایت تصمیم گرفتم یک تاپیک جامع و کامل بزنم طوری که اول با توکل به خدا و توسل به اهل بیت(ع) بعد هم با کمی تلاش کنار هم به هدفمون برسیم و پاک بشیم ان شاالله😍🌸

قبل از هرچیزی بگم که عضویت و شرکت تو این گروه هیچ شرایط خاصی نداره، یعنی حتی اگر نماز نمیخونین روزه نمیگیرین حجاب ندارین یا حتی اگر فکر میکنین خیلی گناهکارین، هیچ ایرادی نداره در خونه خدا همیشه به روی بنده هاش بازه و میشه حتی از صفر شروع کرد فقط اینجا یک تاپیک مثبت و خوب هست اگر اعتقادی ندارید لطفا مراعات کنید ممنونم🍀

این تاپیک سری اول تاپیکهای ترک گناه هست، و با توجه به اینکه یک گناه رایج مخصوصا بین ما خاننها غیبت هست و آثار بسیار بد روحی و جسمی داره و شخصیت رو تخریب میکنه، حق الناس هست و مانع اجابت دعا، فکر کردم بهتره سری اول غیبت رو از وجودمون ریشه کن کنیم ان شاالله. اگر اومدین اینجا حتما یه حکمتی داره. اگر واقعا دوست دارین شروع کنین بسم الله .خوب نیست کمی هم وقتمون رو صرف غذای روح و نزدیکی به خدا بکنیم؟

خوب خانمها ما خیلیامون میدونیم که غیبت بد هست ولی نمیدونیم چقدر بده و به عمق فاجعه پی نبردیم و البته ترک حتی یک گناه خیلی کوچک چقدر آثار داره و زیباست. خداوند در قرآن غیبت رو برابر خوردن گوشت برادر مرده   فرموده. همه اینهارو کامل با کلیپ و ... براتون میفرستم ولی اول قوانین گروه رو میگم براتون🌹

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی.  عشق❤یک زینب و هفتاد و دو سر میخواهد...بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد❤اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر🍀

ما ان شاالله میخوایم از پس فردا یعنی 1 فروردین روز جمعه، شروع کنیم به مدت 40 روز عیبت رو ترک کنیم. که اگر موفق شدیم 40 روز رو غیبت نکنیم که ان شاالله با کمک خدا و اماممون موفق خواهیم شد، ادامه زندگیمون هم پاک بشیم از این گناه خیلی زشت. از پس فردا که روز شروع کار ماست ،20 روز تا ولادت امام عزیزمون امام زمان(عج) مانده. دوستان بیاین این کار ارزشمند رو هدیه کنیم به اماممون. مطمئنم هدیه ای باارزش تر از این براشون نیست💓ان شاالله که تا ظهور اماممون چیزی نمونده و نزدیکه، ما میخوایم وقتی امام ظهور کردند بیشتر از این شرمندشون نشیم و به عشق خدا و ایشون ترک گناه کنیم اولیش غیبت. اول اینکه از غیبتهای گذشتمون توبه میکنیم. به این صورت که برای کسانی که غیبتشونو کردیم طلب استغفار میکنیم و روزی 100 مرتبه ذکر استغفر الله ربی و اتوب الیه میگیم که فکر نکنم بیشتر از 5 دقیقه زمان ببره. طلب حلالیت را من پرسیدم و تحقیق کردم و اون زمانیه که طرف مقابل ناراحت نشه اگر احتمال دادیم ناراحت میشه هنین طلب استغفار بین خودمون و خدا کافیه.

اما سوالی که میدونم براتون پیش میاد اینه که چطوری غیبت نکنیم وقتی از کسی ناراحت هستیم و بهمون بدی کرده؟

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی.  عشق❤یک زینب و هفتاد و دو سر میخواهد...بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد❤اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر🍀

با اینکه از هر روانشناسی بپرسید غیبت خوبه یا نه میگه شدیدا بد هست، من تجربه خودمو میگم.

اول باید به همه ادنها دید خوب و مثبت داشته باشیم و سوظن و بذاریم کنار و بیشتر به خوبیهاشون توجه کنیم نه بدیهاشون. خودمون رو اصلاح کنیم، ببینیم در ما رفتار بدی هست؟ آیا زبونمون تند نیست؟ آیا اهل مسخره کردن یا تیکه انداختن هستیم؟ آیا بداخلاق نیستیم؟ خلاصه هر رفتاری که بد هست و اگر کسی اون رفتار رو داشت ما ناراحت میشدیم باید سعی کنیم اصلاح کنیم. بعدش رفتاری که مخصوصا تو ترک غیبت خیلییی مهمه و در روایت یکی از درهای بهشت هست "سکوت" هست. یعنی وقتی کسی بهتون بی احترامی کرد یا رفتار زشتی داشت، سکوت میکنید، همین سکوت شما ناراحتیتون را نشان میده و کافیه. دیگه جواب توهین رو با توهین نمیدیم( البته زمانی هم که ببینید سکوت خوب نیست سعی کنید کوتاه و مودبانه جواب بدین و بدی را با بدی جواب ندین) اما پیشنهاد من این هست تا جایی که میشه سکوت کنید. من از این سکوت اونقدر فواید دیدم که هرچقدر بگم کم هست. سکوت که کنید اولا احساس بدی ندارید. چون شما بدی رو با بدی جواب ندادید و خدا ازتون راضیه و با اصالت و مثل یک بانو رفتار کردید، دوما طرف مقابلتون میره تو فکر و از رفتارش ناراحت میشه، سوما هرکسی هم که اونجاست مثلا همسرتون یا اطرافیانتون دیگه نمیگن شما رفتارتون بد بود و خودشون میبینن و نیازی به غیبت نیست(البته تاکید میکنم بازهم ما نباید رفتار بد بکنیم)

حالا وقتی کسی ناراحتمون کرد و مثلا همسرمون یا مادرمون اونجا نبود و میخوایم بهشون بگیم اما از طرفی غیبت هست نه؟ اینجا هم فکر کنید ببینید با گفتنتون چیزی حل میشه؟ باور کنید هرچی بیشتر بگید و گلایه کنید بی اعتبار تر میشید. اما هرچقدر بیشتر سکوت کنید و اخلاقیات رو رعایت کنید حتی جایی همسرتون هم پیشتون نباشه و بد شمارو بشنوه، ازتون حمایت میکنه اونقدر که پیشش اعتبار دارید و به شما اعتماد داره که بدی نمیکنید.

البته همه اینها و جلب اعتماد زمان بر هست اما اگر تلاش کنیم خیلی زود اثر گذار هست.

قدم اول عهد با خدا و امام زمان هست: یعنی هر کدوم از ما با خدا و امام زمان درد و دل میکنیم و ابراز پشیمانی و توبه میکنیم از غیبتهای گذشته و ازشون کمک میخوایم تو این راه.

قدم دوم شجاعت هست: شما برای اینکه تغییر مثبت داشته باشین، ممکنه برای اطرافیانتون عجیب باشه، باید اونقدر محکم باشین تو تصمیمتون که کسی حتی مسخرتون هم کرد ذره ای تو نظرتون تغییر ایجاد نشه. هرچند بعد  مدتی همه عاششششقتون میشن.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

حالا من مطالب و کلیپهارو میفرستم ببینید. هرکسی خواست به ما بپیونده لطفا اعلام کنید. هر روز میایم اینجا و گزارش میدیم، اگر مسئله ای بود و شما نمیدونستین چیکار کنید که غیبت نکنید، هر روز بیاید اینجا و بگید تا هممون کمک و همفکری کنیم. منم هر روز سعی میکنم مطالب و کلیپهای خوبی بذاریم. یک روز که این کارو بکنید اونقدر حسرت میخورید که چرا زودتر شروع نکردم. شنیدن غیبت هم مثل غیبت کردن هست پس اگر در جمعی عیبت شد یا بحثو عوص کنید یا از کسی که عیبتش میشه دفاع کنید اگر نشد به یه بهانه ای مثل شستن دستها یا با عرض معدرت رفتن به سرویس بهداشتی و ... ترک کنید جمع رو.اگر از دوستان کسی هست که موفق شده غیبت رو ترک بکنه یا کلا غیبت نمیکرد و نمیکنه لطفا از تجربیاتتون در اختیار ما بذارید و از اثراتش بگید. اگر از 1 فروردین گذشت و تاپیک رو دیدین و به گروه ما پیوستین هیچ ایرادی نداره. حالا با توکل به خدا و توسل به امام زمان(عج) شروع میکنیم بریم پیش به سوی خدا❤ان شاالله این تاپیک مربار بشه و بعدش تاپیکهای بعدی رو در کنار هم شروع کنیم.

و لطفا این تصویر پایین رو روی پروفایلتون بذارید تا هر لحظه به یاد امام عزیز و عهدمون باشیم.

یا امام زمان ارواحنا فداه، ما به عشق خدا و شما میخوایم.پاک تر بشیم، لطفا دعا کنید برای بخشیده شدن گناهانمون و عاقبت بخیریمون، و کمکمون کنید تو این راه پاک.

دعای فرج را میفرستم کوتاه هست اگر تونستید در طول این چهل روز روزی یک بار بخوانید کمتر از 5 دقیقه زمان میبره.

یا صاحب الزمان اغثنی

یا صاحب الزمان ادرکنی🌸💕

2728

تصویر پروفایل

دعای فرج❤

خانمها کلیپهارو از گوگل میفرستم که اگر اینستاهم نداشتید بتونید ببینید.

فقط حتما نگاه کنید.

https://www.aparat.com/v/dKJlF/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE_%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1_%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1...%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85_%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%86_%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7_%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87_%D9%85%DB%8C%D8%A7%D8%AF..%D8%AD%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA_%D9%87%D8%B3%D8%AA

2738

ادمو مجبور میکنن .

هی منو پیش این و اون خراب میکنن . منم مجبورم دهن باز کنم و بگم شماها نمیشناسین طرف اخلاقش اینه ؟؟؟ اونوقت به من میگین فلانی در موردت اینو گفت اونو گفت

:(

نمیخواد دیگه دعا کنید :(  حاجت روا نشدم :(
ادمو مجبور میکنن . هی منو پیش این و اون خراب میکنن . منم مجبورم دهن باز کنم و بگم شماها نمیشناسین ط ...

عزیزم کسی که همش کارش تخریب آدمهاست، خوب همه میشناسن. کسی هم که با حرف یکی دیگه نطرش به شما عوض بشه بذار بشه. ما مسئول رفتار دیگران نیستیم، مسئول رفتار خودمون که هستیم. یه مدت اهمیت ندین دیگه عادت میکننو کاریتون ندارند، به بقیه هم اثبات میشه حق با کی هست اگر کسی بهتون بدی کرد.

از غیبت متنفرم اما از همسر پیش مامانم و بعضیا خصلتهای زشتشو گفتم و گله کردم 😢

خوب اگر پشیمونین

با ما شروع کنین ترک کنیم

کلیپ اول

http://panahian.ir/post/5413

2706