2737
2734

این فقط نظر منه و نظر بقیه هم محترم هه
در موقعی که یک دختر و پسر عاشق هم میشن > هورمونی توی مغزشون ترشح میشه به اسم اکسی توسین > بهش میگن هورمون عشق      این هورمون هربار که عاشق به معشوق فکر می کنی یا می بینی ش یا صداش رو می شنوی توی مغز ترشح میشه  و چون همراه ش دو هورمون دیگه به اسم ایندروفین و دوپامین (که هردو ماده مخدر هستن و لذت بخش) ترشح میشه    شخص بیشتر و بیشتر دوست داره به معشوق فکر کنه یا اون رو ببینه یا صداش رو بشنوهه (چون مغزش نسبت بهش شرطی میشه > پاداش میگیره > لذت میبره > دراصل مغز به هورمون های مخدر ترشح شده ، معتاد میشه  => و این یعنی شخص عاشق یه جورایی به معشوق معتاد میشه)

خلاصه :  هورمون عشق = هورمون اکسی توسین           تازمانی که این هورمون توی مغز ترشح بشه  شخص عاشق هه و وقتی ترشح ش قطع بشه احساس عشق ازبین میره

کی این هورمون ترشح ش قطع میشه ؟    شش ماه الی یک سال نیم بعد از وصال (عروسی = زندگی زیر یک سقف)  علت ش هم اینه که به مرور برای هم عادی میشن

دقیقا در همین زمان هه که دعوا ها شروع میشه و شدت می گیره   چون حس عشق دیگه وجود نداره(ترشح هورمون هه قطع شده) و دیگه برای هم کوتاه نمیان

خب >    آیا میشه کاری کرد دوباره این هورمون ترشح بشه (اکسی توسین) تا دوباره حس عشق برگرده ؟  ؟؟؟؟

اطلاعاتی هرچند محدود در مورد مسائل روان شناسی دارم   در همون حد اگر کمکی از دستم بربیاد دریغ نخواهم کرد

بلهههههههههههههههه   :         در موقع ارگاسم (اوج لذت جنسی)  این هورمون در مغز هر دو جنسیت (زن و مرد) ترشح میشه     {تحقیقات علمی ثابت کرده که در مغز زنان مقدار ترشح این هورمون_اکسی توسین_ در موقع ارگاسم بیشتر از مقدار ترشح شده در مغز مردان است و این یعنی زن نیاز بیشتری به ارگاسم در رابطه داره} و اگر ارگاسم رو تجربه نکنه چون نیاز مغزش به هورمون عشق بیشتر از مردهه به مرور حس عشق از بین میره و تنفر جاش رو می گیره بطوری که بجایی میرسه که بطور کامل کشش جنسی نسبت به همسرش رو ازدست میده (یعنی میل ج داره ولی به همسرش میلی نداره و یا حتی حس تنفر بهش پیدا کرده)

پس  نکته اصلی اینه که     باید در موقع رابطه ( در هر رابطه) هر دو نفر {خصوصا زن} ارگاسم رو تجربه کنه  

نکته بسیار مهم اینجاست  :

چون  در موقع عاشقی این هورمون در طول روز مداوم در مغز ترشح میشه (چون مدام عاشق داره به معشوق فکر می کنه یا باهاش حرف میزنه یا اون رو می بینه)   باید کاری کرد که تعداد رابطه همراه با ارگاسم زیاد باشه تا ترشح این هورمون توی مغز قطع نشه یا بین ش وقفه نیوفته (هر روز یا یک روز درمیان  عاااالی ه)  و این باعث میشه حس دوران عقد به مرور به مغز برگرده و احساس زن و شوهر نسبت بهم عین عاشق معشوق ها بشه   {همین باعث میشه بیشتر و بیشتر به هم وابسته بشن - بیشتر برای هم کوتاه بیان - و کمتر دعوا کنند و زودتر آشتی کنند}

تجربه نشون داده زوج هایی که رابطه مداوم جنسی دارند  بیشترین علاقه رو بهم دارند  بسیار کمتر دعوا می کنند  بیشتر برای هم کوتاه میان و گذشت می کنند و در صورت دعوا و قهر  زود آشتی می کنند  > چون بهم وابسته هستند > چون مغز عادت کرده هر روز یا یک روز درمیان از شخصی که نسبت بهش حس خوبی داره اوج لذت رو دریافت کنه > دو شب که قهر باشن  به شدت به هر دو نفر فشار میاد > مغز شون بهشون فشار میاره )

خانم هایی که از نظر جنسی از همسرشون سرد تر هستن بهترهه  یک الی چند ماه هر شب  دمنوش رازیانه همراه یک قاشق عسل بخورند و بخوابند   به مرور طبع شون گرم میشه   {  اینکه همسر این خانم ها تمایل مناسبی دارند یک فرصت در زندگی زناشویی ه  پس ازش یک عذاب نسازید > اگر اذیت میشید طبع تون رو گرم تر کنید تا همراه همسرتون لذت ببرید }            

رابطه جنسی  یک نعمت خدادادی برای زن و شوهر در زندگی مشترک ه تا علاقه و وابستگی شون تداوم پیدا کنه و بهتر و بهتر بشه

اطلاعاتی هرچند محدود در مورد مسائل روان شناسی دارم   در همون حد اگر کمکی از دستم بربیاد دریغ نخواهم کرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

چه قشنگ و جالبه بدونید دیروز داشتم یه مطلبی میخوندم راجب کرونا میگفت کسی که عاشق باشه بدنش در برابر این ویروس مقاومت بیشتری نشون میده عشق باعث میشه گلبول های سفید قوی تر بشن و ایمنی بدن بالا بره خیلی برام جالب بود 

"شده از درد بخندی که نبارد چشمت؟                            من به این خنده ی پر غصه دچارم شب و روز"            
چه جالب پس عشق به یکی مثله خودت چیزی نیست جز ترشح چندتا هورمون و واقعا حیف کا بعضی آدما اینقد خودشون ...

ولی خب      این هورمون ها هم   کم چیزی نیستن    مثلا ترشح یک هورمون به اسم ملاتونین باعث میشه انسان سر زمان مشخصی که هر روز می خوابه خوابش بگیره و بخوابه       اگر این هورمون ترشح نشه   شخص خوابش نمی گیره  (این هورمون خواب آورهه و تنظیم کننده ریتم شبانه روزی بدن)
و اگر یه مدت این مشکل ادامه دار بشه     اگر مغز شخص نتونه این وضع رو مدیریت کنه (تحمل کنه)   احتمال اینکه بعد از چند روز بی خوابی شخص به کما بره هست !
پس می بینی
این هورمون ها      همچین ها هم بی اهمیت نیستن       ولی برای حیات انسان ضروری هستند        اما همه چیز نیستن   عرفانی  و روحانی و همه زندگی نیستن  
فقط یک هورمون هستن          همین

نکته مهم ش اینجاست          هنوز دانشمندان نتونستند بفهمند  که این هورمون عشق (اکسی توسین)  بر چه اساسی ترشح میشه !   یعنی چی میشه که شخصی جنس مخالفی رو می بینه این هورمون توی مغزش ترشح میشه و عاشق ش میشه    {چرا برای جنس های مخالف دیگه ترشح نشد ؟ !}      
هنوز علم   دلیل ترشح شدن اولین بار  این هورمون توی مغز رو پیدا نکرده 

2738
خواهش                

من خیلی وقته این مطلب و خودنم ،شوهرم همیشه میگه دوپامینت زیاده ،من مردمک چشمام درشته کلا اون عنبیه اینا درشته از همون نامزدی شوهرم هی میگفت چرا چشات اینقدر درشته چرا مردمکت اینقدر درشته رفته بود تحقیق کرده بود هههههههه اون بهم گفت و منم رفتم خوندم اونجا فهمیدم که بله همه چیز در مغز اچفاق میوفته و ووووو

من خیلی وقته این مطلب و خودنم ،شوهرم همیشه میگه دوپامینت زیاده ،من مردمک چشمام درشته کلا اون عنبیه ا ...

میشه بیشتر توضیح بدید          ربطش به چشم چیه ؟    عنبیه و مردک و دوپامین   چه ربطی به هم دارند ؟        جالب شد !

میشه بیشتر توضیح بدید          ربطش به چشم چیه ؟    عنبیه و مردک ...

میگن این هورمون هرچقدر بیشتر تولید بشه ،دیدی کسی ک ذوق میکنه چشاش درشت میشه ؟؟؟خب ذوق کردن و خوشحالی واقعی باعث میشه این هورمون زیاد بشه تو بدن خب تاثیر میزاره ،حتی این هورمون توی تنفس ادمم توثیر داره چه برسه ب مردمک ،،البته مال ما ارژیه ،هممون چشمامون درشته و مردمکشم درشته ،این برای شوهرم کالب بوده اوایل 

این هورمونی ک ازش تعریف کردی همون هورمون شادی وخندست ،اکثر ادمایی کمیخنداین هورمونو بیشتر تولید میکنن،این افراد بیشتر عاشق میشن ،امید ب زندگیشون بیشتر ،امیدوارترن ،مثبت نگرن ،حتی میگن خندین باعث میشه این هورمون ترشح بشه ،

چه قشنگ و جالبه بدونید دیروز داشتم یه مطلبی میخوندم راجب کرونا میگفت کسی که عاشق باشه بدنش در برابر ...

جدی پس منو همسر جان در امانیم از کروناجون😘

گلومون مونده زیر چاقوی کند روزگار....نه میبره نه ول میکنه!!!!! بیشعوری اگه درد داشت بازم یه عده ای مسکن میخوردن به کارشون ادامه میدادن......... هر چی رو که گفتیم خدا نصیب نکنه فول اچ دی نظاره گرش بودیم!!!
2706