2726
عنوان

زبان نیش دار

422 بازدید | 9 پست

مرحوم مادر بزرگم قصه اي در كودكي برايم تعريف می کرد كه بسيار زيباست. قصه ي دوستي يك خرس و هيزم شكن كه سالها در كوه با هم دوست بودند و با هم غذا مي خوردند. يك روز هيزم شكن براي ناهار آش پخت، خرس كه مي خواست آش را بخورد شروع كرد با زبانش ليس زدن و با سر و صداي زياد خوردن.

هيزم شكن كلافه شد و گفت: درست غذا بخور، حالم را به هم زدي با اين غذا خوردنت. خرس دیگر غذا نخورد و كنار رفت و صبر كرد هيزم شكن غذايش را تمام كند. بعد گفت: برو تبرت را بياور و بزن توي سر من. هیزم شکن گفت آخر برای چه؟ ما با هم دوست هستیم.

خرس گفت: همین که می گویم یا می زنی یا از بالای کوه تو را پرت می کنم! هیزم شکن ناچارا تبر را برداشت و بر سر خرس زد. خرس بیهوش شد. هیزم شکن فرار کرد و تا یکی دو سال سراغ خرس نرفت اما بعد از چند وقت متوجه شد که خرس سالم است. وقتی او را دید سلام و احوالپرسی کرد. گفت چقدر خوشحالم که می بینم حالت خوب است. اما خودت گفتی بزن وگرنه من که نمی خواستم بزنم.

خرس گفت: نگاه کن ببین زخم خوب شده یا نه؟ هیزم شکن نگاه کرد و گفت: بله خدا را شکر خوب خوب شده و حتی جایش هم نمانده.

خرس گفت: ولی جای زخم زبانی که زدی هنوز مانده، زخم تبر خوب شد ولی زخم زبان هنوز جایش مانده!

♦ *زبان نیشدار روح را بیمار می کند* توهین و تحقیر و نفرین و مقایسه نسبت به دیگران به خصوص اگر با کلمات زشتی همراه شود، در ذهن می مانند و وحشت ایجاد می کنند.

*مواظب زبان خود باشیم*

من این آرامش محضو ب تو مدیونم اینروزا خدایا دوستتدارم برای هر آنچه که بخشیدی
اصل ماجرا قبول، زخم زبون زدن کار بدیه ولی خداییش چه داستان بی ربطی بود😁

عزیزدلم میخواستی نخونی😝😝😝😝

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
آره راست میگی کاش نمیخوندم و وقتمو تلف نمیکردم😎😁

پس قبل اینکه ب ی مطلب وقت بذاری

اول ب موضوش فک کن ببین ب دردت میخوره یا نه

تا بعدن حسرت نخوری و جوش نزنی😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

ولی خارج از شوخی، باز ازینکه بجای پرداختن به مباحث کلیشه ای و خاله زنکی و کرونای و بدبختی و... به یه ...

ممنون نظر لطفت هست عزیزدلم 

کرو نا رو چند شب پیش گذاشته بودم😆😆

بنظر خودم مطلب خوبی بود گذاشتم

هدف کلی من از تایپیکهام تلنگر ب خودم هست

فقط یکیش ک برا ی مخاطب خاص گذاشتم

تایپیکهام برام مثل ی دفتر یاداشته

اگه تایپیکم و شوخیهام مورد میلت نبود ببخش😘😘😘

همین الان زخم زبون زدی😅😂

گلم ناراحت نشو

آدمها بر حسب خیلی چیزها قضاوت میکنن و میحرفن

ان شاالله قصدش زخم زبون نبود😕😕😕