2737
2739
عنوان

چقد اخبار رسمی و غیررسمی فرق دارن

458 بازدید | 24 پست

اینور میگن جوونا نمیمیرن اونور میگن هر روز جوونا دارن اینجا میمیرن.اینور میگن تعداد کمه اونور میگن همه جای ایران‌اپیدمی شده.اینور میگن کشنده نیس اونور میگت هس.اینور میگن همه مشکوکا رو قرنطینه میکنن اونور میگن بستری نمیکنن میگن برین خونتون.از استرس مردم من

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

✅وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا (HHS) دستورالعملی کامل برای مشکل کرونا (COVID-19) اماده کرده و در ادارات و اماکن عمومی قرار داده.

دستورالعمل جامع مواجه نشدن با بیماری ناشی از ویروس کرونا (2019-nCoV):

1- تحت هیچ شرایطی و هیچ وقت دست خود را به صورت خود نزنید. (چشم، بینی و دهان خود را تحت هیچ شرایطی لمس نکنید)

2- دست هایتان را به صورت مرتب (هر 1 ساعت یکبار) با آب و صابون (حداقل 20 ثانیه) یا ضدعفونی کننده با الکل بالای 60 درصد (بین 60 تا 95 درصد) بشویید.

3- به جز مواقع اجبار از خانه بیرون نروید.

4- از دست دادن و روبوسی با دیگران پرهیز کنید.

5- فاصله 1 متری با دیگران را رعایت کنید. (به خصوص افرادی که نشانه‌های مریضی از جمله سرفه یا تب دارند)

6-  در صورت سرفه یا عطسه کردن، با آرنج خمیده (flexed-elbow) (دست خود را خم کنید و آرنج را جلوی دهن بگذارید) یا دستمال کاغذی (که سریعا به سطل آشغال بسته میندازید) را در مقابل دهن قرار دهید.

7- در صورت خارج شدن از خانه و عدم دسترسی به مواد شوینده، از محلول ضدعفونی کننده با الکل بالای 60 درصد (بین 60 تا 95 درصد) استفاده کنید.

8- گوشی همراه خود را در خارج از خانه از جیب خود خارج نکنید (مگر در شرایط اضطراری)

9- اقدامات زیر در هنگام بازگشت به خانه بسیار بسیار حیاتی می‌باشد و باید گام به گام و با دقت رعایت شود:

الف) بعد از ورود به خانه بدون دست زدن به هیچ چیز و بدون برخورد یا نشستن در جایی، مستقیما به دستشویی رفته و دست خود را  به طور کامل بشویید. (در دستشویی را از قبل باز بگذارید، در صورت باز نبودن در، با دستمال کاغذی درب را بازکنید و سریعا دستمال را به سطل آشغال بسته (closed bin) بیندازید و بعد از پایان کار، دستگیره را ضدعفونی کنید)

ب) تلفن همراه خود را ابتدا با دستمال مرطوب الکلی و سپس با محلول ضدعفونی الکل بالای 60 درصد به طور کامل ضدعفونی کرده و روی دستمالی بگذارید. (در صورت استفاده از قاب محافظ، قاب محافظ را خارج کرده و هردوی گوشی و قاب محافظ را به طور کامل ضدعفونی کنید)

ج) لباس‌های بیرون خود را دربیاورید و در مکانی به دور از لباسهای منزل و دیگر وسایل خانه آویزان کنید.

د) مجدد به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید.

ه) در این مرحله می‌توانید لباس منزل خود را بپوشید.

اکنون محیط خانه شما امن می‌باشد و به شرط دست نزدن به صورتتان، میتوانید از گوشی همراه خود استفاده کنید.

10- دست خود را قبل، در حین و بعد از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت بشویید.

فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود (چشم، بینی و دهان) دست نزنید.

11- تمام سطوح پرتماس خانه و محل کار (high-touch surfaces) را هرروز با اسپری تمیزکننده بشویید. (از جمله: پیشخوان، رومیزی، میز کار، وسایل حمام و توالت، تلفنها، کیبورد، تبلت و میز کنار تخت، دستگیره‌های درها)

پ.ن. بقیه بندهای این دستورالعمل در مورد پخت کامل گوشت و ... بود که به نظر برای ایرانیها موضوعیت نداشت و ترجمه نکردم.

✅شاید براتون سوال باشه آمریکا چطور با اینکه جز اولین کشورهایی بود که کرونا به آن رسید، جلوی انتشار آن را گرفت. جواب سوالتون همین دستورالعمل است. دستورالعملی که در نگاه اول بسیار سخت به نظر می‌رسد، ولی با مقایسه سختی‌های بعد از ابتلا به ویروس کرونا و خطرهای فراوانش، بسیار ساده است.

✅ دقت کنید جزئیات بسیار مهم هستند و رعایت نکردن حتی یکی از جزئیات کوچک، می‌تواند منجر به لطمه‌ای جبران‌ناپذیر برای خودتان و اطرافیانتان شود.

@drbmansouri

2728
2738

حالا جالب اینه دیشب تو اخبار مجله ی خبری یه گزارش از فرانسه داشت خبرنگار ایرانی درباره ی فرانسه میگفت دولت شون اینجور گفته ولی اخبار غیر رسمی امار بیشتری میده 😂 یکی نیست بگه خودتونو جمع کنید بابا 

نکاتی در مورد بیماری کرونا از برنامه طبیب شبکه ۳

دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی

توجه: *شدت آلودگی این بیماری به شدت بالاست و به راحتی منتقل می شود*

توجه: *بهترین راه، پیشگیری است*

توجه: *ویروس کرونا ۹ روز در محیط زنده میماند*

توجه: *دست های خود را مکرراً به صورت اصولی با آب و صابون بشویید. زمان شستن با صابون باید حداقل ۲۰ تا ۳۰ ثانیه باشد و بعد با آب جاری آبکشی نمایید.*

توجه: *حفظ فاصله حداقل یک و نیم متری هنگام صحبت کردن با دیگران*

توجه: *در صورت داشتن علایم سرماخوردگی حتما به پزشک مراجعه نمایید‌.

علایمی مثل: تب،تنگی نفس،سرفه، خلط. مخصوصا تنگی نفس*

توجه: * استرس و اضطراب نداشته باشید و آرامش خود را حفظ کنید تا سیستم ایمنی شما ضعیف نشود*

باید ها و نباید ها:

۱- دست دادن و روبوسی کردن اکیداً ممنوع.

۲-رفتن به مهمانی و مهمانی های خانوادگی ممنوع.

۳-کشیدن سیگار و قلیان ممنوع.

۴- استفاده از دستشویی های عمومی ممنوع.

۵- خرید غذای بیرون بر ممنوع.

۶- رفتن به رستوران ممنوع.

۷- رفتن به کافه و سفره خانه ممنوع.

۸- خرید شیرینی از قنادی ممنوع.

۹- خام خواری ممنوع.( گوشت ها و تخم مرغ و غذاهای دریایی را خوب بپزید.)

۱۰- تماس با حیوانات اهلی و غیر اهلی چه زنده و چه مرده ممنوع.( در صورت تماس، دست های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید)

۱۱- خرید ماهی قرمز عید ممنوع.

۱۲- رفتن به آرایشگاه ممنوع.

۱۳- رفتن به باشگاه های ورزشی و استخر ها ممنوع.

۱۴- مسافرت های غیر ضروری ممنوع.

۱۵- دست زدن و استفاده از موبایل دیگران اکیداً ممنوع.

در صورتی که مجبور شدید از تلفن همراه شخص دیگری استفاده کنید از او بخواهید تلفن را در حالت بلندگو قرار داده و با حفظ فاصله و از دور صحبت نمایید. و به هیچ عنوان گوشی موبایل دیگران را به دست نگرفته و یا درِ گوش خود نگذارید.

۱۶- استفاده از تلفن های عمومی ممنوع.

۱۷- رفتن غیر ضروری به دندانپزشکی ممنوع.

۱۸- استفاده از پول ممنوع. در صورت استفاده دست های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید.

۱۹- در خرید ها از کارت خوان استفاده نموده و بعد از آن کارت خود را ضد عفونی کنید.

۲۰- ضد عفونی کردن دستگاههای کارت خوان.

۲۱- هنگام استفاده از دستگاه عابر بانک از دستکش بک بار مصرف استفاده نموده و بعد از آن دستکش را دور بیندازید. و یا از گوش پاک کن استفاده نمایید و بعد آن را دور بیندازید.

۲۲- در مکان های عمومی از دستکش یک بار مصرف استفاده نموده و بعد دستکش را دور بیندازید.

۲۳- در مترو و اتوبوس و اماکن شلوغ از ماسک استفاده نمایید.

۲۴- رفتن به مکان های شلوغ اکیداً ممنوع.

۲۵- رفتن به مساجد و مکان های زیارتی ممنوع.

۲۶- استفاده زیاد از مایعات،مرکبات، سبزیجات و میوه جات تازه.

۲۷-  عمر مفید ماسک های یک لایه ۲ تا ۳ ساعت و ماسک های فیل تر دار n95, هشت تا دوازده ساعت.

۲۸- گوشی تلفن همراه خود را مرتبا" ضد عفونی نمایید.

۲۹- استرس و اضطراب ممنوع.

۳۰-کم خوابی و بیخوابی نداشته باشید.

۳۱- خواب خوب داشته باشید.

۳۲- به خوبی استراحت کنید.

۳۳- هنگام رفتن به نانوایی حتما نان را خودتان جمع کنید. و اجازه ندهید کسی به نان شما دست بزند اگر کسی این کار را کرداز بردن نان خودداری کنید.

هنگام جمع کردن نان دستهایتان استریل باشد ( با آب و صابون به خوبی شسته شده باشد و بعد از شستشو با سطحی در تماس نباشند) و یا استفاده از دستکش یک بار مصرف تمیز.

۳۴- افراد بیمار ماسک بزنند.

۳۵- بعد از رفتن به منزل ابتدا صورت خود را به همراه دست ها با آب و صابون به صورت اصولی بشویید.

۳۶- غذاهای مقوی بخورین.

من که الکی شدم 

این قد الکل استفاده میکنم سه تا اسپری دارم خونه ماشین و تو کیف 

رفتم عطاری میگه اینی که بهت دادمو میتونی بخوری و خوراکی 😵😵😵😵

با این حرفا مردم سادرو کور می کنن 

طبیعت و حیوونا ارث پدر و مادر مارو نخوردن پس بهشون ظلم نکنیم .زباله هارو فقط تو سطل زباله بندازیم و به حقوق حیوانات احترام بزاریم .ادبهر ادمی نشون دهنده تربیت خانوادگی اون ادم هست اگه کسی بی ادبی کرد و جوابشو ندادم واسه اینه که با عشق براش گزارش زدم و سپردمش به نی نی یار .بیایید احمق هارو را معروف نکنیم و با ابلهان بحث نکنیم .خدایا مرسی که همیشه شاد, سالم و خوشبخت ترین بودم  💖💖

عزیزم اون ور راجع به وضعیت اسفناک ایتالیا هم چیزی میگن؟

اون ور زیاد حرف میزنن،حرف چرت

کاسه های داغ تر از آش همچین با هیجان منتظرن یکی بمیره سریع بیان بگن،قشنگ معلومه چقدر غم مارو میخورن

نمیدونم این ور همه چیزو میگن یا نه،اما مطمئنم این ور شاید اخبارو کمتر بگه برای حفظ ارامش مردم و سلامت روانیه جامعه 

اما صد در صد اون ور دروغ و غلو و اغراق میکنه برای ایجاد هرج و مرج و به هم ریختن روان مردم

اصلا من نمیدونم به اونا چه ربطی داره؟

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه
2706