2733
2734
عنوان

طرز تهیه دسر برفی ترکیه ای خوشمزه

1790 بازدید | 6 پست

سلام صبحتون بخیر دوستان عزیز من اصالتم ترک هست و عاشق غذاها و دسر های ترکیه ای هستم و کلا دنبال دستور غذا ها و دسر های خوشمزه ترکیم. در این تاپیک هم طرز تهیه دسر برفی ترکیه ای رو براتون اوردم.

مواد لازم برای تهیه دسر برفی با شیر

• شیر : 1/5 لیوان
  • آرد گندم: 2 قاشق
  • شکر: 1/5 قاشق
  • نشاسته گل : 1 قاشق غذاخوری
  • کره : 1 قاشق غذاخوری
  • وانیل : نوک قاشق چای خوری
  • بیسکوییت لیدی فینگر (یا هر نوع بیسکوییت یا کیک به دلخواه،برای مغزی دسر) : به میزان لازم
  • پودر نارگیل : به میزان لازم

طرز تهیه دسر برفی خوشمزه ترکی

برای تهیه این دسر خوشمزه باید ابتدا نشاسته ، شیر سرد و آرد رو با هم مخلوط کنید و به اندازه ای هم بزنید که نشاسته خوب حل شود سپس روی حرارت ملایم (دقت کنید که نباید حرارت گاز زیاد باشد) شعله اجاق گاز قرار دهید و آرام آرام شکر را به آن اضافه نماید و مدام هم بزنید تا به غلظت مورد نظر برسد.

حالا وانیل و کره هم دما با محیط را اضافه کرده و هم میزنیم و از روی حرارت برمیداریم سپس قالب ها را تا نیمه پر کنید و روی آن یک تکه بیسکوئیت یا کیک کوچک بگذارید و باقی قالب را از مواد پر کنید و به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

زمانیکه قالب را از یخچال خارج کردید می توانید دسر را از قالب خارج کنید و داخل پودر نارگیل بغلتانید و روی آن را به دلخواه تزیین نمایید.

نکات قابل توجه برای تهیه این دسر برفی زیبا و خوشمزه ترکی

• اگر مواد به غلظت کافی نرسه، یا قالب ها به اندازه داخل یخچال نمونن، دسر قالبی برنمیگرده.
  • می تونید به جای قالب ، مواد رو داخل فنجان های چینی بریزید،به راحتی برمیگرده.

خيلي ممنونم عزيزم.حالا ك تركي ميتونم ازت سوالي بپرسم خانومي؟

كلا ما ايرانى ها اينجورى هستيم كه حتي تو جايى كه هيشكى نميدونه ما كى هستيم اصلا از كجا هستيم؟؟؟اصلا چه شكلي هستيم؟؟؟داريم پز ميديم...يعني در اين حد فناااااا🤤پز ميدى كه چى بشه؟سايت براى رد تبادل نظره نه پز دادن!!!ميخواى پز بدى؟زحمت بكش برو خونه خالت اينا به خاله و عروس خالتو دختر خالت پز بده كه حداقل بدونن كى هستى.هه😏

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731