2726
عنوان

کیا گوشی شوهراشون چک میکنن بیاین

627 بازدید | 54 پست

من مثلا گوشی شوهرم چک کردم همیشه هم یواشکی چک میکردم یه بارش متوجه شدم یه شیطنت هایی داشته با کسی حرف زده بعدم بلاک کرده به روش آوردم کلی گریه کردم دادو بیداد کردم اینقد ناراحت بودم به خانوادمم یعنی مامان و بابامم گفتم بدشو گفتم که اگه نمیگفتم ار غصه دق میکردم چون خودشم بعدش رفته بود مسافرت

حالا یه جا خوندم اينا حق الناسه و تجسس محسوب میشه گناهه

آخه یه بار مشاور گفت گوشی زن و شوهر نداره نگاه کن تو گوشیش اشکالی نداره این حدیثا رو بخونین خیلی از حق الناس میترسم 

در حدیثى از امیرمؤ منان على علیه السّلام مى خوانیم که فرمود: «تتبّع العیوب من اءقبح العیوب و شرّ السّیّئات ؛ جستجو کردن از عیب دیگران از زشترین عیوب و بدترین گناهان است»( شرح غرر، جلد ۳، صفحه ۱۳۸۶، حدیث ۴۵۸۱)
۴- در حدیث دیگرى از همان بزرگوار مى خوانیم : «من بحث عن اءسرار غیره اءظهر اللّه اءسراره ؛ کسى که از اسرار دیگران تفتیش کند، خداوند اسرار او را برملا مى سازد» (همان مدرک ، جلد ۵، صفحه ۳۷۱، حدیث ۸۷۹۹)
۵- در حدیث دیگرى از همان حضرت علیه السّلام آمده است : «من تتبّع خفیّات العیوب حرّمه اللّه مودّات القلوب ؛ کسى که در جستجوى عیوب پنهانى دیگران باشد خداوند او را از دوستى دل هاى مردم محروم مى سازد.»( همان مدرک ، حدیث ۸۸۰۰.)
۶- در حدیث دیگرى از امام صادق علیه السّلام چنین مى خوانیم : که به یکى از یارانش فرمود: «لاتفتّش النّاس عن اءدیانهم فتبقى بلاصدیق ؛ درباره عقاید مردم تفتیش نکن که بى دوست خواهى ماند.»( بحارالانوار، جلد ۷۵، صفحه ۲۵۳، حدیث ۱۰۹)
چرا که غالب مردم عیوب و اشکالاتى در عقیده (یا در عمل ) دارند که هرگاه پنهان بماند و عمل به ظاهر حال بشود دوستى مردم با یکدیگر میسّر است ، در غیر این صورت انسان بدون دوست و تنها مى ماند. 

بیخیال این حرفا 

حق ناس اون احساس ناامنی هست که شوهرت بهت داده

☀️حضرت مادر هدیه شماست برام نگهش دار☀️                         🌺و قل ربّ اَنْزلني مُنْزلاً مبارکاً و اَنت خیرالْمُنزَلین🌺                                                                                       

من کار به حدیث و مشاور ندارم اما شکستن دل زنش درنبودش خیانت حق الناس نیست

اگر بخواهی به هرچیزی که به تو گفتهمی‌ شود، واکنشی عاطفی نشان بدهیبه «رنج بردن» ادامه خواهی داد.  اگراجازه دهی کلماتِ دیگران تو را کنترلکند، هرچیز دیگری هم تو را زیر سلطهخواهد گرفت! نفس بکش و بگذار بگذرد ...!!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

اینکه به خانوادت گفتیو شوهرتو پیششون خراب کردی بده توکه میخوای باهاش زندگی کنی چراتخریبش کردی اونم که بلاک کرده بود و پشیمون شده شاید فقط باخودش درمیون میزاشتی

حالا که بحث حدیثیه بزار یکی از امام صادق بگم

میگه زن و شوهر باید رفیق هم باشن

رفیقم که به رفیقش خیانت نمیکنه

کارتم درست بوده

دوستم؛من دیکتاتوری نیستم که به دموکراسی رای داده باشه  پس، اگر فکر میکنی نظرم اشتباهه یا حتی ناقصه،بهم بگو  
2706