2726
عنوان

پلاکت خون

76 بازدید | 17 پست

سلام دوستان 

من باردارم ۱۴ هفته . غربالگری و چکاب حاملگی که رفتم پلاکت خونم ۱۱۷ بود و گفتن پایینه. برای سابقه داشتن متاسفانه من زیاد ازمایش ندادم که بدونم فقط ۲ سال پیش موقع عقدم ازمایشامون مشکل داشت قرص آهن و مواد غذایی آهن دار خوردیم بعد ۱۰ روز ازمایش کاملتری دادیم و مشکل حل شد و عقد کردیم. در واقع کم خونی فقر آهن دارم. این میتونه پیش زمینه باشه مهمه؟

یادم رفت اینا رو به دکترم بگم گفت اگه سابقه نداری احتمالا از بارداریه.

میخواستم بدونم کسی مثل من بوده؟ چقد خطرناکه؟ خیلی فکرم درگیرشده!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

منم پلاکت خونم پایین بود ; شب قبل از سزارین ازم آزمایش گرفتن; چون پایین بود دکتر به بیمارستان نوشت حتما پلاکت آماده داشته باشن و سر عمل بهم چهار واحد پلاکت زدن. یه  نصفه روز هم بعد از بقیه اجازه دادن از تخت بیام پایین راه برم. 

انار خیلی خوبه. دارچین وزنجبیل وسیاهدونه هم بده برای پلاکت پایین که قاعدتا هیچ خانم بارداری اینا رو نمی خوره چون باعث سقط هم ممکنه بشه.

دکترم گفت سابقه داشتی گفتم نمیدونم کم خونی دارم ولی برا پلاکت چیزی نگفتن تا بحال... اونم گفت فعلا اونقد خطرناک نیس. ولی بهداشت گفت پایینه حتی پرسید تالاسمی نداری!! بعدم گفت غربالگری دوم بری اونجا بازم اگه پایین باشه خود دکتر بهت میگه چیکار کنی

پلاکت پایین اصلا ربطی به تالاسمی نداره; طرف خیلی بی سواد بوده. 

منم تعجب کردم ولی تو سیستم ثبت اطلاعاتمو که وارد میکرد هی پیام اخطار میومد که مورد مشکوک تکرار آزمایش و ...

حالا بیشتر حرف دکتر واسم ملاکه ولی در کل میخواستم بیشتر راهنمایی بگیرم از دوستانی که تجربه داشتن

شما از اول پایین بود؟ چیا میخوردی تاثیری رو بالا بردنش داره؟

من از سه چهار سال قبل از بارداریم پایین بود. انار رو بهت گفتم بخور. چیزای دیگه هم  اان یادم نیست.سرچ کن تو گوگل پیدا کن بخور  ولی اینقدری که فکر می کنی خطرناک نیست. اصولا بارداری باعث پایین اومدن پلاکت میشه در همه افراد. ولی من چون تو کارم با مواد شیمیایی آروماتیک کار می کردم ; حساسیت داشتم و باعث نوعی از  بیماری آی تی پی شد که پلاکت رو پایین میاره.

2706