2410
2553
سلام
من شش ساله ازدواج کردم اوایل ازدواج 60 کیلو بودم و همان اوایل ازدواج یک حاملگی پوچ داشتم که کلی چاق شدم و نزدیک هفتاد کیلو بعد شاغل شدم و دوسال پشت میز سرکارم هم تهران بود و خودم کرج و شدم هفتاد و پنج کیلو
چهار سال گذشت و با وجود تردمیل و تلاش (البته شکمو هستم ولی ورزش میکردم)وزنم کم نشد ولی پابت موند
شوشو خیلی بهم گیر میداد و میگفت چرا وزن اوایل ازدواج را نداری؟؟؟
من هم ناراحت میشدم من را تهدید میکرد و میگفت اگر من به دیگران نگاه کردم نگی چرا؟
و برای اینکه من را تشویق کنه خیلی کارا کرد و کلی حرصم را در میاورد و من فقط حرص میخوردم و اصلا به غیرتمم برنمی خورد آخه من با تشویق همیشه کارام پیش میره نه با مبارزه منفی
همش هم تا سه سال همش بحث داشتیم
آقا تازه خودش هم پا به پای من چاق میشد اما همش میگفت من مردم
اینقدر کسا هستند شوهرشون چاقتر از منه ولی زناشون مانکنن
تو منتظری من لاغر کنم بعد خودت؟
اصلا اشتباهات خودش در نظرش نمیاد و الان شکمش بزرگ شده و قلب درد گرفته و نقرس هم داره از بس که سر کاهش وزن اذیتم کرد
من بعد از چهارسال پسرکم به دنیا اومد که سر اون شدم 85 و بعد که شیر دادم شدم 78
بعد اصلا نی نی نمی خواستم و جلوگیری طبیعی داشتیم که بعد از پسرم یکبار کورتاپ کردم بعد هم دوباره الان حامله ام و هنوز سه ماهم تمام شده و در چهار ماهم 84 کیلو شدم
که دکتر گفت باید رعایت کنی و اینهمه وزن نگیری
که شوهرم بیشتر عصبانی شد وقتی از دکتر اینا را شنید
من هم چای سبز میخورم و روزی یکساعت ورزش دارم و بیشتر میوه میخورم شام هم ماست میخورم یا شیر با نان تست یک کف دست یا یک تکه پتی بور
یه مدت سر نی نی ناخواسته ناراحت بودم اما وقتی دیدم خیلیا به سختی باردار میشن خب باهاش کنار اومدم و یه مدت هم سر این افسرده شده بودم
من قدم 1.64 هستش
حالا میگید چکار کنم الان پسرم دو سال و یک ماهشه
من میتونم دراز نشست برم؟؟؟
ورزش خوب واسه شکم و پهلو میدونید که واسه نی نی هم مضر نباشه
خیلی دوست دارم این شوهرم را ساکت کنم دیگه از غرغرای اون و مامانم و پزهای خواهرشوهرام به خاطر کم کردن وزنشون و لباساشون خسته شدم
داشتم لاغر میشدم که حامله شدم.
من چکار کنم که بتونم تو خیلی موارد به شوهرم پابت کنم که تقصیر با اونه (البته چاقی من که تقصیر خودمه)
اما تو موارد دیگه هم اون وقتی کار اشتباهی میکنه همش میگه فلانم موقع که تو فلان اشتباه را کردی من گذشت کردم تو هم گذشت کن
یا میگه خودت که بدتری
یا میگه من که بهتر از تو هستم تو این اشتباه و این اشتباه و فلان کار را میکنی اما من نکردم
خلاصه دو قورت و نیمش هم باقیه
من هم روم کم نمیشه و از خودم دفاع میکنم
اما به خدا دیگه حوصله بحث را ندارم از طرفی نمیتونم اشتباهاتش را بهش متذکر بشم چون اونوقت اون سریع اشتباهات من را سرکوفت میزنه حتا اگر حلش کرده باشم.
در آن سرای که زن نیست انس و شفقت نیست /در آن وجود که دل مرد مرده است روان
عزیزم چای سبز واسه خانوم های باردار خوب نیست ورزش هم میتونی شنا بری و پیا ده روی ولی دراز نشست و کلا ورزشهای آما دگی جسمانی نمیتونی انجام بدی غذا رو باید حجمش رو کم کنی و دفعات خوردنت رو زیادکنی میوه و سبزی جات باید زیاد بخوری تو دوران بارداری نباید هیچ چیزی از برنامه غذا یت حذف کنی . شیر و ماست هم شیر و ماست کم چربی مصرف کن
گلم این که غصه نداره ..... بدون این که به شوشو بگی برو پیش یه متخصص تغذیه که بهت رژِیم دوران بارداری بده و یواشکی هم آن رژِیم را رعایت کن مطمئن باش که وزن زیادی تو دوران حاملگی اضافه نمیکنی بعد از بدنیا آمدن نی نی هم رژِیم دوران شیردهی بگیر...... مطمئن باش که خیلی زود کم میکنی...... البته من خودم هم تو دوران بارداریم خیلی چاق شدم ولی قسم خوردم که سر یکسال برگردم به وزن اول ازدواجم که مطمئنم کم هم میکنم ....... ورزش شکم و پهلو را هم اصلا فکرش را نکن مگه میشه تو دوران بارداری پهلو و شکم کار کنی دختر خوب....... فقط پیاده روی و شنا البته اگر شنا را هم دکترت برات تجویز کرد
زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکیکه همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتن آن را از بین میبرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

صبا جان خواهر من هم حاملگی دومشه و الان 81 کیلو وزن و قد 158 داره . تازه دو ماهشه. اون خیلی می ترسه که خیلی چاق بشه و از اینکه وزنش زیاد نشه شبها شام نمی خوره . امروز که با هم رفتیم دکتر ، دکترش گفت الان تو این وضعیت هیچ چیز مهمتر از سلامتی بچه نیست. خواهر من تو این یه ماه اخیر اصلا وزن زیاد نکرده بود و دکترش گفت که این اصلا خوب نیست. سعی کن چیزهای پر کالری نخوری . به هر حال الان تو ،‌تو موقعیت انجام شده ای . نه اینقدر استرس برات خوبه نه این که خدایی نکرده با رژیم های نادرست به نی نی ات آسیب برسونی. با یه دکتر تغذیه صحبت کن تا رژیم مناسب بارداری بهت بده . این جور ی هم شوهر ت متوجه می شه که تو تمام تلاشت رو داری می کنی و هم خودت این قدر استرس نداری و مطمئن هستی که تغذیه مناسب هم داری.
2720
صبا جون عزیز دلم غصه نخور که همدرد تو این سایت زیاد داری و نمونه اش خود من که 26 کیلو اضافه وزن بارداری پیدا کردم .از بسکه همه جا بهم میگفتن به به چه اندامی داری !! حالا تا دلت بخواد از ریخت افتادم اما امیدم را از دست ندادم.دیگه چه میشه کرد ؟ صبا جون منم اگه خدا بخواد میخوام انشالا هفته ایی یک کیلو یا یک کیلو و نیم کم کنم.توکلم به خداست.توصیه ام به شما عزیزم اینه که حتما دکتر تغذیه برو و بهش بگو واست رژیم بده.میدونم سخته کاملا درکت میکنم
چه جالب
هر کی یه جور درگیره.............من 59- 60 بودم قبل از بارداری با قد 173
9 ماهه بودم و موقع زایمان شدم 67-68 بعد از 12 روز از زایمانم هم خودمو کشیدم شدم 63
تمام دوران بارداری نگران وزن دخترم بودم و هیچ کس باور نمیکرد حامله ام
شوشو همش میگفت>: زن منو مثلان 9 ماهه حامله است.من ناراحت میشدم
خلاصه که هر گارری کنی بازم این مردا یه چی میگن.....بیخیال.....به سلامتی بچه و خودت فکر کن
بهش بکو منو با بقیه مقایسه نکن من حامله شدم طبیعیه وزنم عوض بشه تو که حامله نشدی بیریخت شدی لووول الان

حامله هستی جاى سبز خیلی بده نخور ورزش هم نکن مهم سلامت بجه هست مواظب باش کاری نکنی که بعد

بشیمونی فایده نداره عزیزم الان فکر وزنت نباش جاق باشی مشخصه حامله هستی کلاس بزار لوووول بعد که زاییدی با

دوستاتت باشکاه ثبت نام کن برو ورزش کن روزانه مخصوصا بیاده روزی سعی کن خودت شیر بدی درسته سخته ولی

اندامت رو جمع میکنه برمیکردی مثل اول انشالله زیاد نکران وزن نباش وزنت بالاتر میره ههههههه بعد که زایدی اکه واقعا

برات مهمه خوش اندام باشی انشالله اراده میکنی وزنت رو کم میکنی موفق باشی عزیزم
2714
عزیزان خانم های محترم
روز شنبه 132 بار به نام نامی پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی سوره محمد که شامل 38 آیه می باشد رو با هم برای شفای همه مریض ها برای شادی روح همه اموات برای شادی دل همه خانم ها (مادران آینده ) برای رهای همه گرفتارن با همه قرائت می کنیم

انشاله

نشانی کلوپ مربوطه
http://www.ninisite.com/clubs/chat.asp?clubID=4675&ChatDate=15-4-1389
برای بغل کردنت لحظه شماری میکنم فرشته ی مامان
سلام مرسی از همتون البته من اصلا حساسیتهای اخیرم را به شوهرم ندارم هیچ چیز برام مهم نیست غیر از نی نی و بعدش هم لاغر شدنم به خصوص برای شوشو هم خیلی نگرانم می خوام وزنم که خوب کم شد بهش رپیم بدم الان اگر جلوش را بگیرم میگه تو برو دنبال کار خودت (به خاطر قلبش نگرانشم الان هم تخمه خریده داره جلو فوتبال میخوره :) :) الان هم غذاها را پرچرب درست نمیکنم نمک هم کم میزنم تنقلات هم بیشتر چیزهای ترش میخوریم مثل آب زرشک آلبالو لواشک بدون نمک دیجه خلاصه که هر کی یجوری باید از دست همسرش حرص بخوره(منظورم هردو طرفه) میخواستم اگ باز همر کسی حتا بیشتر از من اضافه وزن داشته بگه و اینکه بعد از زایمان چطوری کم کرده؟ چای سبز که گیاهیه چرا نباید خورد؟ البته من ماه سوم را هم رد کردم میگن سه ماهه اول بده شکم بند حاملگی چه تاثیری داره؟؟؟ من شنیدم بعضیا دکترشون بلافاصله بعد از سزارین شکمشون را میبنده دخترخاله ام گفت که اینطور بوده بیمارستان دی زایمان کرد؟ من تعجب میکنم مگه نباید بخیه ها عرق نکنه و هوا بخوره؟
در آن سرای که زن نیست انس و شفقت نیست /در آن وجود که دل مرد مرده است روان
سلام صبا جونم، اول از همه تبریک بابت اینکه دوباره داری طعم مادر شدن رو حس میکنی، دوم اینکه من توی دوران بارداریم دیابت گرفتم، معمولا کسایی که دیابت میگیرن افزایش وزنشون زیاده اما من تحت نظر دکتر تغذیه 12 کیلو اضافه کردم و دخترم با وزن 3.300 به دنیا اومد، به نظر من به دکترت بگو که نمی خوای خیلی اضافه وزن پیدا کنی ، خودش بهت یه متخصص تغذیه خوب معرفی میکنه، اینجوری هم بچه خیلی خوب وزن میگیره هم اینکه تو بیش از حد چاق نمیشی، بعدش هم میتونی رژیم شیر دهی بگیری و کمتر از شش ماه بشی یه باربی تمام عیار، نگران شوشو هم نباش، از قدیم گفتن بادمجون بم افت نداره :))

اگه شکمت خیلی بزرگ نشه نیازی به شکم بند نیست، منم نبستم، نه در طول بارداری و نه بعدش، فقط دو هفته بعد از زایمان یه چند روزی گن بستم که دیدم خیلی فرقی نداره، اما دکترم گفت شکمم رو با شال یا روسری ببندم که افتادگی پیدا نکنه و بخیه ها م اذیت نشه، شال بالای بخیه ها بسته میشه................ دیگه اینکه خودت که تجربه داری، اگه بعدش مراعات کنی سریع جمع و جور میشی من الان حتی یک گرم هم از اضافه وزن بارداریم نمونده ، در عرض یک ماه همش پرید، تو هم اگه سعی ات رو بکنی هیکلت خیلی زود عالی میشه، موفق باشی خانمی
سلام صبا
من هم اضافه وزن داشتم وقتی هم که حامله شدم ماه 3 که بودم توی یک ماه 5 کیلو اضافه کردم با این که خوراکم تغییر نکرده بود .وقتی رفتم.دکترم حسابی دعوام کرد و گفت تا آخر حاملگی اصلا لب به نون و برنج و شیرینی غیر طبیعی نزن من هم گوش کردم و الان که 7 ماهم داره تموم وزنم همون 5 کیلو بود که اضافه شد و دیگه اصلا وزن اضافه نکردم نخوردن اینها سخت بود ولی حالا خیلی راضیم بچه ام هم رشدش خوبه خدا را شکر.به جای نون جوانه گندم بخور .خورش خالی بخور صبح ها عدسی یا تخم مرغ یا کاهو و شیر و خرما و گردو بخور.قسم بخور که لب به شیرینی غیر طبیعی و برنج نزنی حتی یک ذره. مثل آدم روزه من هم اینکار را کردم اولش سخته ولی یک ماهه عادت میکنی.من اول حاملگی ام بد هیکل بودم ولی حالا هیکلم هم خوب شده و سرحالم و افسردگی هم نگرفته ام. دکتر من خیلی توصیه میکرد کاهو زیاد بخورم و میوه
عزیزم، به نظر من سعی کن هفته نامه سلامت بگیری، هر هفته یک مورد از افرادی که وزن های خیلی بالا ( و یا خیلی کم ) داشته اند و مثل شما با تلاش های فراوان ( ولی غیر علمی و غیر هدفمند ) نتیجه ای نگرفته بودند تا اینکه با مراجعه به دکترهای حاذق، راحت و بدون ضرر با یک برنامه زمانی معقول به وزن مناسب خود رسیده اند، را با ذکر نام دکتر، گزارش می کند. به نظر من، الان اولین و مهمترین وظیفه شما، سلامتی نی نی توراهیتان است، و در مرحله دوم رسیدن به وزن مناسب. خواهشا اولی را فدای دومی نکنید.
2706