2726
با‌جمله‌اخرت‌موافقم‌..ایشالله‌خدا‌خودش‌همرو‌کمک‌کنه‌ وهم‌مارو⚘

امیدوارم زندگی خوبی داشته باشی☺🌹

عقلم بدزد لختی چند اختیار دانش                                 هوشم ببر زمانی، تا کی غم زمانه                                                 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

.

آنگاه زنی گفت با ما از شادی و اندوه سخن بگو..

و او پاسخ داد:

شادی شما همان اندوه بی‌نقاب شماست

چاهی که خنده‌های شما از آن برمی‌آید، چه بسیار که با اشک‌های شما پر می‌شود..

و آیا جز این چه می‌توان بود..!؟

هرچه اندوه، درون شما را بیشتر بکاود

جای شادی در وجود شما بیشتر می‌شود.

مگر آن "نی" که روح شما را تسکین می‌دهد، همان چوبی نیست که درونش را با کارد خراشیده‌اند؟

هرگاه شادی می‌کنید، به ژرفای دل خود بنگرید تا ببینید که سرچشمه‌ی شادی به جز سرچشمه‌ی اندوه نیست.

پاره‌ای از شما می‌گویید:

شادی برتر از اندوه است و برعکس..

اما من به شما می‌گویم که این دو از یکدیگر جدا نیستند.

این دو با هم می‌آیند و هرگاه که شما با یکی از آن‌ها بر سر سفره می‌نشینید، به یاد داشته باشید که آن دیگری در بستر شما خفته است..

@

#جبران‌_خلیل‌_جبران

. آنگاه زنی گفت با ما از شادی و اندوه سخن بگو.. و او پاسخ داد: شادی شما همان اندوه بی‌نقاب شماست ...

☀️
"عشق"
شما را چون خوشه های گندم
دسته می کند.
آنگاه شما را به خرمن کوب
از پرده خوشه بیرون می آورد.
وسپس به غربال باد دانه را
از کاه می رهاند،
و به گردش آسیاب می سپارد
تا آرد سپید از آن بیرون آید.
سپس شما را خمیر می کند
تا نرم و انعطاف پذیر شوید،
وبعد از آن شما را بر"آتش مقدس" می نهد
"تا برای ضیافت مقدس، نام مقدس شوید"

عشق با شما چنین رفتارها می کند
تا به "اسرار قلب خود معرفت" یابید.
و بدین معرفت با قلب زندگی پیوند کنید
و جزئی از آن شوید.....

جبران خلیل جبران
ترجمه دکتر الهی قمشه‌ای

عقلم بدزد لختی چند اختیار دانش                                 هوشم ببر زمانی، تا کی غم زمانه                                                 
. آنگاه زنی گفت با ما از شادی و اندوه سخن بگو.. و او پاسخ داد: شادی شما همان اندوه بی‌نقاب شماست ...

از کدوم کانال شعر هارو میذارید؟

می‌گویم و گُه روی ورق می‌آید از همه زندگی‌ام بوی عرق می‌آید خواب خوش بودم و سردرد پس از بیدار ...

شعر از موسوی یا اختصاری هس؟؟

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
☀️ "عشق" شما را چون خوشه های گندم دسته می کند. آنگاه شما را به خرمن کوب از پرده خوشه بیرون می آورد. ...

عالی

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
به قول هیچکاک . . هرچی خوبه. یا چاق کننده هست. یا مضره. یا تلخه.. یا دوره یا گروونه یا متاهله.. . . ...

سیگارهای بهمنش را دوست دارم

عطر خوش پیراهنش را دوست دارم

گفتند دیوانه ندیدی زن گرفته؟؟

دیوانه ام حتی زنش را دوست دارم ....

توی سیو شده های چندین سالمه

اون پیج اینستا برا خودتونه؟

اره،خودمم،تشریف بیارید اگه خواستید

فالو کردم ولی تو اینستا  زیاد فعالیت ندارم

2706