2726
عنوان

شیوه های همسرداری(1)

2591 بازدید | 139 پست

این تایپیک طولانیه

پیشاپیش ازاینکه حوصله به خرج میدید و می خونید سپاسگزارم    

یه چیز خیلی جالب که نظرمنو به خودش جلب کرد این بود که:

وقتی سعی میکنم از لحاظ عاطفی مستقل از همسرم باشم...

تو ذهنش علامت سوال ایجاد میشه و باعث میشه واسه رابطه مون تلاش کنه.

حالا قصدم از مطرح کردنش چی بود؟!

اوایل رابطه ام با همسرم هر دو طرف نسبت بهم خیلی مشتاق بودیم

و این اشتیاق باعث میشد که ما هروز یک تایمی رو به هم اختصاص بدیم

واز بودن در کنار هم لذت ببریم...

شاید درست نباشه من مسایل خصوصیه زندگیمو اینجا مطرح کنم 

ولی این اشتیاق از جانب همسرم تا اوایل شهریور ادامه داشت

و احساس میکردم کم کم شعله ی اشتیاقش رو به خاموشیه...

لازمه همینجا عرض کنم منظور من این نیست که دیگه شوهرم دوستم نداشت،اتفاقا وقتی من بهش میگفتم تو منو دوستنداری و من دوستداشتنت رو نه مثل سابق میشنوم و نه میبینم ونه لمس میکنم

تعجب میکرد و میگفت چرا همچین فکری میکنی؟!و من فقط به این پاسخ بسنده میکردم که تو دیگه مثل گذشته نیستی...(1)

من فقط در تلاشم از کسی که دیروز بودم بهتر باشم    من به خودم قول دادم که فیلم های خوب ببنیم کتاب های خوب بخونم و ورزش کنم و غذاهای خوشمزه یادبگیرم و برای بهبود روابط باهمسری تلاش کنم  ونتایجش رو تو وبلاگ شخصی ام ویا صفحه ی نی نی سایت ثبت کنم،به رشته های روانشناسی و علوم سیاسی والهیات و تاریخ علاقه دارم و یکی از هدف گذاری هام گرفتن مدرک تواین چندتا تا رشته است.  آرزو و ثبت اهداف برای هیچ کسی عیب نیست حتی شما دوست عزیز،پس شماهم ازهمین لحظه برای رسیدن به آرزوهاتون تلاش کردن رو شروع کنید،نی نی سایت واقعا اعتیاد میاره اگه منو زیاد تواین سایت دیدید تیکه و کنایه راجب اهدافم آزاده،واقعا بایدمدیرتش کرد جمعه ها تایپیک نتایجم رو میذارم ولی اگه یه تایپیک خوب داشتید و یا دیدید منم تگ کنید،

حالا دلایل این اتفاقا چی بود؟!

چرا اوایل همسر من وقتی واسه تحصیل به یک شهر دیگه میرفت هروز باهام حرف میزد و تایم مکالممون بالای یک ساعت بود ولی بعد از اوایل شهریور بعضی موقع ها فقط سه بار در هفته ازم خبرمی گرفت؟!

چرا نسبت به اوایل از نظر احساسی دیگه مشتاق نبود؟!

چه اتفاقی افتاده بود؟!

من بارها و بارها این علامت سوال رو باخودم مرور میکردم

و میگفتم مگه من چیکار کردم؟!

چیکار کردم به جز اینکه هر چقدر ازم دور تر میشد بهش نزدیک تر میشدم چرا هرچقدر بهش نزدیک میشدم پسم میزد؟!

تا که شصتم خبر دار شد     

تا اینکه متوجه شدم اتفاقای وحشتناکی افتاده، اتفاقی که خیلی منو متعجب کرد...

من فقط در تلاشم از کسی که دیروز بودم بهتر باشم    من به خودم قول دادم که فیلم های خوب ببنیم کتاب های خوب بخونم و ورزش کنم و غذاهای خوشمزه یادبگیرم و برای بهبود روابط باهمسری تلاش کنم  ونتایجش رو تو وبلاگ شخصی ام ویا صفحه ی نی نی سایت ثبت کنم،به رشته های روانشناسی و علوم سیاسی والهیات و تاریخ علاقه دارم و یکی از هدف گذاری هام گرفتن مدرک تواین چندتا تا رشته است.  آرزو و ثبت اهداف برای هیچ کسی عیب نیست حتی شما دوست عزیز،پس شماهم ازهمین لحظه برای رسیدن به آرزوهاتون تلاش کردن رو شروع کنید،نی نی سایت واقعا اعتیاد میاره اگه منو زیاد تواین سایت دیدید تیکه و کنایه راجب اهدافم آزاده،واقعا بایدمدیرتش کرد جمعه ها تایپیک نتایجم رو میذارم ولی اگه یه تایپیک خوب داشتید و یا دیدید منم تگ کنید،

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نه اشتباه نکنید همسر من بسیار آدم پاک و مومنی هست و از این بابت شاکر خداوند هستم 

نه اشتباه حدس زدید خیانتی در کار نبود...

من به این مسیله مهم اصلا توجه نمیکردم و همین مسیله باعث شده بود که همسرم تو ابراز احساسات عاطفی کمی سرد بشه...

بله اشتباه از من بود،اشتباهات من ناخودآگاه باعث این رفتار تو همسرم شده بود؟!

خب اشتباهات من کجا بود؟!

2728
ینی چی که از لحاظ عاطفی مستقل باشی ؟ 

سوال منم هست

خدایا می‌دونی دل من دلبسته‌ی دلیه که دل بسته بهم...می‌دونی قصه‌ی عشق ما اون‌جور که بخوایم دل بِکَنیم نیست...خدایا بعد از «11» سال عآشقی قایمکی و یه دنیا دوری و حسرت دیگه دلامون طاقت نداره😥ما هر چیزی رو که ممکن بود باهم تجربه کردیم 😍از قدم زدن توی ساحل🌊زیر بارون ☔تا گریه و قهر و آشتی‌های هزار مدله...خدایا آتیشِ🔥 عشق ما هر روز شعله‌ورتر میشه حتی اگه این عشق یازده سال دیگه هم با همین دوری بمونه و به وصال نرسه😢 خدایا من توی این عشق صبورم...طاقت میارم فقط چون خودت،خودِ خودت این عشق 💖رو به دلامون هدیه کردی 😻و میدونم بلاخره یه روز دیر یا زود من و مَرد زندگیم پای اون سفره می‌شینیم و مِهرمون رسمی میشه🙏 😍میشه قطعا میشه چون تو خدایی و ما هم بنده‌های حسابی پیگیرت 😇پس زیاد منتظرمون نذار و هر چه زودتر یه زندگی عاشقانه‌ی 💝عَلوی و فاطمی💝 زیر سایه‌ی خودت نصبیبمون کن سایه‌ی سر💙 الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم{آذرمآهِ9۸}👑داره می‌رسه روزهای قشنگمون😍الهی‌آمین🙏{بهمن‌مآه98}تیکر؛تاریخ تقریبی شروع خوشبختیمونه😻 وزن اولیه 64Kgوزن هدف57Kg📣من قطعا می‌تونم💪شروع ورزش و به‌اندازه خوری 16 دی 98 📣 نکته مهم: تقویم رژیم من هفدهم نداره⛔ شانزدهم..هجدهم..نوزدهم...و الی آخر😀 معلومه که می‌تونم😎 💝اِلا بِذکر الله تَطمَئنَ القلوب💝 خدایا شکرت برای همه چیز💖 

بذارید خیلی شیک تر براتون تعریف کنم،تو کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی یک قسمت هست که میگه ساکنان مریخ افرادی هستند که در مواقع فشار و استرس ومشکلات به غار هاشون پناه میبرند و تا وقتی که اون مسیله و فشار یا استرس رو حل نکند و یا فراموش نکنند از غارهاشون خارج نمیشن،و برای حل مسایل شون هیچ گاه از یک ونوسی کمک نمیخوان و اگر بخوان از کسی کمک بگیرند،قطعا اون فرد یک مریخی دیگه است نه یک ونوسی...

حالا چرا مریخی ها اینطورین؟!اول بخاطراینکه خلقتشون متفاوت از ونوسی هاست

دوم اینکه فکرمیکنند اگر از یک ونوسی کمک بخوان دیگه کفایت کافی واسه زندگی مشترک رو ندارند ودیگه تکیه گاه خوبی واسه ی معشوقه ی ونوسیشون نیستند...

حالا اینجا چه اتفاقی می افته یک ونوسی همسرمریخیه خوشتیپ اش رو خیلی دوستداره

و چون در خلقتش کمک به تمام موجودات نهادینه شده ،سعی میکنه واسه حل مشکلات همسر مریخیش پیش قدم بشه و بره و اونو از تو غار خودش بیاره بیرون 

اینجاست که فاجعه اتفاق میوفته و ونوسی بدون اینکه بدونه باعث دوریه بیشتر همسرش میشه...

تعجب کردید؟!منم اولش تعجم کرد

بله اگر تو این دوره هرچقدر به مریخی نزدیک تر بشید و باعث بشید زودتر از موعد اونو از غارش بکشید بیرون اون فرصت کافی واسه حل مسایل و مشکلاتش پیدا نمیکنه و دوره ی پناه بردن به غار مشکلاتش کامل نمیشه و این رفتار ونوسی ها باعث میشه مریخی دوباره زودتر از موعدش به غارش پناه ببره و حتی از ونوسی متنفر بشه...

خبر جالب وخوش اینکه هرچقدر مریخی ها تو این دوره از ونوسی ها دورتر بشن ،دوباره با کشش بیشتری به سمت ونوسی ها جذب میشن.این دوره مثله یک کش میمونه.هرچقدر ازت دورتر بشه با قدرت بیشتری بهت نزدیک تر میشه....

اشتباه من هم اینجا بود،نمیذاشتم دوره ی پناه بردن همسرم به غار تکمیل بشه...

همین...

یکبارم تو اکسپلور اینستا میچرخیدم که به طور اتفاقی حرفای یک خانم روانشناس گل و خوشگل رو گوش کردم

یک خانمی بهشون گفت که همسرم وقتی از سرکار میرسه جلوی تلویزیون غذا میخوره و جلوی تلویزیون میخوابه و حتی جلوی تلویزیون مدام سرش تو گوشیه و به من اصلا توجه نمیکنه(2)

خانم روانشناس خوشگلمونم گفت میدونی چرا بهت توجه نمیکنه؟!

بخاطر اینکه مدام توی ذهنت این حرکتشو دنبال میکنی و باخودت میگی چرا به من توجه نمیکنه،دخترجون به این رفتارش اصلا توجه نکن و برات مهم نباشه،چون هرچقدر برات مهم باشه اون بیشتر رفتارشو ادامه میده ،چون دیگه علامت سوالی توی ذهنش ایجاد نمیکنی 

که بیاد سمتت،همش تو درگیر شوهرت میشی و دیگه هیچ جذابیتی واسه همسرت پیدا نمیکنی...

یک چیز جالب دیگه هم که تو یک کتاب دیگه خوندم ولی متاسفانه اسم کتاب رو فراموش کردم اینکه،خانم ها به هیچ وجه در روابطتون  به جای طرف مقابل جبران نکنید چون شما وظیفه ی طرف مقابلتونو انجام میدید و ناخودآگاه به طرف مقابلتون القا میکنید که اون دیگه هیچ وظیفه ای نداره و برای بهبود روابط دیگه هیچ تلاشی نکنه...

حتی مورد داشتیم طرف از این وضعیت خوشش میومده چون اینطوری دختر مورد نطر رو راحت تر بدست میاورده و به اصطلاح دنباله خودش میکشونده

متاسفانه همین اتفاقای ساده باعث شده بود که شوهرم راضی بشه ازاینکه از دل تنگی دق کنه ولی به زبون نیاره...دوستم داشته باشه ولی خیلی کم بگه...

الان یک سری از افراد میان میگن نه بعضی ها مدلشون اینجوریه که ابراز احساساته کلامی نمیکنن...

نه دوست عزیز اشتباه نکن...

ما مسیول رفتارهای طرف مقابل هستیم.بارفتارهایی که بهش القا میکنیم باعث شکل گیریه روابطش با خودمون میشیم...

میخوای این رو به عنوان یک اصل قبول کن ویا خودت بهش برس...

پ ن:

1.بارها تو متنم تاکید داشتم،همسرم منو دوستداره و من این موضوع رو میدونم ولی باعث شده بودم که دیگه زیاد بهم ابراز احساسات نکنه

2.شاید شما هم مثل من فکرکنید اگه زن خوشگل باشه و به خودش برسه میتونه شوهرش رو تو مشتش نگه داره . زهی خیال باطل که چقدر خانم های خوشگل داریم ولی برای همسرانشون کسالت آورن.....

پایان

خب بی‌تفاوت هم باشیم ک میگه سرده،ب من توجه نداره و اینا

خدایا می‌دونی دل من دلبسته‌ی دلیه که دل بسته بهم...می‌دونی قصه‌ی عشق ما اون‌جور که بخوایم دل بِکَنیم نیست...خدایا بعد از «11» سال عآشقی قایمکی و یه دنیا دوری و حسرت دیگه دلامون طاقت نداره😥ما هر چیزی رو که ممکن بود باهم تجربه کردیم 😍از قدم زدن توی ساحل🌊زیر بارون ☔تا گریه و قهر و آشتی‌های هزار مدله...خدایا آتیشِ🔥 عشق ما هر روز شعله‌ورتر میشه حتی اگه این عشق یازده سال دیگه هم با همین دوری بمونه و به وصال نرسه😢 خدایا من توی این عشق صبورم...طاقت میارم فقط چون خودت،خودِ خودت این عشق 💖رو به دلامون هدیه کردی 😻و میدونم بلاخره یه روز دیر یا زود من و مَرد زندگیم پای اون سفره می‌شینیم و مِهرمون رسمی میشه🙏 😍میشه قطعا میشه چون تو خدایی و ما هم بنده‌های حسابی پیگیرت 😇پس زیاد منتظرمون نذار و هر چه زودتر یه زندگی عاشقانه‌ی 💝عَلوی و فاطمی💝 زیر سایه‌ی خودت نصبیبمون کن سایه‌ی سر💙 الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم{آذرمآهِ9۸}👑داره می‌رسه روزهای قشنگمون😍الهی‌آمین🙏{بهمن‌مآه98}تیکر؛تاریخ تقریبی شروع خوشبختیمونه😻 وزن اولیه 64Kgوزن هدف57Kg📣من قطعا می‌تونم💪شروع ورزش و به‌اندازه خوری 16 دی 98 📣 نکته مهم: تقویم رژیم من هفدهم نداره⛔ شانزدهم..هجدهم..نوزدهم...و الی آخر😀 معلومه که می‌تونم😎 💝اِلا بِذکر الله تَطمَئنَ القلوب💝 خدایا شکرت برای همه چیز💖 
2706