2733
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مادر بزرگا یه ادویه مخصوص دارن که آبگوشتشون محشر میشه

از مادربزرگت بگیر

افراد سمی شما را دیوانه میکنند. آنها مهارت دارند، که شما را آزار دهند!               تنها رمز این است، که سر حرف خود بمانید و وقتی فردی قصد عبور از مرز شما را دارد ، بر خط قرمز های خود پافشاری کنید.
2731

عزیزم من همیشه از ابگوشت بدم می اومد چون بد درست میشد جدیدا عاشقش شدم چون فهمیدم فوت و فنش چیه باید اون ادویه و رب و اینایی که بهش میزنی خیلی خوشمزست کنه بعلاوه اینکه گوشت های با چربیتو بذار داخلش ک بپزه

2738

عزیزم باید دنبه اتو رنده یاچرخ یاخوردریزکنی بزاری توقابلمه تابه روغن بیفته بعد گوشت ورب گوجتو تواین روغن تفت بدی محشرمیشه امتحان کن

امیدوارم خدا به زودی یه نی نی سالم بزاره بغل همه منتظرا

من ناهار درس کردم😊

ادویه مخصوص داره از عطاری بگیر 

من پیاز زیاد رو با گوشت تفت میدم زردچوبه فلفل چیلی ادویه گوشت و ادویه آبگوشت میزنم با یکم پودر لیمو عمانی با رب گوجه و گوجه خورد شده پخته شده بعدم بقیه چیزا رو میزنم بهش همه هم خیلی تعریف میکنن همیشه 

ول کن جهان را...قهوه ات یخ کرد☕

نخود رو از شب قبل خیس کن , گوشت گوسفندی و تقریبا همون اندازه گوشت , دنبه گوسفند , استخوان راسته گوسفند , پیاز , زردچوبه و نمک بریز تو قابلمه اب بریز بزار بپزه , بعد پخت تو یه ظرف جدا سیب زمینی و کمی از دنبه های پخته شده ابگوشت و نمک و کمی از چربی روی ابگوشت و کمی اب بریز بزار سیب زمینی بپزه , اب قدری بریز که بعد پخت  سیب زمینی ها دیگه زیاد اب نمونه توظرف , بعد سیب زمینی و مخلفات شو بریز داخل ابگوشت پخته شده , کمی رب بزن ( رب زیاد نباشه) , خواستی گوجه بریز بزار چند قل بزنه گوجه ها پخته بشه , اخر سر میتونی کمی ادویه ابگوشت بریزی , نباشه مهم نیس , ما ادویه مخصوص داریم ولی میتونی ادویه تند جنوب یا مشهد هم بریزی , یکی دوبار بجوشه , اماده اس

برا خوشمزه بودن نباید نخود و سیب زمینی نسبت به گوشت زیاد باشه  , و حتما سیب زمینی رو جدا بپز چون حین پخت هرچی طعم و چربیه میکشه بخودش ابگوشت بی مزه میشه , میتونی کمی از دنبه هارو له کنی تو ابگوشت و اضافی شو دور بریزی

نخود رو از شب قبل خیس کن , گوشت گوسفندی و تقریبا همون اندازه گوشت , دنبه گوسفند , استخوان راسته گوسف ...

من همه مواد رو میریزم زودپز , نیمساعت میپزم بعد زیر شو خاموش میکنم فرصت میدم تا بخارش خودش خارج بشه کلا حدود پنجاه دقیقه زمان میبره بعد سیب زمینی رو تو قابلمه میپزم اضافه میکنم , ولی ابگوشت تو قابلمه حداقل سه تا چهارساعت زمان میبره درعوض خوشمزه تر میشه , 

2706