2726

سلام

این بخش دوم تاپیک با کلاس بودن هست

بخش اول در مورد لباس و ظاهر  رو میتونید از این لینک مطالعه کنید

اگر شما هم نظر یا تجربه ای دارید لطفا بنویسید که همه بهره مند بشیم:

بخش دوم  : رفتار و آداب اجتماعی

غلط گفتاری و دستوری و املائی نداشته باشیم چون هر گونه اشتباه در نوشتار و گفتار می تونه سندیت و اصالت عقیده ما رو بشدت خدشه دار بکنه

با جامعه در ارتباط باشیم و همیشه هدفی برای دستیابی برای خودمون تعریف کنیم

مطالعه غیر تلگرامی داشته باشیم!

در روز ساعتی رو به تفکر و رسیدگی به خودمون تخصیص بدیم

قانون ها رو محترم بدونیم و هرگز قانون شکنی نکنیم

در جمع لازم نیست راجع به هر چیزی نظر بدیم

شرط انصاف رو در نظراتمون رعایت کنیم.

فتوا صادر نکنیم. آدمها بنا به زمان و شرایط رشد و تغییر میکنند. ما هم از این قانون مبرا نیستیم.

یادمون باشه وقتی نیش میزنیم انگار تیر زهرآلودی پرتاب میکنیم که هدفش فقط زخم برداشتن و درد کشیدن طرف مقابل هست.

وقتی با مسائل بزرگتر و متفاوت از جامعه آشنای خودمون مواجه میشیم سریع گارد نگیریم و نفی نکنیم. بلکه با بررسی مسائل  نظر بدیم.

از جملات مودبانه استفاده کنیم . بی ادبی حتی در جمع دوستان باعث محبوبیت نمیشه.

زل نزنیم!

به بهانه رک بودن گستاخ نباشیم.

دنیا رو به دو دسته ی آدمهای عین ما و ادمهای مخالف و دشمن و منافق تقسیم نکنیم.

در جمع های دوستانه و فامیل در مورد عقاید مذهبی و سیاسی بحث نکنیم.

آنچه بر خودمون میپسندیم بر دیگری ناپسند ندونیم.

عقاید مذهبی انسانها رو محترم بشماریم

دغدغه مراقبت از محیط زیست رو داشته باشیم.

پز ندیم.

اسراف رو نشانه تشخص ندونیم

شما چه توصیه هایی رو بلدید و رعایت میکنید؟

😁

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

کم حرف بزنیم بیشتر فکر کنیم 

گاهی گمان نمیکنی ولی خوب می‌شود، گاهی نمی‌شود ک نمی‌شود ک نمی‌شود 💜الهی و ربی من لی غیرک (خدایا خودت میدونی بجز تو هیچکسو ندارم نگاهتو ازم دریغ نکن😔) 

خداییش یه سری رسم و رسوماتی که میدونیم اشتباهه رو اجرا نکنیم

وقتی توقع داریم واسمون لباس و تخت بچه رو بخرن نمیخرن ناراحت میشیم

این رسمای بیهوده فقط ناراحتی میاره

مامانم گفته واسه نامزدی باید واست کیک بیارن اگه نیارن مامانم ابروریزی میکنه   خب چرا؟!!!!!!!

آرامش خودتون رو فدای بی شعوری دیگران نکنید😊

وقتی حرف میزنیم ارتباط چشمی داشته باشیم.تو محیط های عمومی بلند بلند حرف نزنیم و خیلی بلند نخندیم.من خودم واقعن مواظبم وقتی نظر میدم دل کسی رو نشکونم خیلییی مراقبم امیدوارم خدا کمکم کنه همیشه حواسم به رفتارم باشه که کسی ازم ناراحت نشه.قبل حرف زدن به اون حرفمون خوب فکر کنیم بقول معروف مزه مزه ش کنیم بعد بگیم.

وای! دست رو دلم نذار!

مطالعه ی تلگرامی! الان واقعا اطلاعات و سواد خییییلیا تلگرامی و بدون منبع موثقه. هنوز نمی دونن تو تلگرام هر کسی هر چیزی رو که بخواد می تونه بنویسه و ترویج بده. سایتای غیر معتبر اینترنت هم همینطوره. یه چیزی می خونن و می شنون وهمینطور با اطمینان هی پخشش می کنن.

غلط املایی که خیلیا بهش توجه ندارن و اهمیتی نمی دن هم نشون می ده که طرف هیچوقت مطالعه ی درست و حسابی نداشته. کلمات رو نمی شناسه. همین کافیه که زیاد نشه رو حرفش حساب کرد.

در مورد پذیرش همدیگه، هنوز خیلی راه برای رفتن داریم. ولی باید از یه جایی شروع کرد. کاش می شد همه ببینن که تو کشورایی که شیطان می دونیمشون، چطور میلیون ها نفر با اعتقاد و نظر و پوشش متفاوت کنار هم با احترام و آرامش زندگی می کنن.

همونطور که دوستمون بالاتر گفتن، جلوی رسم اشتباه رو بگیریم. نگیم رسمه...این توجیه نیست. اگه اشتباهه انجامش نده. تو شروع کن. این یه فرهنگه. اگه غلطه، ماییم که باید فرهنگ درست رو جا بندازیم.

زنده باد هیولای اسپاگتی پرنده!
وقتی حرف میزنیم ارتباط چشمی داشته باشیم.تو محیط های عمومی بلند بلند حرف نزنیم و خیلی بلند نخندیم.من ...

آی گفتی من اینقد دیدم با حرف ادمو نیش میزنن دیگه هم انگار جاش خوب نمیشه

خداروشکر

تو زندگی هم دخالت نکنیم

#ایران_زمین.       "نخستین گام برای از میان برداشتن یک ملت، پاک کردن حافظه آن است. باید کتاب‌هایش را، فرهنگش را و تاریخش را از بین برد. بعد کسی را گمارد که کتاب‌های تازه‌ای بنویسد، فرهنگ تازه‌ای جعل کند و تاریخ تازه‌ای بسازد...”.ملت هارا از تاریخشان دور نگه دارید در این صورت راحت کنترل میشوند. تاریکاندیشان می‌خواهند زنان را درسیاهینگه دارند ؛آن‌ها ازروشنشدن ذهن زن می‌ترسند؛چون می‌دانند زن بداند، به کودکش هم یاد خواهد داد ... *من خود اندوهگین نیستم اندوه عالمم، سرزمینی در سینه ام گریه میکند*هیچ کدامتان جرات نداشتیدهمرنگ جماعت نشوید !برای گذراندن یک روز،چقدر زوال روح لازم داشتید،  چقدر دروغ، دولا راست شدن ،دستمال به دستی ،زبان ریزی و نوکر مآبی ! -ویرجینیا وولف

واز کلماتی که مختص تلگرام هست استفاده نکنیم مثلا به جای ای بابا نگیم ای باو .این باو نمی دونم از کجا مد شده من دفعه اول که دیدمش اصلا نفهمیدمش وعجیب بود🤔

غریبه ها در شب🌹
2706