2726

زیاد اتفاق میفته که یک شی خارجی داخل گلوی نوزاد می پره و شما نمی دونید چه کار کنید. این اتفاق معمولا زمانی میفته که نوزاد شما در حال خندیدنه و یا داره غذا میخوره و یکدفعه شما احساس می کنید که چیزی داخل گلوش پریده و در حال خفه شدنه اولین کار اینه که خونسردیتون رو حفظ کنید و سریع دستتون رو داخل دهانش نبرید.

بعد از اینکه یک شی خارجی مثل غذا یا هرچیزی که نوزاد ممکنه از زمین برداره و در دهانش بذاره در گلوی کودکتون گیر کرد معمولا کودک سرفه می کنه و اون شی رو از دهانش خارج می کنه اما اگه با سرفه کردن خارج نشد باید بهش کمک کنید.

اگه در گلوی کودک 1 تا 8 ساله شما چیزی گیر کرد به روش زیر عمل کنید:

پشت کودک بایستید و دستتون رو دور کمر کودک بگیرید. دستتون رو مشت کنید طوری که شصت شما داخل مشتتون باشه. 

مشت رو روی سینه و بالای ناف کودک قرار بدید و مشتتون رو با دست دیگر بگیرید. روی ناحیه ضربه بزنید و کودک رو کمی به سمت بالا فشار بدید. این کار باعث خارج شدن غذا از دهان کودک میشه.

اگه شی خارجی در گلوی کودک زیر یک سال گیر کرد چه کار کنیم؟

نوزاد رو روی بازوی خودتون قرار بدید به شکلی که صورت اون به سمت پایین باشه بعد با پشت دستتون 5 بار بین شانه نوزاد ضربه بزنید.

اگه شی خارجی از گلوی نوزاد خارج نشد کودک رو به پشت قرار بدید طوری که سرش پایین تر از شانه اش باشه. 2 انگشتتون رو در وسط استخوان سینه قرار بدید و 5 تا ضربه وارد کنید.

خوردن چه غذاهایی احتمال خفگی برای نوزاد دارن؟

• غذاهای گرد مثل حبه انگور، پاپ کرن
  •  خوراکی های چسبنده مثل کره بادوم زمینی و کارامل

چطور میشه جلوی این اتفاق رو گرفت؟

بهتره غذای کودک رو پوره یا مخلوط کنید و غذاهای بزرگ و سخت رو به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.

کودک موقع غذا خوردن باید بشینه و در حال حرکت نباشه.

به کودک یاد بدید غذا رو آروم بجود و مقدار غذای زیادی رو وارد دهان خود نکند.

وسایلی که حاوی قطعات کوچکن رو در اختیار کودک قرار ندید.

زیر مبل و همه جای خانه رو چک کنید تا وسایلی مثل سکه و.. نباشه.

اجازه ندید کودک با بادکنک باد نشده و یا ترکیده بازی کنه چون ممکنه آن را داخل دهان بذاره و ببلعه.

برای پسر دومم تو چند ماهگی پیش اومد 

من که خشکم زده بود

مامانم داشت خودش رو میزد

‌سوپر من جان پرید همینجوری کردش در اومد

من با چشم خودم دیدم هر کس هر کسی رو قضاوت کرد، با گذشت زمان بدتر از اون شد، اینو اینجا نوشتم یادم بمونه کسی رو سرزنش نکنم🤐

باید سرو ته اش کنی و بزنی پشتش اروم ولی برای ادم های بزرگ باید روش هایم لیخ کنه یعنی اون بایسته شما از پشت بغلش کنی با دوتا انگشت شستت که جفت کردی بزاری زیر معده اش فشار بدی طرفم یکم به حالت رکوع دربیاد این باعث می شه طرف بالا بیاره و هرچی هست صاف شه می تونی روش هایم لیخ عکس اشو تو نت سرج کنی من دوره امداد نجات دیدم 

💕💕💕💞 توکل به خدا 💞💕💕💕

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728