2733
2734

همونطوری که همه ما میدونیم آمار سرطان تو چند سال اخیر خیلی بیشتر شده و یه جورایی همه ما رو ترسونده😔

آمارهای سازمان بهداشت جهانی(WHO) نشون داده که سالانه ۵۸۰ هزار آمریکایی بر اثر سرطان جون خودشون رو از دست میدن( بچه ها اعتراض نکنین چرا آمار امریکا رو نوشتما، چون فقطWHO آمار دقیق داره اونم واسه آمریکاست)

خب الان سوال پیش میاد که ما چیکار کنیم؟ خوشبختانه با تغذیه مناسب میشه جلوی ۳۵ درصد از این سرطانارو گرفت🤗

من امشب چندتا ماده غذایی واسه پیشگیری از سرطان بهتون میگم🍏🥒🍅

🔵 فولیک اسید: مطالعات نشون داده افرادی که به اندازه کافی فولیک اسید دریافت میکنن احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و پانکراس در اونا کمتره. منابع اسید فولیک: جگر، قارچ، سبزیجات برگ سبز مثل اسفناج، برگ چغندر، بروکلی و ...، نان گندم کامل( سبوس دار یا چندغله) و حبوبات خشک

🔵ویتامین D: افرادی که سطح سرمی ویتامین D در اونا بالا هست کمتر در ریسک سرطان تخمدان، سینه، کلیه و پروستات هستن پس هیچوقت مصرف ویتامین D رو فراموش نکنین. منابع ویتامینD: ماهی و غذاهای دریایی، تخم مرغ، نور آفتاب( ۲تا۳ بار در هفته هربار به مدت ۱۰ دقیقه بازوها و پاها و پشت کمر در معرض آفتاب)

🔵میوه و سبزیجات: میوه ها و سبزی ها بخاطر غنی بودن از آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیکال ها از بهترین مواد برای جلوگیری از سرطان ها هستند. استفاده روزانه از ۴عدد میوه متوسط و ۳ لیوان سبزیجات ریسک سرطان خون، دهان، رکتوم، سینه و مثانه رو ۵۰ درصد کاهش میده

🔵چای سبز: به علت غنی بودن از پلی فنول ها ریسک سرطان معده رو کاهش میده البته به شرط اینکه چای سبزتون تازه دم باشه ها.🔴 ترشی ها، غذاهای شور، مصرف چای و غذای داغ ریسک سرطان معده رو افزایش میده

🔵شیرکم چرب: مصرف کلسیم مخصوصا شیر کم چرب باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان رکتوم، معده، ریه و تخمدان میشه 🔴مصرف نوشابه باعث کاهش کلسیم خون و استخوان میشه و ریسک سرطانایی که گفتمو افزایش میده.

امیدوارم مواردی که گفتمو رعایت کنین و مراقب سلامتیتون باشین💚

خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم، سوالی داشتین حتما بپرسین، یادتون نره دوستاتون رو تگ کنین😉

متخصص تغذیه هستم😊                                         پیج من در اینستاگرام: green1diet@

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

ممنون خیلی کامل بود کاش ی تاپیکم درباره سبک زندگی میزدی🤩😍

نون و پنیر و پونه                                                              کپک زدیم تو خونه                                                    

راستی الان توی این وضعیت جگر و سبزی سالم از کجا گیر بیاریم؟

نون و پنیر و پونه                                                              کپک زدیم تو خونه                                                    
2738
راستی الان توی این وضعیت جگر و سبزی سالم از کجا گیر بیاریم؟

جگر خودش محل تصفیه هست و سالم نیست . 

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    
خیلی از سرطان‌میترسم خیلی ها یعنی هی احساس میکنم سرطان میگیرم 😐😐😐😐😑😑😑

خدانکنه عزیزم. تا جایی که میتونی مراقبت کن و بهش فکر نکن

متخصص تغذیه هستم😊                                         پیج من در اینستاگرام: green1diet@
2706