سلام من باردارم و در هفته 8 هستم. دکترم گفته هرچی مواد نگهدارنده داره نخورم . میدونم انواع کنسروها رو نباید بخورم ولی بقیه مواد غذایی که رو جعبه اش ننوشته نمیدونم مثل سس کچاپ یا غلات صبحانه که به هر دوش معتادم
کسی میدونه اینا رو میتونم بخورم یا نه؟
یا اگر چیزای دیگه ای در مورد غذاهای دیگه میدونین مضره ممنون میشم بهم بگین
سزارین انتخابی یعنی.... خدایا من از لطف و رحمت تو ناامیدم و آنچه را که تو برای من مقدر ساختی باور ندارم. خودم صلاح خودم را بهتر می دانم
1394/08/21
|
09:44
عزیزم به نظر من بهتره همه چیز رو طبیعیش رو بخوری.
این غلات صبحانه هم هیچ وقت نمیتونه جای مواد طبیعی رو بگیره.

تو سه ماه اول مواد دارای ویتامین آ زیاد نخور.چون باعث بالا رفتن احتمال سقط میشه. مثل آب هویج.

تو ماه های اخر هم موز نخور چون باعث زردی گرفتن نی نی میشه.
من اینا یادم بود.

انشالله که بارداری سالمی داشته باشی
عزیزم هرچی که تاریخ مصرف داره یعنی مواد نگه دارنده داره به غیر از شیر و ماستی که مهاتش 2.3 روزه بله سس ها هم مواد نگه دارنده داره..فقط مواد طبیعی مصرف کن گلم میوه و سبزیجات زیاد بخور خیلی واسه نی نیت خوبه...
ألیس الله بکاف عبده؟؟؟ آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست؟؟؟ زمر/36

تخفیف 30 هزار تومانی دیجی کالا برای کاربران نی نی سایت

تاریخ اعتبار تا 20 آبان 96

فرصت طلایی برای کاربران نی نی سایت. برای دریافت کد تخفیف از دیجی کالا اینجا را کلیک کنید

ممنون دوستان گلم لطف کردین. تو این مدت 3-4 باری سس کچاپ خوردم یعنی مشکلی پیش اومده برای نی نی ام؟
راستش بعضی وقتا یادم میره باردارم!
سزارین انتخابی یعنی.... خدایا من از لطف و رحمت تو ناامیدم و آنچه را که تو برای من مقدر ساختی باور ندارم. خودم صلاح خودم را بهتر می دانم
نه که یادم بره منظورم اینه که حواسم نیست و یهو یه چیزایی میخورم که بده اخه من تهوع ندارم کلا زیاد حال و روزم فرقی نکرده
ممنون
دارچین و کرفس رو دیگه واقعا خبر نداشتم!!!!!!!!!!!!!!!

مواد غذایی ممنوع در باداری

ماهی دریا: ماهی هایی که حاوی جیوه باشند بشدت برای جنین مضر هستند. از خوردن ماهی تن و ماهی های دریایی در دوران بارداری خودداری فرمائید.

کنجد: در سه ماهه اول از خوردن کنجد خودداری کنید زیرا احتمال سقط جنین را افزایش می دهد.

لوبیا و نخود: همانند کنجد مصرف لوبیا در سه ماهه اول دوران بارداری محدود شود. زیرا احتمال سقط جنین افزایش می یابد.

کنسروجات: کنسروجاتی که دارای مواد نگهدارنده می باشند را در دوران باداری اسفاده نکنید.

سوسیس و کالباس: حاوی مقادیر زیاد چربی ، ادویه و مواد نگهدارنده هستند. توصیه می شود مصرف آنها را خیلی محدود کنید.

ادویه به مقدار زیاد: مصرف ادویه به مقدار زیاد باعث حساسیت پوستی فرزند شما خواهد شد و فرزندتان پوستی حساس خواهد داشت.

فلفل: مانند ادویه حساسیت پوستی ایجاد می کند ولی شدت آن بیشتر است.

زعفران: مصرف زعفران در ماههای اول بارداری باعث سقط جنین می شود.

گل گاو زبان: نوشیدن جوشانده گل گاو زبان هم خطر سقط جنین را به همراه دارد به خصوص در ماههای اول بارداری.

جگر: مصرف جگر در بارداری به دلیل ویتامین " آ " زیاد آن مناسب نیست و به جنین آسیب میزند.

نمک: مصرف نمک را در دوران بارداری محدود کنید. زیرا باعث احتباس آب در بدن و ایجاد ورم میشود.

گوجه فرنگی: مصرف زیاد گوجه فرنگی سبب ناقط الخلقه شدن فرزند می شود.

ماهی خام (سوشی) : ویتامین های بدن را از بین می برد.

قهوه و چای (کافئین): باعث کم شدن وزن جنین می شود.

سیب زمینی: مصرف زیاد سیب زمینی امکان ایجاد بچه های بدون مغز (انانسفال) را به وجود میآورد.

سرکه: در صورت ویار ترشی ، به طور جدی از خوردن سرکه ، جوهر لیمو (اب نبات های حاوی اسید سیتریک) خودداری نمائید زیرا قلب را ضعیف نموده و گردش خون به سختی انجام می شود.

باقالی: مصرف آن در بارداری فرزند را کودن میکند.

بادام زمینی: مصرف زیاد بادام زمینی باعث می شود فرزند دچار حساسیت شود.

مرسی. شما کیک و بیسکوییت و آبمیوه های صنعتی رو میخورین؟
سلام ........بیسکویت و کیک اشکالی نداره ولی آبمیوه های صنعتی رو به خاطر قند زیادی که دارن نخور........باید از الان رعایت کنی که به دیابت بارداری دچار نشی.......من برنج و ماکارونی هم که قند زیادی داره خیلی کم می خورم....... نمک هم خیلی کم بخور تا فشار خونت بالا نره......
دخترم سارینا مثل باران خدا زیبا هست...رحمتی است برای دل ویران شده ام... نازنینی ست که دوستش میدارم.
زنان باردار می ‌توانند از خوردن خیلی از غذاها لذت ببرند اما برخی غذاها باید در این دوران با احتیاط مصرف شوند یا از خوردن‌ آن ها پرهیز شود. …
جگر و سایر امعاء و احشاء گوسفند و گاو

اگر چه جگر و مواد تهیه شده از احشاء حیوانات، دارای آهن و فولات هستند این مواد همچنین حاوی غلظت زیادی از ویتامین A هستند. هر 100 گرم از این مواد حاوی 13 هزار تا 40 هزار واحد بین المللی ویتامین A است که بیش از 15 برابر نیاز زن باردار است.

مصرف مقادیر زیاد ویتامین A برای جنین در حال رشد در سه ماهه ی اول بارداری مُضر است. در نتیجه همه زنان باردار و زنانی که در حال برنامه ریزی برای بارداری هستند باید از مصرف این غذاها یا غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی ویتامین A هستند مثل جگر، روغن هایی که از کبد حیوانات تهیه می شود و سایر امعاء و احشاء حیوانات پرهیز کنند.

البته لازم نیست که از سایر غذاها که دارای ویتامین A است خودداری کرد مثل شیر، پنیر، ماهی چرب، تخم مرغ و غذاهایی با بتاکاروتن مثل هویج، میوه های قرمز و نارنجی و سبزیجات و سبزیجات برگ سبز.

مغز حیوانات

از همه ی انواع مغزهای حیوانات در دوران بارداری باید پرهیز شود چرا که این مواد ممکن است حاوی باکتری های مُضری چون لیستریا باشد که عامل ابتلا به بیماری لیستریوز است.

اگر چه لیستریوز تنها دارای علامتی شبیه به آنفلوآنزا در مادر می شود، این بیماری می تواند به شدت جنین در حال رشد را تحت تاثیر قرار داده و سبب سقط، مرده زایی یا بیماری های شدید در نوزاد متولد شده، شود.

تخم مرغ خام یا عسلی

تخم مرغ کاملا نپخته(عسلی) یا خام یا غذاهایی که حاوی تخم مرغ نپخته هستند مثل سُس مایونز خانگی و بستنی های غیر پاستوریزه نباید در دوران بارداری مصرف شود چرا که ممکن است حاوی باکتری سامونلا باشد که می تواند سبب مسمومیت غذایی شود.

غذاهای نپخته یا سرد

بسیار مهم است که مطمئن شوید غذاها کاملا پخته اند و سپس مصرف شوند، غذاهای سرد باید مجددا کاملا گرم شوند طوری که بخار از آن ها خارج شود.

گوشت و مرغ خام

توکسوپلاسموزیس بیماری نادری است که توسط نوعی انگل که در گوشت خام وجود دارد ایجاد می شود. این می تواند برای جنین مُضر باشد و در بسیاری مواقع سبب نابینایی و مشکلات ذهنی و عقب افتادگی در جنین شود.

بنابراین زنان باردار باید از خوردن گوشت خام و نپخته پرهیز کنند.

توکسوپلاسموز ممکن است همچنین در مدفوع گربه نیز وجود داشته باشد بنابراین به زنان بارداری که از حیوانات نگهداری می کنند توصیه می شود که هنگام خالی کردن مدفوع گربه حتما دست کش بپوشند.

پختن خوب و کامل گوشت و مرغ می تواند خطر سالمونلا را نیز کاهش دهد.

بادام زمینی

اگر در یک خانواده اعم از مادر کودک، پدر یا خواهر و برادر سابقه ی حساسیت به بادام زمینی دارند یا تاریخچه تب یونجه، آسم، اگزما یا سایر آلرژی ها را دارند، برای کاهش خطر استعداد کودک در حال رشد به حساسیت به بادام زمینی بهتر است مادر از مصرف بادام زمینی و محصولات حاوی بادام زمینی در دوران بارداری و شیردهی پرهیز کند.

شیر غیر پاستوریزه

مادر باردار باید از خوردن همه شیرهای غیر پاستوریزه اعم از شیر گاو، بُز و شیر شتر خودداری کند، شیر بُز هم می تواند عاملی برای افزایش خطر توکسوپلاسموز باشد.

الکل

احتیاجی به ذکر این مورد نیست که مادر باردار باید به طور کامل از مصرف الکل در دوران بارداری بپرهیزد، مخصوصا در اوایل بارداری.

کافئین

اگر چه لازم نیست به طور کلی از مواد غذایی حاوی کافئین خودداری کرد اما به زنان باردار توصیه می شود مصرف کافئین در آن ها بیشتر از 300 میلی گرم در روز نباشد.

مصرف کافئین به میزان زیاد سبب کاهش وزن نوزاد و گاهی سقط می شود.

امروز فهمیدم مصرف باقالی هم خوب نیست
یک سوال دیگه!
انواع کمپوت های میوه هم مواد نگهدارنده دارن؟ مثل کنسروا محسوب میشن>؟
البته میوه تازه بهتره ولی برای موقع هایی که میوه فصل زیاد متنوع نیست میگم