2733
2734

یک سوال دارم که ذهنمو مشغول کرده!

طبق نظریات روانشناسی علت بسیاری از رفتارهای ما ریشه در کودکی ما دارند

(ریشه در تجارب گذشته ی ما)

مثلا:  "ایرادگیر" بودن یک فرد ،

میتونه نشانی از نداشتن اعتمادبنفس کافی در وجودش باشه

یا : "عصبی" بودن یک فرد،

ناشی از ناتوانی در ابراز صحیح خواسته ها و تمایلات درونیش

"نداشتن اعتمادبنفس" ناشی از سرکوب و تحقیری که از خانواده و اطرافیانش دیده

🌿سوال من اینه:

علت "گیر بودن" افراد چیه؟

مثلا بعضی هستند که وقتی به موضوعی کلید میکنند به سختی از موضع خودشون (صحیح یا غلط) کوتاه میان

و اونقدر درموردش توضیح و دلیل میارن که آدم کلافه و عصبی میشه

یا وقتی سر موضوعی بحثی پیش بیاد اصرار دارند حقانیت خودشون به دیگری بقبولانند!

(حتی اگر شده ۲_۱ ساعت بی وقفه بحث و مجادله کنند)

یا وقتی بحثی پیش بیاد دیگه ول نمیکنند و بهش بند میکنن😣

مشکل کجاست دقیقا؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

مشکل اینجاست ک زیادی حال و حوصله دارن

💐تا زمانی ک احساس کنید دچار بدبختی و بی عدالتی هستید، تاریخ تکرار می‌شود. تنها راه نجات از این نفرین آن است ک نسبت ب این غرض ورزی ها و بیدادگری ها بی اعتنایی کنید تا این مساعل آزارتان ندهند.در برابر اوضاع پیرامون تان را نبازید و نسبت ب همه اطرافیان حسن نیت داشته باشید💐  🙄ی تیکه باحال از کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ک ب نظرم جالبه اگر بتونم انجام بدم😝  اوف زندگی من شده فقط خوندن کتابای این مدلی و امید داشتن ب اینکه ی روزی همه آرزوهای من برآورده میشه😜خدا جونم آرزو های منو برآورده کن آرزوی دوستای نی نی سایتیم هم همینطور😍😍😍خیلی دوستون دارم🌈❤️
2738
شايد از اعتماد به نفس كاذبيه كه داره  انقدر به خودش مطمئنه كه حرف حرف خودشه فقط

🌿بیشتر هدفم اینه بدونم راهکار کمک به  تغییر کردن اینجور افراد چیه؟

مثلا کسی که میفهمیم علت فلان رفتارش عدم اعتمادبنفسه، بهش اعتمادبنفس بدیم و....

یعنی چی؟ متوجه نشدم بیشتر توضیح میدی؟

ببین این افرادی که وسواس فکری دارند

مدام در حال نشخوار کردن تفکراتشون هستند.مثلا این افراد میخان یه فکرشون رو به مرحله اجرا برسونند بعد از خودشون میپرسند یعنی این فکر و ایده عملیه؟قابل اجراست؟

فکر میکنند اگه اطرافیان این فکر رو تایید کنند این فکر به بهترین شکل ممکن انجام میگیره و در نتیجه مدام حرف میزنند و توضیح میدن تا اون افرادی رو هم که مخالف فکرشون کنند با خودشون هم راستا کنند.یعنی طرف رو کلافه میکنند که اینقدر راجع بهش حرف میزنند 

ببین این افرادی که وسواس فکری دارند مدام در حال نشخوار کردن تفکراتشون هستند.مثلا این افراد میخان یه ...

خب چجوری میشه بهشون کمک کرد تا این رفتارشون از بین بره

اصلا شدنیه؟

رفتار مناسب طرف مقابل باید چی باشه؟

خب چجوری میشه بهشون کمک کرد تا این رفتارشون از بین بره اصلا شدنیه؟ رفتار مناسب طرف مقابل باید چی ب ...

برای درمان قطعی باید بره پیش روانشناس بالینی و روانپزشک

در مقابل افکارش باید به طور منطقی و آرام باهاش حرف زد و به آرامش تشویقش کرد.یا مثلا گفت الان فعلا راجع به این موضوع حرف نزنیم عزیزم

برای درمان قطعی باید بره پیش روانشناس بالینی و روانپزشک در مقابل افکارش باید به طور منطقی و آرام با ...

مگه زیر بار میره بگی حرف نزنیم😑

تازه بهش برمیخوره چرا به حرفام توجه نمیکنی!

2706