2703
2553
عنوان

خدایا

30 بازدید | 2 پست

آقای مجتهدی میگفتن:
هر وقت نا امید از هر جا شدی بدون خدا کارتو حل میکنه
تا وقتی که به دیگران امید داریم خدا حل کارمون را به دست دیگران میسپاره
و اینو هم باید در نظر داشته باشیم که هر وقت به یاد خدا افتادیم قبل از اینکه ما بخوایم به یاد خدا باشیم خدا به یاد ما بوده

دوستی می گفت :

مگر ممکنه شما فکری از دلتون بگذره و خداوند به اون آگاه نباشه؟ قبل از اینکه به دلتون برسه خدا بهش آگاه هست. خدا انقدر بزرگه که هیچ پوشیده و مجهولی براش در دنیا وجود نداره چه برسه به قلب و دل شما که جایگاه و حرم خودش هست. دل شما هم انقدر بزرگه که خدا رو به خوبی میشناسه, یعنی خدا انقدر بزرگ هست که نمیتونه برای دل هیچ کس مجهول باشه. این وسط که خدا از دل شما آگاه هست و دل شما هم خدا شناس, خود شما ایستادید! کافیه برید کنار تا بتونید ببینیدش...
هر وقت از همه چیز غیر خدا نا امید شدید, خدا کمکتون میکنه

یک دوست دیگه می گفت :
قبل از اينكه بريم سراغ خدا صداش كنيم، اون صدامون كرده كه اومديم داريم صداش ميكنيم خودش لبيك خداست وگرنه ميتونست تو نا اميدي غرقمون كنه سراغش نريم
همينكه ادم سراغ خداميره شكر داره و نشانه اجابته حالا به اون صورت كه خودش ميپسنده و صلاحه اجابت ميكنه

باز آی باز آی هر آنچه هستی باز آی -------------- گر کافر و گبر و بت پرستی باز آی
این درگه ما, درگه نومیدی نیست ------------ صد بار اگر توبه شکستی باز آی

گاهی ادم دلش پر هست, غم و اندوه داره. احساس میکنه بن بست هست و تغییری در کار نیست.

همینی هم که یه موقع هایی یه اتفاقاتی میوفته یا اوضاع جوری پیش میره که شما با دل شکسته بر می گردید طرف خدا و نیازتون رو بهش میگید, همین هم لطف خداست که به دلتون انداخته برگردید به طرفش.

ادم هرچقدر نا اميد باشه درهارو بسته تر ميبينه يه موقع سالي ميگذره اين تو نا اميديش مونده در صورتيكه اين نا اميدي گناه بزرگ و نا بخشودني بوده كه همين باعث هبط وجودش شده
طبق اين حديث قدسي كه من نزد ظن بنده خودم هستم اگر فرد نا اميد باشه به رحمت و كرم خدا ،هيچي دستگيرش نيست مگه اينكه باز لطف خدا شامل حالش باشه
ولي اگه برعكس خوش بينه انگار از زمين و اسمون رحمت بهش ميباره
شده ادم زوركي تلقين كنه همه چي خوبه بايد بكنه يا دعا كنه زيبايي ها و مهربوني خدارو بتونه ببينه
چون بجز خير از خداوند به ما نميرسه ولي نا اميدي ما باعث ميشه همه چي رو در نا اميدي و دوري ببينيم
فقط سعي كنين اميدوار باشين و خودتون به يقين برسين كه مطمئنين كرامت خداوند همه كاري رو ميتونه بكنه و بزرگي خدارو باور كنين
رمز ديدن فقط اينه كه نا اميد نباشين و هميشه به خداوند اميدوار باشين و همه چي رو زيبا ببينين
نا اميدي مثل يه مرض واگير دار همه وجود ادمو ميگيره و پرده وحشتناكي ميشه كه هيچ زيبايي ديگه ازون ضخامت نميتونه عبور كنه واقعا بدترين بلا در عالم نا اميدي هست نا اميدي يعني نداشتن خدا..پوچي و بد بختي محض

بقولي امروز ما همون دعاي ديروز ماست ببينيم براي فردامون چي رقم ميزنيم

خداييش تا اميد نباشه انگار بد بختيه محضه چون ادم به كوچيكي و حقارت و بدي خودش نگاه ميكنه درخوفه هميشه ميبينه ناقابله ،ولي رجا هم به اندازه خوف لازمه بايد هجرت كرد رحمت و بزرگي خداروهم ديد

اگه روزي خدا نكرده شد كه ادم نتونه با خدا حرف بزنه يعني نشانه اي نيست وقتي حرف ميزنه كه همش نشانه استجابت و دعوت خداست يعني هنوزم دوستت دارم كه ميذارم باهام درد دل كني
امان ا زجدايي كه خدانكرده خدا بگه برو گم شو بامن حرف هم نزن

باور كنين بستگي به ديدتون داره اگه اميدوارين هم جواب ميدن حتي اگه دعاي فرد مستجاب نشه يه چيزي ميشه يا راضي ميشه يا يه عنايتي بهش ميشه ولي اگه نا اميد باشين هرچي جواب بدن هم نميبينين
وقتي ادم باته دلش بياد ميشه خودم يه موقع اينجوري ميشم ولي برا اينكه ازين حال ادم در بياد يه ذره بايد له بشه فقط توكل كنه خدارو حس كنه كوچيكيه خودشم ببينه تا تازه در باز بشه مثل بقيه بتونه لطف خدارو ببينه . ولي خداييش همين سختي و تلاش براي رسيدن به اميد و قبضهاي طولاني از نرسيدن خيلي ادمو ميسازه
بعد ادم ميفهمه اين خداي مهربونه براي تراشيدن اين ادم چه تحملي داره...انقد گريه و تلاش و التماس تا بفهميم دوستمون داره و صدامونو ميشنوه

باور كن وقتي صداش ميتوني بكني يعني دوستت داره دوست داره صداتو بشنوه يعني نگفته برو صداتو نشنوم .يعني گفته بهش ندين تا بمونه تا صداش باشه تا اشكاشو ببينم تا باهاش عشق كنم
كجا ميخواي حاجت بگيري بري ؟ انقد ازش بخواه كه فكر نكنه ميذاري بري هي حرف بزن التماس كن زار ي كن
شكر كن گذاشته باهاش بحرفي كم نعمتي نيستا بزرگترين نعمت عالمه با خدا بتوني دم خور باشي

به حرف شیطون هم اصلا گوش ندین ميخواد ازين وصل جداتون كنه بهش اهميت ندين بگين همينجوري عاليه تا چشمت در بياد اصلا نميخوام جواب بده ميخوام همينجوري باشه
كلا با شيطون زياد كل كل هم نكنين كا رخودتونو بكنين براي مبارزه با وسوسه شيطون ميگند شما چند دفعه گوش نده و معكوس كاركن نا اميد ميشه و ميره انشالله چون خودش اخر نا اميديه وضعش خرابه

التماس دعا

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷