2737
2734

این آموزش به تدریج کامل خواهد شد . بحث جذابی برای اوقات فراغت نیست . فقط علاقه مندان وارد شوند . بحث حلقه ها و نوع متغیر ها و مباحث مبتدی در حین آموزش الگوریتم بیان می شود . فعلا سئوالی نفرمایید . با تشکر

اموزشهای برنامه نویسی درخواستی

توضیحات ابتدایی : ابتدا باید در مورد این زبان عرض کنم . اصلا برای تولید نرم افزارهای بانک اطلاعاتی مقرون به صرفه نیست . راحتر بگم . تو ایران کاربرد چندانی نداره . مگر برای Driver نویسی و کار سخت افزاری و( AVR , ATmega ) . پس دیدتون اینجوری باشه که با یه زبان در ابتدا ساده و در انتها سخت روبرو هستین . شکل زبان ++C حفظ میشه . اما Lib ها بر اساس نوع سیستم عامل قابل تغییره . راحتر بگم سیستم عامل تعیین کنندس . چند مدل Compiler داریم . VCCompiler و GCC و MinGW و CygWin . فعلا اینارو داشته باشین تا شروع کنیم

در ضمت یه کمپایلر CROSS PlatForm به اسم QT هم هست که کارش تبدیل Compile به هر نوع سیستم عاملیه . و حتمن یه سری به اون میزنیم و حتمن یه نوع IDE برای کد نویسی باید انتخاب کنید . که بر اساس سیستم عامل و Compiler باید انتخاب بشه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

انتخاب من برای این سری آموزش Visual Studio با Compiler VC 2019 هستش . البته از Lib های 2019 در Algorithm قرار نیست استفاده بشه . فقط در Print نتایج استفاده میشه . طبیعتا یه توضیح کوچیک برای شروع الگوریتم باید بدم . 

مبحث اشاره گر : Pointer

2731

در شکل بالا متغییری به اسم x ایجاد کردیم . مقدار 8 رو بهش دادیم . در C++  ما میتونیم یه Pointer درست کنیم و با استفاده از ادرس Memory مقدار ذخیره شده در Cell حافظه رو بخونیم . مثلا تو عکس یه متغیر به اسم p* درست کردیم که یه متغیر Pointer هستش . ( Pointer ها با * تعریف میشن ) پس این Pointer تعریف میشه و بعدش در خط بعدی با استفاده از &  که معنیش آدرس متغیره . Pointer رو پر میکنیم . رو هم رفته p=&x یعنی آدرس x رو پیدا کند هر چی توش بود بریز تو متغیر p به همین راحتی

خوب شروع میکنیم به ساده ترین مقوله الگوریتم یعنی آموزش Sort . مقوله Sort چندین الگوریتم داره که بیشتر نحوه تفکرش برای تجارب آینده مهمه نه خود کدش . و یه مفهوم مهم یا پیچیدگی زمانی رو مطرح میکنیم که میگن Time Complexity که پیچیگدگی زمانی میگن ولی من ساده تر میگن میزان هزینه ایه که برای حل مسئله باید بدیم . مثلا میگن O(n)1 یا از این دست .

2738

خوب حالا یکی از الگوریتمهای به درد نخور رو از نظر زمانی مطرح میکنم . Selection Sort . که نحوه کارش به این شکله . 2 حلقه نیاز داره و O(n^2)1 هزینه محاسباتیشه . 

سلام. ببخشید میشه بپرسم شما ارشد کجا خوندین؟

منظورم دانشگاه دولتی غیرانتفاعی یا آزاد هست که میپرسم کجا خوندین...

اگه تمایل داشتین جواب بدین ممنون میشم

من بین کارشناسی و ارشدم گپ دارم و کلا اعصابم بهم ریخته نمیدونم آینده‌ای خواهم داشت یا نه...

توکل به خدا♥️
سلام. ببخشید میشه بپرسم شما ارشد کجا خوندین؟ منظورم دانشگاه دولتی غیرانتفاعی یا آزاد هست که میپرسم ...

ببخشید من سوالم رو بدون مقدمه پرسیدم من ارشد هوش مصنوعی میخونم نمراتم خیلی خوبه ولی الان که موقع نوشتن پایان‌نامم هست نمیدونم چرا بهم ریختم خودم خودم رو درک نمیکنم. دیدم شما رشته‌تون نرم‌افزاره اگه لطف کنید اجازه بدید من چند سوال ازتون بپرسم ممنون میشم

توکل به خدا♥️
سلام. ببخشید میشه بپرسم شما ارشد کجا خوندین؟ منظورم دانشگاه دولتی غیرانتفاعی یا آزاد هست که میپرسم ...

من پیام نور خوندم چون شاغل بودم . ولیکن دانشگاه از محیط کار بسیار عقبه مونده و تو رشته کامپیوتر خیلی مهمه وارد بازار کار در جای مناسب بشین

من پیام نور خوندم چون شاغل بودم . ولیکن دانشگاه از محیط کار بسیار عقبه مونده و تو رشته کامپیوتر خیلی ...

من نمیخوام وارد بازار کار ایران بشم. کلا امیدی به اینجا موندن ندارم. چون بخوام ادامه بدم با گپ تحصیلی که دارم میشم یه دکتر بیکار که هیچ‌کجا استخدام نمیشه. تو فکرم که مهاجرت کنم ولی اونم زیاد امید ندارم از دانشگاه خوب پذیرش بگیرم با اینکه نمرات ارشدم خوبه ولی گپ تحصیلی بین کارشناسی و ارشد دارم. البته سرچ کردم چندجا خوندم این گپ مهم نیست (البته براش دلیل دارم) 

چون گپ تحصیلی گپ بین آخرین مقطع و مقطع تحصیلی بعدی رو میگن

فقط توکل به خدا فقط خدا

توکل به خدا♥️
2706