2726
عنوان

مقابله من با سگ سیاه افسردگی

985 بازدید | 16 پست

من 36 سالمه. دو تا بچه دارم. یکیشون 5 سالشه و اون یکی یه سالشه. دچار بیماری دوقطبی شدم وقتی 29 سالم بود. از هم پاشوند من رو مرگ مادرم. بعد از اون هر چقدر هم با دارو خواستم جلو برم نشد, زندگیم از هم پاشید, جدا شدم.پسرم دو سالش بود و من تو بحبوبه جدا شدن, پدرم رو از دست دادم. از طرفی روانپزشک برای پسرم تشخیص اوتیسم داد. 

از هم پاشیده بودم. 

با خواهرم زندگی میکردم و سعی کردم تا سرپا بشم باز. کلاس های کاردرمانی و گفتار درمانی و..... پسرم به طرز معجزه آسایی نجات پیدا کرد. هنوزم باورم نمیشه. 

وقتی دوباره ازدواج کردم, دوباره باردار شدم و این بار بعد زایمان افسردگیم باز به اوج رسید. 

پسرم چهارماهه بود که تصمیم گرفتم مبارزه کنم. چاق شده بودم. خموده, عصبی 

سگ سیاه افسردگی تا استخون هام دندون هاش رو فشار میداد. 

اسمم رو باشگاه بدنسازی نوشتم. و تو کلاس های بورس شرکت کردم. دکتر رفتم و الان خیلی بهترم. 

هنوز هم افسرده ام اما باهاش میجنگم. یک روز من میبرم و یک روز اون. اما تسلیمش نیستم. 

دارم خوش اندام میشم باز. از راه بورس درآمد خوبی دارم. احساس میکنم دارم پیشرفت میکنم. به پوستم و ظاهرم میرسم. 

این همه نوشتم تا اگر اینجا کسی داره میخونه و افسرده است, تسلیم نشه. 

اول قبول کنه و دوم مبارزه کنه. حرف بزنه راجع به افسردگیش و سعی نکنه تا خودش رو شاد نشون بده الکی. ورزش کنه و دارو مصرف کنه تا اون سگ هار رو تبدیل به یه حیوان خونگی کنه. 

موفق باشید. 

هفت بار افتادی, هشت بار برخیز

برخلاف سرماخوردگی, افسردگی ظرف یک هفته برطرف نمی شود. وینستون چرچیل که در طول حیات خود به چندین دوره افسردگی مبتلا بود آن را سگ سیاه نامید سگی که او را با آرواره های قدرتمند خود محکم گرفته و ول نمی کند. بدون درمان افراد به طور متوسط به مدت نه ماه احساس افسردگی می کنند تا آن که به تدریج حالشان بهبود پیدا می کند. متخصصان بالینی اغلب با افرادی مواجه می شوند که سالیان سال از بیماری افسردگی رنج برده اند.از سگ سیاه بدتر این است که افسردگی شبیه گربه ای است که هر چند بار که از خانه بیرونش می کنند بار دیگر بر می گردد. بسیاری از مردم در زندگی خوود صرفا به یک دوره افسردگی مبتلا می شوند. در حقیقت خطر افسردگی بعد از هر دوره بروز آن افزایش می یابد. کسانی که مستعد ابتلا به افسردگی هستند ممکن است در سراسر عمر خود با احساس ناراحتی و افسردگی دست و پنجه نرم کنند بدون آن که علت آن را بدانند. یا این که از نوسان خُلق در رنج باشند به این معنی که گاهی احساس می کنند حالشان بهتر است و بعد حالشان بدتر از قبل می شود. 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

منم خیلی اذیت شدم تازه یکم خوب شدم ولی بعده اینکه داروهام تموم شد بیخوابی زد بسرم یماهه نخابیدم چون اقدام ب بارداری میکنم گفتم دیگه داروهای جدیدو نخورم 

اگزازپام با سرترالین دارم 

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُﺑﮕﻮ: ﺍﻱ ﺑﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﻦ ﻛﻪ ﺑﺮ ﻧﻔﺲ ﺧﻮﻳﺶ ﺗﺠﺎﻭﺯ [ﻭ ﺳﺘﻢ] ﻛﺮﺩﻩ ﺍﻳﺪ! ﺍﺯ ﺭﺣﻤﺖ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻧﻮﻣﻴﺪ ﻧﺸﻮﻳﺪ. ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻫﻤﻪ ﻱ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﻲ ﺑﺨﺸﺪ، ﺯﻳﺮﺍ ﻛﻪ ﺍﻭ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺁﻣﺮﺯﻧﺪﻩ ﻭ ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﺍﺳﺖ. 
2728
منم خیلی اذیت شدم تازه یکم خوب شدم ولی بعده اینکه داروهام تموم شد بیخوابی زد بسرم یماهه نخابیدم چون ...

خیلی مواظب باش که اگر افسرده ای اصلا بچه دار نشو. اشتباه من رو نکن

عزیزم من این حالتو دارم از عید پارسال و متلسفانه نمیتونم راجع بهش حرف بزنم چون ادم متکی هستم به خودم هی سعی کردم خودمو خوب کنم نمیدونم تظاهر کردم دکور تغییر دادم خلاصه یه مدت خوب میشم بعد دوباره به یه حالتی میرسم که حرف زدن برام سخته حتی انگار همه چیز داره بهم هجوم میاره الان دوباره به دوره ای رسیدم که خوبم امیدورام دیگه برنگرده کاملا درک میکنم به نظرم از هر سرطاان و بیماری بدتره تمام دنیا به روت بسته میشه😭

سگ سیاه؟؟؟؟افسردگی همش ازخوردن سردیجات وسردشدن بدن.سزارینم که بدترش میکنه.... 

من اصلن سردیجات نمیخورما   ولی حالم خیلی بده ببین فقط گرمی میخورم اصن چیزای سرد دوس ندارم

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُﺑﮕﻮ: ﺍﻱ ﺑﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﻦ ﻛﻪ ﺑﺮ ﻧﻔﺲ ﺧﻮﻳﺶ ﺗﺠﺎﻭﺯ [ﻭ ﺳﺘﻢ] ﻛﺮﺩﻩ ﺍﻳﺪ! ﺍﺯ ﺭﺣﻤﺖ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻧﻮﻣﻴﺪ ﻧﺸﻮﻳﺪ. ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻫﻤﻪ ﻱ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﻲ ﺑﺨﺸﺪ، ﺯﻳﺮﺍ ﻛﻪ ﺍﻭ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺁﻣﺮﺯﻧﺪﻩ ﻭ ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﺍﺳﺖ. 

من  یه مدت  سر حالم  . با بقیه مشکلی ندارم رفت و آمد دارم . اما بعد یه مدت میرم تو لاک تنهایی .دلم نمیخاد با هیچ کس ارتباط بگیرم . الان اینجورم به حدی که میخام سیم‌کارت عوض کنم .الآنم همه مخاطبین رو مسدود کردم . 

سرترالین میخورم . شبا هم باملاتونین خوابم می‌بره . 

ولی طب اسلامی میگه همش ازسردی.بادمجون.غذاهای فست فودی.کشک.....همه چیزبایدبامصلحش خورده بشه. مثلا ما ...

هیشکدوم اینارو نمیخورم اصلن دوس ندارم 

همیشه فلفل میخورم عاشق گرمیجاتم

اصلن ترشی اینا کلن نمیخورم 

ماست بادمجون کلن نمیخورم

2706