2703
2553

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
نه لا‌چری نیست.چون باید پول جمع کنیم خونه و ماشین و ...بخریم.از بدشانسی ما وقتی درآمدمون زیاد شد که ...

آره...چندسال قبل با ماهی ۱۰ تا ۱۵ تومن درآمد خیلی کارها میشد کرد؛ الان فقط میتونی سطح زندگی رو حفظ کنی. من سال ۹۰ تا ۹۴ و.... حدود ماهی ۱۵ تا ۲۰ تومن درآمد داشتم.

خیلی خوب بود، اما الان....

منظورم از لاکچری اینه که مثلا هر ماه لباس بخرید آرایشگاه برید و واسه خودتون خرج کنید اگر آرایشگر گفت ...

من اصلا آرایشگاه نمیرم؛ مگر برای مراسمی چیزی. موهام رو هم رنگ نمیکنم، تتو و.... هم اصلا کلا. ولی لباس زیاد میگیرم، مسافرت خوب سالی دو سه بار . برای خودم خرج میکنم، چیزهایی که دوست دارم؛ کتاب، وسایل نقاشی، گل و گلدون و....

2714
زندگی کردن خیلی سخت شده قبول دارم با چند میلیون هم آدم نمیرسه زندگی کنه ولی بعضی افراد یجوری میگن ۱۰ ...

حرفات کاملا درسته؛ همه میخوان مثل هم زندگی کنند و اگر هم به کسی توصیه ای بکنی میگه مگه ما چی از فلانی کمتر داریم یا چطوره اون حق داره و ما نداریم.

در صورتیکه اصلا اینجا مساله کمتر و بیشتر و حق نیست؛ شرایطه دیگه.

از طرف دیگه کسانی هم هستن که وضعیت مالی خوبی دارند و بسیار معمولی و سطح پایین زندگی میکنن. کلا فکر میکنم سطح زندگی آدم ترکیبی از طرز فکر و فرهنگ و پوله.

هر کسی درامدی که داره رو خودش میتونه مدیریت کنه  

مثلا خانواده ای میشناسم همیشه مسافرت میبرن و پولاشونو خرج تحصیل بچه هاشون میکنن (لباس نمیخرن .در مهمونی و پارتی فوقش 5 هزارتومن میدن .به کسی یا کمک کوچیک نمیکنن .خورد و خوراک نمیخورن مثلا اگه نهار خوردن دیگه شام نمیخورن یا باید یکم برای شامشون نگه دارن حتی اگه سیر نشدن )  

بعدش مردم چونظاهربین هستن همیشه بهم میگن فلانیا کل ایران رو گشتن حتی میرن خارج و بچه هاشون تحصیلاتشون فلانه و....

در حالی که نمیگن سعی میکنن هر شهری فامیل دارن برن اونجا مفت و رایگان بمونن خونه ی اونا .(اینم بگم وقتی اصلا خودشون کشی رو مهمون راه نمیدن و درو باز نمیکنن ..خودشون فقط میرن خونه ی اینو و اون میخورن ) 

حتی سفر خارج رو هم سه سال قبل رفتن اونم با یکی از فامیلشون ...فامیلشون میگفت باورتون نمیشه همه چی رو انداختن  گردن من مجبور شدم بردمشون.. یک ریال خرج نکردن اومدن خونه من موندن فقط پول خروجی دادن که سه سال پیش خیلی کم بود ..خوردن خوابیدن خرید هم نکردن و با من برگشتن ایران و کلی لکس هم از خونه و زندگی و ماشین من انداختن گذاشتن در اینشتا و تلگرام و...زدن به نام خودشون خخخخ 

الان مردم رو میبینم چقدز حسرت اونارو میخورن و میگن پولدارن و فلانن ..در حالی که فقط یک خونه ی ساده و یک ماشین معمولی دارن ...(فقط خجالتی نیستن و پول برای کسی حتی خودشونم خرج نمیکنن .) ...

ادم باید مدیریت اقتصادی داشته باشه و چیزی که براش در اولویته .

اگه میخوایین بهتون بگن لاکچری و ...مثل اون ادمای بالا هم میتونین باشین .

اگه میخوایین بهتون بگن معمولی ..بخورین بپوشین در مهمونی ها کادو ببرین  .مهمونی هم بدین .و...

نمیخواد دیگه دعا کنید :(  حاجت روا نشدم :(

انشالله که هر روز زندگیتون پر رزق و روزی تر از قبل باشه اما برای قشری از جامعه زندگی خیلی سخت شده بیکاری، اعتیاد سرپرست خانوار، بیماری با هرینه سنگین؛ ورشکستگی کسب و کار و ...موردی دیدم که زوجی نیمه شب تو سطل زباله دنبال مواد غذایی میگشتن اول فکر کردم کارتن جمع میکنن بعد دیدم دنبال غذا هستند جالب هست که پراید هم داشتند 

2706