2410
2553
عنوان

برای گرفتن حاجت....♥♡♥

| مشاهده متن کامل بحث + 631260 بازدید | 1714 پست
♡یس♡
از حضرت سلمان فارسی رحمة الله روایت شده

اگر کسی ده روز بعد از نماز صبح قبل از سخن گفتن با کسی، سوره یس را بخواند و این دعا را قبل از تلاوت سوره مزبور ده مرتبه بخواند بعد سوره را بخواند هر حاجتی را که بخواهد انجام شود. انشاءالله زیرا که اسم اعظم خداوندی در این دعا است:

بسم الله الرحمن الرحیم، یا قدیم یا دائم یا حی و یا قیوم یا فرد و یا وتر یا واحد یا احد یا صمد یا من لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفواً احد و صلی الله علی محمد و اله اجمعین برحمتک یا ارحم الراحمین.
الحمدالله کما هو اهله♡
در سوره یس هفت مبین وجود دارد؛ به هر مبین که رسیدی این دعا را 3مرتبه بخوان:

بسم الله الرحمن الرحیم، سبحان المنفّس عن کل مدیون، سبحان المفرج عن کل محزون،

سبحان الناصر عن کل مظلوم، سبحان المخلص عن کل مسجون، سبحان من جعل خزائنه بین

الکاف و النون، سبحان انما امره اذا اراد شیئاً ان یقول له کن فیکون، سبحان الذی بیده ملکوت

کل شی و الیه ترجعون.
الحمدالله کما هو اهله♡

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

دو رکعت نماز حاجت بخواند.بعدا" یک دور تسبیح حضرت زهرا (ع) را بگوید و بعد سجده رفته دویست و بیست مرتبه (وذالنون اذ ذهب مغاضبا" ) را بخواند در حال سجده حاجت خود را ازخدا بخواهد.
الحمدالله کما هو اهله♡

هرکس آیه زیر را در وقت سحر بخواند، دعایش مستجاب و گناهانش آمرزیده خواهد شد.

(سورۀ آل عمران،آیۀ16)((ربّنا انَّنا آمنّا فاغفرلنا ذُنُوبنا وقنا عذاب النّار))امام صادق (ع) فرمود

هرکس به هنگام سحر هفتاد مرتبه طلب مغفرت نماید،اهل آیۀ شریفه فوق خواهد بود.
الحمدالله کما هو اهله♡
2456
1.از امام رضا (ع) روایت است که فرموده است:به جهت آسان شدن هر امر مشکل اسم مبارک (حکیم) بسیار گفته شود.

2.همچنین فرمود:هر کس قبل از دعا 70 بار ((اَلبَدیع))که نام حق تعالی است را بگوید ،دعایش مستجاب می شود.

3.در کتاب (( من لا یحصره الفقیه )) حدیثی از معصوم نقل نموده که آن حضرت فرموده است:به کرّات در سختیها ومهمّات عظیمه 12 مرتبه (( آیة الکرسی )) را قرائت نمودیم .دافع و رافع منجی همه شداید بود.
الحمدالله کما هو اهله♡
برای رهایی از تصورات کفر آمیز

شخصی گوید: به امام صادق (ع) گفتم :گاهی تصورات کفر آمیزی در دلم خطور می کند برای

رهایی از آن چه کنم؟امام (ع) فرمود: هر گاه این حالت برایت پیش آمد بگو ( لا اله الاّ

اللّه).راوی گوید از آن پس هرگاه وسوسه ای در دلم ایجاد می شود، این ذکر را می گفتم و

آن وسوسه بر طرف می شد.رسول اکرم (ص) فرموده است: خواندن سورۀ ((ناس)) وسواس

را منع می کند.
الحمدالله کما هو اهله♡
خواندن سوره هایی که با (قل) شروع می شود در وقت خواب، برای رفع خواب های بد و کابوس موثر است.

آیت الله بهجت(ره) برای ندیدن خواب های بد و کابوس سفارش کردند:سوره هایی که با قل شروع می شود در وقت خواب بخوانید و علاوه بر آن این دعا را نیز بخوانید:

سُبْحَانَ اللَّهِ ذِی الشَّأْنِ دَائِمِ السُّلْطَانِ عَظِیمِ الْبُرْهَانِ کُلَّ یَوْمٍ هُوَ فِی شَأْنٍ ثُمَّ قُلْ یَا مُشْبِعَ الْبُطُونِ الْجَائِعَةِ وَ یَا کَاسِیَ الْجُنُوبِ الْعَارِیَةِ وَ یَا مُسَکِّنَ الْعُرُوقِ الضَّارِبَةِ وَ یَا مُنَوِّمَ الْعُیُونِ السَّاهِرَةِ سَکِّنْ عُرُوقِیَ الضَّارِبَةَ وَ ائْذَنْ لِعَیْنِی أَنْ تَنَامَ عَاجِلا
الحمدالله کما هو اهله♡
2714
برای گشایش کار بسته شده:
1 .شیخ بهایی فرموده هر کس به مدت 10 روز ، هر روز صد مرتبه این دعا را بخواند به حاجت خود می رسد:بسم الله الرحمن الرحیم: یا مُفَتِّحَ الاَبواب ،یا مُقَلِّبَ القُلوبِ وَالاَبصار، یا دَلیلَ المُتَحَیِّرین، یا غِیاثَ المُستَغیثین، تَوَکَّلتُ عَلَیک، یا رَبِّ اِقضِ حاجَتی وَلاحَولَ وَلاقُوَّةَ اِلّآ بِاللهِ العَلِیِّ العَظیم، وَصَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ اَجمَعین.
2.هر کس با طهارت وحضور قلب بمدت هفت روز ، هر روز دوهزار مرتبه(2000) بگوید:یا هادی حاجت روا گردد ودر کارهایش گشایش ایجاد می گردد.
الحمدالله کما هو اهله♡
ذکر صلوات ذکر توسل به نیت تعداد روزمولا علی ( ع) اخلاص در عمل 110 عدد40 روز
خانم فاطمه ( س) اخلاص در نیت 135عدد40 روز
امام حسن ( ع ) خوش خلقی 118عدد، 40روز
امام حسین ( ع ) از بین رفتن حب دنیا و ایجاد حب خداوند در دل 128عدد 40روز
امام سجاد ( ع ) درک حقیقت سجده – شفای بیمار 110 عدد40روز
امام باقر ( ع ) پیشرفت در علم و معرفت خصوصا در مورد اهل بیت ( ع ) 92عدد 40روز
امام صادق ( ع ) صداقت در گفتار ( اشخاص دروغگو ) 353 عدد 40روز
امام کاظم ( ع ) شفای بیمار 116عدد 40روز
امام رضا ( ع ) سلامتی مسافر – خانمهای باردار 110عدد 40روز
امام جواد ( ع ) حاجات دنیایی خصوصا مالی 92عدد 40روز
امام هادی ( ع ) توفیق نافله و نماز شب 110 عدد40روز
امام عسگری ( ع ) تهذیب و تزکیه نفس – از بین رفتن افکار بد 118عدد 40روز
امام زمان ( عج ) جمیع حوائج 59 عدد40روز
خانم زینب ( س ) 69عدد 69روز
آقا ابوالفضل ( ع ) - 133عدد 21روز
آقا مسلم بن عقیل - 170عدد 40روز
خانم ام البنین ( س ) - 135عدد 40روز

الحمدالله کما هو اهله♡
شرح دعای معراج:

از رسول اکرم منقول است :آن شبی که مرا به معراج بردند از تمامی آسمانها گذشتم تا به آسمان هفتم رسیدم و آنچه دیده بودم و با خدای تعالی بیواسطه سخن گفتم و مراجعت نمودم به مقام جبرئیل رسیدم ، گفتم یا جبرئیل این چه دعائیست که جمله فرشتگان می خوانند؟گفت:یا محمد این همان دعاست که از جانب حق به شما آوردم و خدای تعالی می فرماید:هر که از آدم تا خاتم این دعا را بخواند یا با خود دارد عزیز و مکرم گردد و حاجتش برآورده شود و حق تعالی هیچ حجاب در میان او و خودش نگذارد و او را از جمیع بلایا محفوظ دارد و اگر از آدم تا خاتم جمع شود و جمیع دریاها مرکب گردد و زمین کاغذ گردد و چندان نویسند که همه فرشتگان مانده شوند و دریاها خشک شوند و آسمان و زمین تمام شود نمی توانند ثواب این دعا را بنویسند و از هزار یکی نوشته نشود و خواننده و دارنده این دعا را تنگی دست ندهد و تا روز اجل بستگی در کار وی نشود و از درد گوش و درد سر و چشم و دل و جمیع دردها و بلاها ایمن گردد و هر کــس این دعا را با خود بگور برد حق سبحانه او را بخشد و سکرات موت را بر وی آسان گرداند و از عذاب قبر و سوال منکر و نکیر ایمن گردد و روز جزا چهل هزار فرشته به استقبال وی برآیند تا داخل بهشت می کنند :

بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم
دعای معراج:
یا سَیِّدُ یا سَنَدُ یا صَمَدُ یا مَن لَهُ المُستَنَدُ اجْعَلْ لی فَرَجًا و مَخْرجًا مِمّا اَنَا فیهِ وَاکْفِنی فیهِ واَعُوذُبِکَ بِسم اللهِ التّاماتِ یا اللهُ یا اللهُ یا اللهُ یا رَحمانُ یا رحمانُ یا رَحمانُ یا رَحیمُ یا رَحیمُ یا رَحیمُ یا خالِقُ یا رازِقُ یا بارئُ یا اَوَلُ یا اخِرُ یا ظاهِرُ یا باطِنُ یا مالِکُ یا قادِرُ یا واهِبُ یاوَهّابُ یا تَوّابُ یا حَکیمُ یا سَمیعُ یا بصیرُ یا غَفورُ یا رَحیمُ یا غافِرُ یا شَکورُ یا عالِمُ یا عادِلُ یا کریمُ یا حلیمُ یا وَدودُ یا غَفورُ یا رَؤُفُ یا وترُ یا مُغیثُ یا مُجیبُ یا حَبیبُ یا مُنیبُ یا رَقیبُیا مُعیدُ یا حافِظ یا قابِضُ یا حَیُّ یا مالِکُ یا باعثُ یا وارثُ یا رَحیمُ یا فاتِحُ یا فارجُ یا فاخِرُیا مُعِزُّ یا مُذِّلُ یا مُعینُ یا مُبینُ یا جَلیلُ یا جَمیلُ یا کَفیلُ یا وکیلُ یا دَلیلُ یا حَیُّ یا قَیّومُ یا جَبّار یا غَفّارُ یا حنّانُ یا مَنّانُ یا دَیّانُ یا غُفرانُ یا بُرهانُ یا سُبحانُ یا مُستَعانُ یا سُلطانُ یا امینُ یا مؤمِنُ یا مُتَکَبِّرُیا شَکورُ یا عَزیزُ یا عَلِیُّ یا وَفیُّ یا زَکِیُّ یا قَوِیُّ یا غَنِیُّ یا مُحِقُّ یا مُعطی یا اخِرُ یا احسَنَ الخالِقینَ یا خیرَ الرّازقینَ یا خیرَ الغافِرینَ یا خیرَ المُحسِنینَ یا خیرَالنّاصرینَ یا اَرحَمَ الرّاحِمینَ یا نورَ السماواتِ و الاَرضَ یا هادیَ المُضِّلینَ یا دَلیلَ المُتَحیِّرینَ یا خالِقَ کُلِّ شَی ءٍ یا فاطِرَ السَّماواتِ وَالاَرضِ یا هادیَ المُضِلّینَ یا مُفَتِّح الاَبوابِ یا مُسَبِّبَ الاسبابِ یا رَفیعَ الدَّرجاتِ یا مُجیبَ الدَّعواتِ یا وَلِیَّ الحَسَناتِ یا غافِرَ الخَطیئاتِ یا مُحیِیَ الاَمواتِ یا ضاعِفَ الدَّرَجاتِ یا ضاعِفَ الحسناتِ یا دافِعَ البَلِیّاتِ اللّهم احْفَظ صاحِبِ هذَاالدُّعاءِ مِنَ القَحطِ و الطّاعونِ و الزِّلزلَةِ وَ الفُجاةِ وَ الوَباءِ وَ مِن شرِِّ الاَعداءِ و مِن شَرِّ الجِنِّ و الاِ نسِ بِحَقِّ لا اِلهَ اِلّا هُوَ الحَیُّ القَیّومُ وَ بِحَقِّ کهیعص وَ بِحَقِّ حمعسق وَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍالمُصطَفی وَ بِحَقِّ علیٍّ المُرتَضی وَ الائمةِ الهُدی وَ بِحَقِّ اللَّوح وَ القَلَم وَ الکرسِیِّ وَ العَرشِ وَ بِحَقِّ فَسَیَکفیکَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمیعُ العَلیمُ اللّهُمَ احْفَظْ صاحِبَ هذا الدُعاءِ مِنْ شَرِّ کُلِّ ذی شَرّ وَ مِنْ شَرِّ طارقِ اللَّیل وَ النَّهارِ وَ مِنْ شَرِّ والِدٍ وَ ما وَلَدَ وَ مِنْ شَرِّ ما یَلِجُ فِی الاَرْضِ وَما یخْرُجُ مِنْهُما وَ هُوَ تاغَفورُ الرَّحیمُ اللّهُمَ احْفَظْ صاحِبَ هذا الدُّعاءِ مِنْ شَرِّ الاَعداءِ وَ مِنْشَرِّ جَمیعِ المِحْنَةِ وَالدّاءِ وَمِنْ شَرِّ النَّفاثاتِ فِی العُقَدِ وَ مِنْ شَرِّ حاسِدٍ اِذا حَسَدَ یا رَبِّ بعزَّتکَ یا عَزیزُ وَ القَهرُ بِلُطفِکَ وَالرَّحمَة رَحمَتُکَ یا واهِبَ العَطایا یا دافِعَ الْبلایا یا غافِرَ الخَطایا یاستّارُ العُیوب یا نورَالغُیوب یا نورَالقلوب یا حَبیبَ القلوب یا قاضیَ الْحاجات یا رَحمنَ الدُّنیاوَالاخِرة یا ارحَمَ الرّاحِمین بِحَقِّ الیَ الله تَصیرُ الاُمورُ اللهُمَ اِنّی اَستَودِعُکَ نَفسی وَ روحی وَمالی وَاولادی وَ جَمیعَ ما اَنعَمتَ عَلَیَّ فی الدُّنیا وَالاخرة اِنَّهُ لا یُضیعُ صَنایِعُکَ یَصونُکَ وَمَحفوظُکَ وَ مامولُکَ لا یُجیرُنی اَحَدٌ مِنکَ وَ لَن اَجِدُ مِن دونِهِ مُلتَحَداً اللّهمَّ رَبَّنا آتِنا فی الدُّنیا حَسَنَة وَفی الاخِرةِ حَسَنَة وَقِنا عَذابَ النّار وَ عذابَ القَبر بِرَحمَتِکَ یا اَرحَمَ الرّاحِمینَ.
الحمدالله کما هو اهله♡
((سُبحانَ اَللهِ العَظیمِ وَ بِحَمدِهِ اَستَغفِرُ اللهَ وَ اَتُوبُ اِلَیه وَ اسأَلُهُ مِن فَضلِه))او می گوید بر این عمل مداومت کردم،قسم به خدا مدتی نگذشت که خبر آوردند در فلان بادیه مردی از اقوامم از دنیا رفته و به غیر از من وارثی ندارد من نیز رفتم و میراثم را گرفتم و ثروتمند شدم.
الحمدالله کما هو اهله♡

مرحوم کفعمی(رح) می گوید:ابن ابی الدنیا در کتاب دعای خویش آورده هر کس این ذکر را روزی 20 مرتبه بگوید روزی او فراوان گشته و وسعت می یابد.لا اِلهَ اِلّا اَللهُ وَ اللهُ اَکبَرُ وَ سُبحانَ اللهِ وَ الحَمدُ للهِ کَثیراً اَللّهُمَّ اِنّی اَسئَلُکَ مِن فَضلِکَ وَ رَحمَتِکَ فَاِنّهُ لا یَملِکُها اَحَدٌ غَیرُکَ.
الحمدالله کما هو اهله♡
.مرحوم نمازی(رح) می گوید:بعضی از علما فرموده اند به تجربه ثابت شده خواندن سوره ((الصافات)) در هر جمعه اثر عجیبی در ازدیار روزی دارد.این مطلب در روایات متعدد ذکر شده است.
الحمدالله کما هو اهله♡
2706