2737
2739
عنوان

دانشجوهای حقوق بیان

187 بازدید | 19 پست

سوال امتحانه

شخصی که قصد خرید انگشتر جواهر را داشته به مقازه که تابلو جواهر فروشی داشته مراجعه نموده و قصد خود برای خرید انگشتر جواهر را اعلام کند صرفا به دلیل تابلوی مقازه و به تفکر این موضوع که انگشتر مورد علاقش وی جواهر میباشد ان را خریداری نمایید ولی بعد خرید متوجه میشود که انگشتر طلا معمولی است نه جواهر صحت معامله را بررسی نمایید با استدلال 

سر جلسه امتحان هستم کسی میدونه بگه

دژبان ✈(تیکر پایان خدمتمه😂)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

با اجازه استارتر سلام مامان های عزیز ممنون میشم اگه پاسخ بدین به پرسشنامه من خدا خیرتون بده هرکی مایل بود درخواست دوستی بده براش بفرستم در ازای محبتتون صلوات میفرستم براتون می فرستم در رابطه با رابطه مادر و فرزند 

2738

اگر اشتباه در خصوصیتی شود ک در دید عرف صورت نوعی یا جنس مورد معامله است یعنی اشتباه در صورت عرفیه اشتباه از عیوب اراده و موثر در عقد است خواه در معامله شرط شده باشد یا به طرف درباره ان سخنی نگفته باشد برای مثال:خرید انگشتری از جنس طلا از طلافروشی اگر بعدا مشخص شود انگشتری از جنس طلا نیست به جهت اشتباه در خود موضوع معامله عقد باطل است 

عیب اراده اشتباه و اکراهه اشتباه در وصف اساسی باعث باطل شدن عقد میشه ب شرط اینکه اون وصف اساسی ابراز شود یا در عرف ب معنای ابراز باشد وقتی وارد جواهر فروشی شده دیگه لازم نیست بگه من طلای جواهر میخوام لازمه ب نظرت؟؟؟؟ جواهر بودنم ک وصف اساسیه وقتی از نوع جواهر نباشه باطله دیگه اوکی شدی؟؟؟

2706